Yünkül; Sorumlular Hakkında Gereken yapılmalı

Dün, Bursa Gemlik Devlet Hastanesinde görevli 80 kişi, yedikleri yemekten sonra fenalaşınca ‘gıda zehirlenmesi’ şüphesiyle tedavi altına alındı. Çalışanların öğle yemeğinde yedikleri patates püreli köfte ve tarhana çorbasından dolayı zehirlenmiş olabilecekleri üzerinde duruluyor.

Yünkül; Sorumlular Hakkında Gereken yapılmalı

Konu ile ilgili açıklama yapan Sağlık Sen Şube Başkanı Gökhan Yünkül, "Vatandaşlarımızın sağlığı kadar, onların sağlığına sağlık katan gözbebeğimiz sağlık çalışanlarımızın sağlığı da bizim için son derece kıymetlidir". dedi.

Yünkül açıklamasına,"Gemlik Devlet Hastanesi'nde görev yapan yüze yakın meslektaşımızın iddiaya göre yemek nedeniyle zehirlenmesi de üzerinde ciddiyetle durulması gereken bir konudur. Bu vesileyle öncelikle tüm arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, konunun detaylıca araştırılıp nedenlerinin ve sonucunun kamuoyu ile paylaşılması noktasında ve ayrıca kusuru bulunan sorunmlular hakkında gerekli yaptırımların uygulanması hususunda yetkililer ile sürekli görüşme halinde olacağımızı ifade ediyorum. Bizim için sağlık çalışanlarımızın çalışma ortamlarındaki huzuru, mutluluğu, güvenliği ve sağlığı son derece önemlidir. Kamuoyuna saygılarımızla" diye devam etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2022, 11:23

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER