Yıldırım "Haktan hukuktan yoksun sendikacılık anlayışını kabul etmemiz mümkün değildir"

Yıldırım "Haktan hukuktan yoksun sendikacılık anlayışını kabul etmemiz mümkün değildir"

Sağlık-Sen İzmir 1 No.lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım bazı hastanelerde yasalara ve iş ahlakına uygun olmayan davranışların sergilendiğini ifade ederek, ‘’ Sendikacılığı zorbalık ve külhanbeyliği zannedenler emek mücadelesinden yoksunsunuz. Kimseye ayar vermek sizin haddiniz değildir. Emek mücadelesi veren sağlık çalışanları sana mağduru da oynatmayacaktır’’ dedi.

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen İzmir 1 No.lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, ‘’Geçtiğimiz günlerde Bornova Türkan Özilhan Devlet hastanesinde yapılan basın açıklamasında konuyla alakası olmadığı halde sendikamıza atıfta bulunulmuştur. Yaptığımız basın açıklamasını itibarsızlaştırma, bahse konu hastanelerin yöneticilerine ve il sağlık müdürlüğünün yağdanlığını yapma cesaretinden dolayı kendilerini tebrik etmek isterim. Rahatsızlıklarından mı yoksa il müdürlüğü ve kurumların taraf olması beklentisinden mi bilinmez ama yapılan yanlış ve yanlı tavırlara kim olursa olsun müsaade etmeyeceğiz. Gelelim malum olaya ve baş aktörlerine. Türk Sağlık-Sen hastane temsilcisinin kurumda Alikıran baş kesen edasında kurum idarecileri ve çalıştığı birimde herkes tarafından ‘problemli’ olarak tanınan biri olduğunu biliyoruz. İdarecilerin kendilerine saldırdığını veryansın ettiğinde şube başkanları sendikacılığı, hakkı, adaleti bir tarafa bırakmış sadece haksız olan temsilcisini savunma durumuna düşmüştür. Temsil ettiği bir sendikanın temsilcisinin parmak arası terlikle kurumda çalışmasının takdiri siz değerli kamu çalışanlarınındır. Devlet memurluğunun kılık kıyafet yönetmenliğine uygun uymayan bu davranışında ‘başhekim bir şey demiyor, size ne oluyor’ ibaresiyle üstte çakmaya çalışan bir temsilci. Yine aynı temsilci bu da yetmezmiş gibi 24 saat esasına uygun olarak çalışılan acil servis gibi kritik bir birimde nöbetini terk ettiği tutulan tutanaklarla sabittir. Her zaman söylediğimiz gibi biz doğru olacağız. Temsil noktasındaki arkadaşlarımız örnek olacaklar ve olmak zorundalar. Yalanlarla, geçerliliği olmayan sebeplerle servis servis gezip elinde belgeler olduğunu ve nöbetlerde usulsüzlük yapıldığı yalanıyla da çalışanların kişilik haklarına saldırmakta birim sorumlularını hedef yapmaktadırlar’’ dedi.

Başkan Özgür Yıldırım sözlerine şöyle devam etti;

"Ayrıca bunun için gidip sözel olarak idareden ‘acilin bütün personellerinin son altı aya ait puantajı isteme hakkını sana kim veriyor’ diye sormazlar mı? Yanlış ve usulsüz olduğunu düşündüğün bir durum söz konusuysa sendika olarak yazılı talepte bulunmak tabi ki en doğal hakkındır ama kurumda Alikıran baş kesen edasında bir kurumun amirini tehdit ederek istemeye hakkın yoktur ve asla olamaz. Sözel olarak talepte bulundukları müdür yardımcısı da bu bilgileri kişisel verilerin korunması kanunu dolayısıyla kendisiyle paylaşamayacağını söylemiş. Tek amaçları İdarede provokasyon yapıp olay çıkarmak, mağduru oynamaktır. Tamamen kara propagandayla insanları tahrik ederek, mağdur edebiyatı oynamaktır ve amaçlarına ulaşmışlardır. Aynı temsilcinin yaptığı vukuatlar saymakla bitmeyen bir temsilcisinin acilde doktor arkadaşın üzerine yürüme cesaretini kimden veya kimlerden aldığında açıkçası merak ediyorum. Kimsin veya kimsiniz bir meslektaşınızın suratına dosya fırlatıyorsunuz. Yalan beyanla işimiz olmadığını herkes bilir ve mevcut tutulan tutanaklarda sabittir.

Haktan hukuktan yoksun sendikacılık anlayışını kabul etmemiz mümkün değildir. Yalanla iftirayla hele ki külhanbeylik taslayan sendikacılık anlayışı Sağlık-Sen de barınamaz barındırmayız. Sendikacılığı zorbalık ve külhanbeyliği zannedenler emek mücadelesinden yoksunsunuz. Kimseye ayar vermek sizin haddiniz değildir. Emek mücadelesi veren sağlık çalışanları sana mağduru da oynatmayacaktır."dedi

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kara
Kara - 6 ay Önce

Sağlık sen başkanı aynaya mı konuşmuş ne

3600 ek göstergeyi söyleyin bakalım
3600 ek göstergeyi söyleyin bakalım @Kara - 6 ay Önce

ek göstergeyi kaç seçim daha dillendireceksiniz?

ek göstergeyi vermeyene de sağlıkçılar için efelenin, meydan bi yiğitlik görsün

Sağlıkcı
Sağlıkcı - 6 ay Önce

Ozaman sendikayı bizlerin yaptığı gibi bugün bırakın. Çok şükür küçük bir ilçe hastanesinde 25 kişi aynı anda biz kurtulduk bu şak şak senden sizde kurtulabilirsiniz şuan harranlıyız daha huzurluyuz

Cevap
Cevap - 6 ay Önce

Duyanda sizin temsil ettiğiniz sendikadan hiç böyle şeyler olmuyor sanır, ben Çankırıda yaşıyorum, gel gör bakalım, buradaki makamdaşlarınız neler karıştırıyor, bence bu açıklamanı genelleme çünkü 81 ilden sizinle ilgili bahse konu ettiğiniz şikayetler çıkar, bu arada hiçbir sendikanın üyesi değilim, olmam.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 6 ay Önce

Bunlar sağlık sen de olmuyor mu siz nasıl göremiyorsunuz yada görmek istemiyorsunuz Aydın da bu olayların kralını yapıyorlar ekstra döner sermaye olayı varmış yeni duyuyoruz ki duysak ne fayda sadece kendi aralarında dönüşümlü isim yazılıyor ve idaredekilerin hiç birşey yaptığı yok alan memnun satan memnun siz bu yüzden kaybediyorsunuz Hak Adalet Eşitlik diyip en çok haksızlık yapan sizlersiniz artık insanlarda çalışacak motivasyon bırakmadınız ????

SELİMCAN
SELİMCAN - 6 ay Önce

YAPTIKLARINIZ,YAPACAKLARINIZIN TEMİNATIDIR! SAYGILARIMLA.

ATT
ATT @SELİMCAN - 6 ay Önce

selimcan aynen sana katılıyorum.

Aydan Güler
Aydan Güler @SELİMCAN - 6 ay Önce

Sizin sendikanizi da gördük.10 yıldır üye idim istifa ettim kurtuldum . ALLAH A şükür başkan sende istifa et kurtul.Masal anlatma.

Sağlık personeli
Sağlık personeli - 6 ay Önce

Özgür bey haklısınız ama sendikanızın genel başkanı Semih Durmuş mobbing olabilir diyor idare tasarrufunda madem öyle ise o makamı neden işgal ediyor hak koruyucu olmayacaksa çekilsin daha liyakatli hak savunucular gelsin. Ama genel başkanız namus ve şeref sözü vermesine rağmen şubelere karışıyor kimini istifaya çağırıyor kimini usulsüzlükle suçluyor. Durali baki nin 400 bin TL sendika parasını nereye harcadığını da söylerse memnun oluruz. Genel başkan çok çabuk unutmuş namus ve şeref sözünü

memur
memur - 6 ay Önce

saglık sen nerde bir boş gezen ünvanı dışında çalışan varsa sizin üyeniz ebe hemşire saglık memuru masa başında boş oturuyor sizin üye oldugu için diger garibanlarda fazla fazla çalışıyor neden bunlara ses çıkarmıyorsun söylede görelim
n

MEHMET 02
MEHMET 02 - 6 ay Önce

2351 KİŞİDEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZI HALDE ATMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ


SIRADAKİ HABER