Türk-İş Başkanı 25 bin TL maaş aldığını açıkladı

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, katıldığı canlı yayın programında aldığı maaştan bahsederek, "Hiç ikramiye almıyorum. 25 bin 750 TL maaşım var. Adapazarı'nda 1 evim var sadece. Arabam yok." ifadesine yer verdi.

Türk-İş Başkanı 25 bin TL maaş aldığını açıkladı

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Habertürk televizyonunda Fatih Altaylı'nın canlı yayın konuğu oldu. Belirlenen yeni asgari ücreti değerlendiren Atalay, aldığı maaşı ve tüm mal varlığını da açıkladı.

"NE BANKADA PARAM NE DE ARABAM VAR"

Aldığım ikramiye sayısının sıfır olduğunu dile getiren Atalay, "25 bin 750 TL maaşım var. Türkiye'nin hiçbir yerinde evim yok Adapazarı dışında. 1 evim var sadece. Ankara'da da misafirhanede kalıyorum. Oraya da 1750 lira kira ödüyorum. Bunu söylerken de utanıyorum. 48 yaşında kaloriferli ev gördüm hayatımda. Afyon'da bir dükkan hissesine girdim, 2 bin 500 TL kira alıyorum. Ne bankada param ne de arabam var. Hiç bisikletim bile olmadı. Bunu çalıştığım arkadaşlarım bilir. Ödemiş'teki adam bunu bilmez ama." diye konuştu.(Son Dakika.Com)

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2022, 07:21

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
T saglikci
T saglikci - 1 ay Önce

1 ev 800 bin tl arsa en az 1 trilyon birde dükkan oda hafi 500 bin tl canıma be kadarda acıklı bir durum gözlerim doldu alamayacağım ben burdan bunu anladım helal olsun adama açıkça söyledi darısı sahlik sen genel başkanının genel müdürlerin başına haydin bordro açıklayın semih bey bekliyoruz şu sendikadan ne kadar aldığın açıkla bu ülkede maaş reformu sart türk iş başkanı varlık vergisi verse her yıl 5 bin tl bunun gibi milyonlar var bütçeye 20 milyar dokar kafadan para girer maadi 40 bin üzeri herkes 1000 tl varlık vergisi vermeli

forza06
forza06 - 1 ay Önce

HAK İŞ BAŞKANI MAHMUT ARSLANI VE ALTINDAKİ YÖNETİCİLERİ DE YAZIN YAZIN, YÜZ BİNLER HAVADA UÇUŞUYOR, MİLYONLUK MAKAM ARAÇLARI 5 YILDIZLI OTELLERDE İŞÇİLERDEN BEDAVADAN ALDIĞI AYLIK AİDAT ŞUAN Kİ RAKAMLA 294 TL BE VİCDANSIZLAR, AYDA 60 MİLYON TL YAPIYOR NEREYE GİDİYOR BU PARALAR, BU İŞE DEVLETİN ACİL MÜDAHALE ETMESİ LAZIM ÜLKEDE ENFLASYON FIRLAMIŞ EKONOMİK KRİZ VAR AMA BİRİLERİ EL ALTINDAN TORUNUN GELECEĞİNİ BİLE SAĞLAMA ALIYOR

SIRADAKİ HABER