Toplu Sözleşmede Son Durum

Hükümetin 6. Dönem Toplu Sözleşme’de ilk zam teklifinin sunmasının ardından Memur-Sen’de yürütülen istişareler kapsamında il temsilcileri Ankara’da toplandı. Daha önce zam teklifinin beklentileri karşılamadığını ve yeni bir teklif beklediğini açıklayan Memur-Sen, yürüttüğü istişareler kapsamında 34. İl Temsilcileri toplantısını gerçekleştirdi.

Toplu Sözleşmede Son Durum

Memur-Sen 34. İl Temsilcileri Toplantısı, 6. Dönem Toplu Sözleşme gündemiyle Ankara’da gerçekleştirildi. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri, bağlı sendikaların genel başkanları ile il temsilcilerinin katıldığı toplantıda kamu işvereninin sunduğu zam teklifinin müzakereye uygun olmadığı belirtilerek yeni bir teklifin yapılması gerektiği beyan edildi.

Hükümetin ilk zam teklifinin müzakereye uygun olmadığını ve yeni bir teklifle gelinmesi gerektiği iradesinin vurgulandığı toplantıda Memur-Sen’in süreçte izleyeceği yol haritası tartışıldı.

Toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, “Hükümetin sunduğu ilk teklif beklentilerimizi karşılamaktan uzakta. Biz müzakereleri başlatacak ve üzerinde pazarlık yapabileceğimiz yeni bir teklif bekliyoruz” diye konuştu.

Gece boyunca devam eden İl Temsilcileri Toplantısının ardından üç önemli başlıkta alınan kararlar şunlar oldu:

Memur-Sen İl Temsilcileri toplantısında, Kamu İşvereni tarafından 12 Ağustos’ta tarafımıza sunulan teklifi; Konfederasyonumuz, sendikalarımız ve teşkilatımızın konuya bakışını değerlendirmiş olup aşağıdaki kararlar alınmıştır.

1- 12 Ağustos’ta Kamu İşvereni tarafından sunulan teklifi kabul etmiyor, “en kısa sürede” ve “müzakeresi yetişebilecek” nitelikte, “Yeni, Makul, Adil ve Müzakere Etmeyi Gerektirecek” teklif bekliyoruz.

2- Konfederasyonumuz ve bağlı sendikalarımızın görüşme ve müzakerelerde de ifade ettiği şekilde; bürokrasinin, siyasetin ve kurumların kamu görevlilerinin emeğine değer verme noktasında özel bir gayret göstermesi gerektiğini bir kez daha tekrar ediyoruz.

3- Bu tespit ve kararların yanında, Kamu İşvereninin tekliflerimize olumlu bakış üretmesine ve imzaya davet içeren teklifler getirmesine katkı sunmak , sürece olumlu katkı sağlamak ve kamuoyunun konuya dair farkındalığını artırmak, makul olan tekliflerimizin kabulü için demokratik hakkımızı kullanmak amacıyla 19.08.2021 Perşembe günü saat: 18.00’de Ankara’da Eylem yapılması, süreç içerisinde atılacak olumlu adımlara göre de yeniden değerlendirme yapma kararı alınmıştır.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2021, 07:38

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 2 ay Önce

İLK DİLİM 5, 6 YAPILACAK, FAKAT İŞ YİNE HAKEM KURULUNA GİDECEK. HIYARLI OLSUN, PARDON HAYIRLI OLSUN. SAYGILARIMLA.

Sağlık
Sağlık - 2 ay Önce

Seçimi bekliyoruz eğer secimde memurların oy potansiyelini göstermezsek her yıl alacağımız zamlar hüsran olur...torpilli işçiler kadar olamadık yazık çok yazık çalışana hakkını vermeyen yatana torpilliye istediğini veren bir siyasi donemdeyiz

a.s
a.s @Sağlık - 2 ay Önce

aynen geçen ortaokul mezunu arkadaş bana hava atıyor. yakında senden fazla alırım çünkü ben kamu işçisiyim diyor. şu an ne kadar alıyorsun ki dedim. 5 bin dedi. ben de altı alıyorum neyse az kalmış sayın hükümetimiz en kısa sürede farkı kapatır umarım :=)))

sağlıkçılar
sağlıkçılar - 2 ay Önce

üyeler istifa....

ayşe
ayşe @sağlıkçılar - 2 ay Önce

gönülden katılıyorum. İNSAN OLAN sendikalardan istifa etmelidir. HADİ YÜRÜ ÇALIŞANLAR, varmısınız istifaya!!!!!!!

Gökhan can
Gökhan can - 2 ay Önce

Saat 6 da eylem mi olur resmen göz boyama hareketi bunlar...

Sağlıkçılar
Sağlıkçılar - 2 ay Önce

Hadi 2 puan daha arttırır o kadar sizler de buna razı olursunuz olacağı budur .sizler kim eylem ,grev, iş bırakmak vb yani tepki göstermek kim 15 senedir ne yaptınız ki şimdi yapacaksınız sizler hiç birşey yapamazsınız çünkü sizlere ve adamlariniza makam koltuk veren hükümetle ters düşecek yürek yoktur ters dusemezsiniz çünkü altlarinizda ki koltuklardan olma korkusu yüzünden ses cikaramazsiniz olan yine memurlara olur 15 senedi olduğu gibi

Saglikci
Saglikci - 2 ay Önce

saat önce
Aklı basinda olan sendika fark etmeksizin istifa eder toplu istifa şart iki yıldır diğer kurumlardaki memurlar yatarken biz gece gündüz çalıştık hangi sendika boykut etti hak aradı HEpsi partilesti çıkarları peşinde koştu İSTİFA EDİN TÜM SENDİKALARDAN

SAĞLIK CAMİASI
SAĞLIK CAMİASI - 2 ay Önce

SEÇİMİ BEKLİYORUZ. AYRICA TÜM MEMURLAR İSTİFA ETMELİDİR.BU BECERİKSİZ SENDİKALARDAN.

Sendikaya üye değil
Sendikaya üye değil - 2 ay Önce

Senelerdir %3,5'lara talim etmek ve büyük maddi kayıplar yaşamak için mi, konukevi açtırmak için mi, milletvekili olma yollarının açık olması için mi sendikaya üye olunur veya hala sendikada üye olarak kalınır. Faydası olmayan işlerden uzak durunuz. Devletin parasıyla kimseleri finanse etmenin anlamı yok.

SAĞLIK SEN NEDEN ÜYE KAYBETMEYE BAŞLADI O İDARECİ ATATMAYI TANDAŞ KAYIRMAYI İYİ YAPIYOR
SAĞLIK SEN NEDEN ÜYE KAYBETMEYE BAŞLADI O İDARECİ ATATMAYI TANDAŞ KAYIRMAYI İYİ YAPIYOR @Sendikaya üye değil - 2 ay Önce

2351 VHKİ SAĞLIKTA SINAV KAZANIP ATANMADI.8 YILDIR MAĞDUR EDİLDİ,MADDİ MANEVİ KAYIPTA OLAN BU İNSANLARA ZULM EDİLDİ.KIZILAYDAN SAĞLIĞA GEÇEN İŞÇİMİYDİLER MEMURMU BİLİNMEYENLERE VHKİ KADROSU VERİLDİ.YİNE İLK OKULLU İTFAİYE ERLERİNE VE MÜBAŞİRLERE SINAVSIZ SINIF ATLATILDI.TAŞERONA KADRO VERİLDİ.BİZLERDE YÜKSEK OKUL VE ÜNİVERSİTE MEZUNUYUZ EK GÖSTERGESİZ VE YAN ÖDEMESİZ SEMBOLİK 1/4 MAAŞ DERECESİ AMA EK GÖSTERGE YOK.BİZİM SUÇUMUZ SINAV KAZAANMAK OLSUN YANDAŞLAR BELEŞ HİÇ BİR ÖLÇME DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULMADAN MÜDÜR OLUP BİZLERE MOBİNG VE BASKI UYGULAYIP HAYATI ZEHİR ETSİNLER.SENDİKA ÇIKMIŞ HAK ARIYORMUŞ YAHU BİZİM HAKKIMIZI SİZ GASP ETTİNİZ.İNDALLAHTA DAVACIYIZ MAHKEME-İ KÜBRADA HAKKIMIZI ALACAĞIZ.YAŞASIN CEHENNEM ZALİMLER İÇİN.SINAV KAZANIP 8 YILDIR ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.


SIRADAKİ HABER