Sendika üyelik ve istifa işlemleri E-Devlete entegre ediliyor

Sendika üyelik ve istifa işlemleri E-Devlete entegre ediliyor

Bilindiği üzere, devlet memurlarının sendikalara üyelik ve ayrılış işlemleri 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu'nun ilgili hükümlerine göre fiziki ortamda yürütülmektedir.

Bu doğrultuda, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY başkanlığında yürütülen E-Devlet hizmetlerinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca sendika üyelik ve istifa işlemlerinin E-Devlete entegre edilmesi için çalışma yapılacağı belirtildi.

Ayrıca, sosyal medya hesabından yapılan duyuruya göre, "Çalışma Hayatım" bütünleşik hizmeti ile vatandaşların iş arama, çalışmaya başlama, sigorta, emeklilik, sendika, mesleki yeterlilik gibi çalışma hayatını oluşturan tüm iş ve işlemlerin bütünleşik bir yapıda sunulmasının planladığı ifade edilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2020, 19:40

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemsireler sağlık memurları
Hemsireler sağlık memurları - 1 ay Önce

İnşAllah en kısa zamanda uygulama ya konur da personel rahatça istifa eder veya üye olur.ooh güzel bir haber bu şekilde olursa ortada yetkili sağlık sen diye birşey kalmaz herkes rahat istifa edebilir şimdi bir istifa etmeye kalk hemen baskı mobbing istifa edene kadar kırk dereden su getirtiyorlar adama insallha kısa zamanda uygulanir

Lab tek
Lab tek - 1 ay Önce

İnşAllah kısa sürede olurda sağlık çalışanları yetkili sendikaya topluca tepkisini koyabilir

Lab Tek Üç Tek
Lab Tek Üç Tek @Lab tek - 1 ay Önce

Hadi canım başka kapıya sizi takan yok. Boş beleşçi nemacilar ve fitne tayfası

SIRADAKİ HABER