Sendika Başkanı "Sağlık çalışanlarına yüzde 40 zam yapıldı"

Sendika Başkanı "Sağlık çalışanlarına yüzde 40 zam yapıldı"

Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, sağlık çalışanlarının maaşlarına toplamda yüzde 40 zam yapıldığını açıkladı.

Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan zam oranlarını değerlendirerek, sağlık çalışanlarının maaşlarına toplamda yüzde 40 zam yapıldığını açıkladı.

Covid-19 virüsü nedeni ile yaklaşık olarak 2 yıldan beri canla başla çalışan sağlık çalışanlarının maaş ve çeşitli haklarında yaşanan iyileştirmelerin sevindirici olduğunu belirten Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan zam oranlarını değerlendirdi.

Özdemir, “Enflasyon farkının açıklanması ve akabinde Cumhurbaşkanımızın maaş zammını yüzde 7.5 çıkarmasının ardından toplam maaşlara % 30.5 zam gerçekleşti. Bu zamla birlikte toplamda, hem maaşta hem de sabit ek ödemeye yüzde 30.5 zamdan sonra sabit ek ödemelerine ekstra yüzde 20 zam alınacak. Sağlık çalışanlarına sabite yüzde 20 zam ile toplamda sağlık çalışanlarına yüzde 40 oranında bir zam yapılmış oldu” dedi.

Sağlık çalışanlarının diğer kamu çalışanlarına oranla daha fazla zam aldığını vurgulayan Şube Başkanı Özdemir, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

“Vergi düzenlemesi ile Mart-Haziran döneminde girilen kesintileri Eylül -Ekim gibi girileceğinden yaklaşık 500-1000 liralık da ücretse çalışana kalacaktır. Genel bir değerlendirme yaptığımızda sabitlere gelen yüzde 20 ilk zam ile diğer kamu kurumlarından daha fazla bir zam aldığımızı da belirtmek istiyorum. Ayrıca eşi çalışmayana aile yardımı 521 liraya çıkarılmıştır. Sendika üyelerimize 3 ayda bir ödenen toplu sözleşme aidatı 497 liraya yükselmiştir. Mecliste yeniden görüşülecek olan sağlık çalışanlarına zam konusunda herkesi kapsaması açısından görüşmelerimiz devam etmektedir. Tabii ki yapılan zamların yanında bir an önce ekonomideki dalgalanmayı durdurmak, yükselen fiyatları indirmek gerekir. Bir kez daha ifade ediyoruz ki; sabit gelirliler için en iyi zam düşük enflasyon ve piyasa istikrarıdır. Sendika olarak; gelir dağılımında adaleti sağlama ve kamu görevlilerinin alım gücünü yükseltme mücadelemiz kararlılıkla sürecektir. Sağlık Sen olarak bu güne kadar tarihi kazanımları elde ettiysek, bundan sonrada maaş ve özlük haklarımız için mücadeleye devam edeceğiz…”

Ceren YILDIZ


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zillet illet demek
Zillet illet demek - 3 hafta Önce

%20 değil %30 değil %50 verse hatta maaşlar 10bin olsa doymazsınız sizi gidi zilletçiler

YOLDAŞ
YOLDAŞ - 3 hafta Önce

Kadrolu trolleri maaş/zam/para haberlerinde anında bulabilirsiniz. Hiç bir sağlıkta yararlı ve insanlığa faydalı hizmetlerde göremezsiniz. Hiç bir haber onları ilgilendirmez sadece kadın/şiddet/siyaset haberlerinde duyar kasıyormuş gibi yapar ama istediği kaostur.

➊ Para haberlerinde sözleri aynı "para ver yoksa oy vermem" (zaten muhalifsin para versede vermeyecek ama bilerek oy vermem derki diğerleride bunlara inansın), ▶

➋ "sendikadan istifa edin" (zaten memursenli sağlıksenli değiller ama sendikalardan istifa ettirip kendi sendikalarına geçirecekler yada ortalık karışsın isterler), ▶

➌ "Grev hak hukuk" derler ama asla eylem yapmazlar (ifşa olacaklarını bilirler arkada oturur ellerini ovuştururlar), ▶

➍ "İstifa edin başka iş yapın" avrupaya gidin derler ama asla kendileri yapmazlar (Başkaları istifa etsinki kendi adamlarına yer açılsın, ortalık karışsın ve hatta sağlık bakanlığı batsın hükümet devrilsin ama ASLA KENDİLERİ İSTİFA ETMEZ SADECE YORUM YAZAR FİTNE YAPARLAR), ▶

➎ Özellikle bir grup var ki şaşırıyorum bunlar nerede yaşıyor zamcı tayfa "Zaten zam vermedinki, enflasyon zammı, zam geldiği gibi gitti, 1500 tl çok değilki, herşey zamlandı neye yetecek" gibi klasik cümleleri vardır. Şükredersen hakaret ederler, devletimin yanındayım lafına gıcık olurlar, zam iyi dersen bütün ağır hakaretleri ederler, hele birde saolsun ak parti Erdoğan yaptı dersen tehdit bile ederler.

T akbulut
T akbulut - 3 hafta Önce

Bazılarının bir ayağı mezarda bir ayağı pazarda hala bize az zam verildi diyip dolsiyirkar kardeşim ford kamyona para yüklensin yinede yemiyor diyeceksiniz bur ak partili olarak evet yüzde 40 zam aldık teşekkürler saygıdeğer cumhurbaşkanımız sindi doktorlarımız onda biraz yükselmesi şart oldu bizede 500 tl ile 750 tl belki tekrar zam verirler birde madalyonun diğer yüzüne bakalım atanamayan yuzbinler var var

Sağlik Memuru
Sağlik Memuru - 3 hafta Önce

Devlet Bahçeli bile sağlıkciyi görmüşken sen sözde temsilci göremiyorsan git kum da oyna yazık bu zekanı heba etme

mustafa ağır
mustafa ağır - 3 hafta Önce

Bugun 14000 tl maaş alan BİR en alt asker 10250 tl maaş alan uzman doktorun 6500 tl lisans mezunu sağlık personelinin çalıştığı bir düzende %40 miş yok 30 muş yok artık...Birde bunu savunan sendikacı imiş vay anam anam vayy....

Aha
Aha - 3 hafta Önce

Bir sağlık-sen üyesi olarak böyle şube başkanlarından utanıyorum. Susmak erdemliktir. Susun bari. %40 zam almışız toplu sözleşme kazanımı şimdi zam oldu. Diğerlerinden fazla zam almışız adamların maaşı seninkinden ne kadar fazla haberin yok tabi. Sen şube başkanısın genel merkezden 10 alıyorsun temiz. Artık susun akıl tutulması yaşamayın. Artık bırakın şakşakcılığı dürüst olun. Siz 250 lira seyyanen zam bile alamadınız.

Sağlikçi
Sağlikçi @Aha - 3 hafta Önce

sağlık sen üyesi olarak niye devam ediliyorsun o zaman

hahahhahah
hahahhahah @Aha - 3 hafta Önce

hala utanmadan sağlık-sen üyesi olarak diyorsun? Niye hala üyesin , sendikasız memurlar olarak biz de senden utanıyoruz. Bu adamları bu hale getiren sizsiniz.

kodu mu
kodu mu @Aha - 3 hafta Önce

istifa et kardeşim sen de .... senin gibiler yüzünden bunlar azdı

Doktorlar
Doktorlar - 3 hafta Önce

Sağlık çalışanı olmuyor sanırım doktora zam verildiğinde de sağlık çalışanları arasında ayrı gayrı olmaz demiştiniz düpedüz hak yiyorsunuz neyse ahirete de böyle şeyler lazım haksızlık yaptığınız için hakkım olanın bana verilmesini engellediğiniz için şahsım adına hakkımı siz ve ekibinize helal etmiyorum yaptığınız fesatlıklar biyerlerinizden çıkar umarım ve beyninizde belirir o an yaptığınız haksızlıklar

sağlıkçı hakan malı oku
sağlıkçı hakan malı oku - 3 hafta Önce

bi teyze vardıya kitap okuyormusun hayır ama akp çok iyi aynı onun gibisin :)))


SIRADAKİ HABER