Sağlık SEN Adana: Yeter Artık !

Sağlık SEN Adana: Yeter Artık !

Sağlık-Sen Adana Şubesi Ankara Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesinde yaşanan sağlıkta şiddet olayı başta olmak üzere sağlık çalışanlarının yaşadıkları sıkıntılar ile ilgili Adana Şehir Hastanesi önünde çok sayıda sağlık çalışanının katıldığı basın açıklaması düzenledi.
Basın Açıklamasında Şube Başkanı Bekir NENNİOĞLU ‘’Sağlıkçıların covid-19 dan  korunmak için zar zor giyilen içerisinde bir insanın on dakikadan fazla duramayacağı üzerlerindeki tulumlarla  öfkeli hasta yakınlarının kurdukları barikatın arkasındaki  halleridir..

Aylardan beri dünyanın görünmeyen düşmanı Covid-19 a karşı mücadele veren sağlık çalışanlarının sonuna kadar analarının ak sütü gibi helal olan fakat bürokrasi tarafından haram kılınan hakları için mücadele halindeyiz.
Sağlık Çalışanın Hakları Ödenemez Değil İsterse Ödenir!
Sayın Bakan sürekli sağlık çalışanlarının haklarının ödenemeyeceğini söyleyip sağlık çalışanlarımızın gazla çalışacağını düşünmekte halkı bu konuda telkin edip durmaktadır.
Oysa hem bakanlığın hemde halkın haklarımızı ödemesi zahiri olmasa da batini olarak mümkün olup yapacakları birkaç hareket helalleşme konusunda başlangıç olacaktır.
Bunlar bakanlığın mali ve idari (döner sermaye yönetmeliği, seyyanen maaş artışı, şehitlik, yıpranma payı, ek gösterge, sağlıkta şiddet vb) haklarımızın düzeltilmesi konusunda aylardır yaptığı vurdumduymazlığa bir son verip göstereceği ilgi ve gayreti halkında kendisine şifa veren ellere vurmayarak göstereceği hürmet ve şükrandır.
Sağlık Çalışanı Üzerinden Rant Devşirmeye İzin Vermeyiz!
Bugün bu hadiseyi merkeze alıp üzerimizden siyasi rant devşirmeye çalışan bütün siyasileredir, olayda herkesin vebali büyüktür. Burada herkesin sorumluğu vardır yıllardır mecliste sağlık çalışanlarından çok PKK üyelerinin yada DHKP-C sempatizanlarının haklarını arayanların bugün hiçbir suçları yokmuş gibi bugün fırsatını bulmuşken değerlendirelim düşüncesi ile başkalarını suçlamaları samimiyetten yoksun içi boş bir eylemdir.

Yakında Mücadeleyi Sürdürecek Psikolojiye Sahip Sağlık Çalışanı Bulmakta güçlük çekeceğiz!
Sevgili basın mensupları Sağlık çalışanları artık sayın bakana yeter artık sesimizi duy taleplerimizi yerine getir diyor, her akşam samimiyetini kaybetmiş övgü değil şartlarının iyileştirilmesi konusunda gayret istiyor.
Çünkü Sağlık çalışanları tükenmiş vaziyettedir aylardır söylediğimiz gibi bu kafa ile gitmeye devam ederlerse yakında mücadeleyi sürdürecek psikolojiye sahip sağlık çalışanı bulmakta güçlük çekeceklerdir.
Bu uyarımızı da yaptıktan sonra bir çift sözümüzde hâkimlerimizedir. Sağlıkta şiddet yasası çıkartılmasına rağmen sonuçları halen mahkemelerde nedense görülmemiştir daha yakınlarda Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde aile sağlığı merkezini basıp annesine aşı yapılmadığını iddia edip hemşire arkadaşlarımızı darp eden ve kavgayı ayırmaya çalışan başka bir hasta yakınında bıçaklayan şahıs adlı kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. Bu şahsın tutuklanması için arkadaşlarımızın ölmesi mi gerekmektedir. 

Mahkemelerden çıkan bu ve buna benzer sonuçlar bu tür şeref yoksunu insanlara cesaret vererek sizin hepinizi öldürürüm kimse de bana bir şey yapamaz dedirtmektedir.
Ekonomik durumundan dolayı elektrik borcunu ödeyemeyip tutuklanan insanların olduğu bir ülkede böyle insanların serbest bırakılması maalesef adalet sistemimizindi geldiği noktayı göstermektedir.

Uzun lafın kısası artık bu olayların sorumlularına hâkimlerimizce ibret olacak cezaların verilmesini istiyoruz. 
Sağlık Bakanımızın bizleri sürekli televizyonlardan hakları ödenmez diyerek, methetmeyi bırakıp haklarımızın bir an önce adil şekilde verilmesi için gayret göstermesini,
Halkımızın da kendisine şifa veren yerlere geldiğinde diğer kamu kurumlarında nasıl saygısını kaybetmiyorsa hastanelerin ve aile sağlığı merkezlerinindi bir kamu kurumu olduğunu hatırlayıp burada da aynı saygıyla ve terbiye ile  beklemeleri ve davranmaları isteğimizdir. 
Sözlerimin yeterince anlaşıldığını ve ilgili muhataplara ulaştığını düşünüp  bitirirken Ankara Keçiören Eğitim ve araştırma Hastanesi'nde yaşanan olayda mağdur olan bütün sağlık çalışanı arkadaşıma geçmiş olsun diyor sağlık çalışanlarımıza saldıran sözde hasta yakınlarının hakkettikleri cezaları en tavandan almaları için bütün ilgili kurumları göreve çağırıyorum.

Bir daha da bu tür olayların yaşanmaması umuduyla sağlıcakla kalın..

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
İnşallah Semih başkan da biraz bunları düşünür
İnşallah Semih başkan da biraz bunları düşünür - 1 ay Önce

Keşke sağlıksen başkanı nennioğlu olsaydı

MALESEF BAKANLIKTAKİ TUZU KURU BÜROKRATLARIN UMRUNDA BİLE DEĞİLİZ
MALESEF BAKANLIKTAKİ TUZU KURU BÜROKRATLARIN UMRUNDA BİLE DEĞİLİZ - 1 ay Önce

BAKAN BEYE VE REİSE GÜVENİMİZ TAM.

hemşire saglık memuru
hemşire saglık memuru - 1 ay Önce

kondoktör 10/3 evli 1 çocuklu 6370 tl TMO 5/2 bekar teknisyen 5.266 5/2 Jandarma Asb. Batı maaşı 7300 TL( OYAK kesintisiz 7650). ibb zabıta memuru - 6150 tl öğretmen 3800tl maaş 1600 ek ders 460 haftasonu nöbetler 600tl kurslar polis memuru 6200 maaş terör tazmınatı 1150 tl imam 5150 tl bekçi 5300 tl itfaiye çavusu 5400 tl özel idere teknisyen 5600 tl maliye memur 5400tl şu maaşalara bakınca bizlerin hemşirelerin sağlık memurlarının teknisyenlerinin toplamda herşey dahil aldığımız maaş 3000 tl sabit 1380 toplamda 4400 tl böyle bir rezillik olabilir mi kimsenn aldığı maaşta gözümüz yok ama bizler canla uğraşıyoruz cana cana katıyoruz doğumdan ölüme hep biz varız hastalara bakan el uzatan bizleriz şifa dağıtıyoruz vesile oluyoruz şifa rabbimdendir biz bu mesleklerden daha mı değersiz iş yapıyoruz daha mı az çalışıyoruzda bu kadar düşük maaş alıyoruz yada bu meslekler bizlerin yaptığı işten daha mı değerli iş yapıyorlar lanet olsun ya söylenecek birşey yok .bizler gece gündüz yaz kış haftasonu resmi tatil demeden çalışıyoruz ben hastanın altını temizliyorum altını banyosunu yaptır sil yıka kişi akrabası yapmaz yapsada 1 gün yapar be enfeksiyonu ile uğraş bulaşıcı hastalığı ile uğraş refakıtçısı ol yemeğini yedir elbisesi giydir kanı idrarı boku ile uğraşıyoruz be hasta bakıcımıyım sağlıkçımıyım artık bilemiyoruz depremde selde bütün doğal afetlede savaşta sınırda salgın hastalıklarda vbvb bizler hemen olay yerine hastanelere koşarrı millet sıcacık yataklarında yatarken eee bu kadar çalışmanında bir karşılığı olamalıdır emeklerimizin karşılığını isityoruz başak birsey değil tek kalem maaş istiyoruz bu toplantıda sormak istiyoruz hiç hemşire sağlık memuru teknisyen arkadaşlar varmıydı yoksa sadece seçilmiş doktorlarmıydı Kamuda en düşük maaşı vererek mi sahip çıkacaksınız bizlere 3100 TL maaş 1400 TL sabit var toplamda 4500 TL ediyor bilmem biliyormusunuz .bizlerde sizlere seçimlerde sahip çıkacağız bilmem anlatabildik mi yüzlerce sağlıkçı hemşiresi sağlık memuru teknisyenleri seçimi bekliyor Biz sağlık çalışanları da ilk seçimlerde sizlere sevgimizi göstereceğiz zaten TTB doktorlar dan oy alamadığınızı sizlere muhalefet olduklarınızı biliyorsunuz dur şimdi de bu listeye sağlık çalışanlarını da ekleyin deriz hemşireler sağlık teknisyenleri olarak 3100 TL maaşın bir karsiligi olacak elbet değil mi ileride hemşirelik mesleğini sağlık memurluğunu yapacak hastalara bakacak tedavilerini yapacak bu meslkeleri tercih edecek kimseleri bulamayacaksınız çünkü bu kadar düşük bir maaşa bu şartlarda kimse bu mesklerleri yapmaz hasta ile hasta yakını ile uğraşıp bir de üstüne vdayak yemek istemez yüzlerce sağlık çalışını artık yeter diyor emekliliğni bekliyor kimse uzatmak çalışmak istemiyor biz sağlık çalışanları isityoruz 3600 ek gösterge maaşalara seyyanen zam en az polis maaşı döner sermaya kreş ulaşım servis hakkı yıpranma payı tek kalem tek maaş sabitlerin emekliliğe yansıtılması bütün ödmelerin kaldırılması tek maaş 6500 tl olsun diğer ödemeleri istemiyoruz

İnşallah
İnşallah @hemşire saglık memuru - 1 ay Önce

Sağlık çalışanlarının özlük hakları Allah'a kaldı.

ZAFER
ZAFER - 1 ay Önce

arkadaş hikaye anlatıyor yiğitsen haklarımızı iste bakalım sendikadan seni hemen ihraç ederler

SIRADAKİ HABER