Sağlık İş Kolunda 42. Sendika Kuruldu

Sağlık İş Kolunda 42. Sendika Kuruldu

Sosyal medya üzerinde yeni adıyla Sağlık Çalışanları Odası eski adıyla Maaş ve Döner Sermaye Platformu olarak bilinen sosyal medya grubu sağlık iş kolunun 42. Olan Sağlık Çalışanları Sendikası’ nı Menderes ÖZER başkanlığında kurdu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Menderes ÖZER yaptığı açıklamada, Türkiye’ de memur sendikacılığının köklerinin 1961 Anayasasına dayandığını ancak şu anki memur sendikacılığının 25.06.2001 tarihinde çıkarılan 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunuyla başladığı ifade etti. 2001 yılından bu yana gelinen süreçte, maalesef memurların hemen hemen hiç zam almadığını belirterek bu gidişe dur demek için sendikal bir yapının temelini inşa etmeye karar verdiklerini ve nihayetinde 12 Temmuz 2021’ de “ Sağlık Çalışanları Sendikası” adıyla sendika kurduklarını beyan ettiler. Menderes ÖZER’ in Yönetim Kurulunda Behiye CİVELEK, Gani DURUR, Dr. Yakup Gökhan DOĞRAMACI,Hasan CAVLAK, Selim CENGİZ ve Yüksel KOCABAŞ görev aldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2021, 10:31

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gerçek sağlıkçı
Gerçek sağlıkçı - 3 ay Önce

Sendikayı Facebook grubu sandılar bu arkadaşlar sanırım. Oradan gazı aldılar sendika diye atladılar. Kendileri için hayal kırıklığı ve zaman kaybından öte birşey olmaz.

Myamed
Myamed - 3 ay Önce

Bunlar da aynı sağlıksen kafası hiç bir farkları yok. Sayfada sağlıksenli olmadığımız için engellemişlerdi.

Cevahir
Cevahir - 3 ay Önce

Sayın Admin, sizinde takipçiniz fazla, sağlıkçının haberlerini yapmak yetmez, sizde ya böyle bir oluşum kurun üye olalım, yada bu sendikaya destek olun, eskiler tarih olsun, bu şekilde basın gücüyle elde edemediğimiz haklarımızı bağırta bağırta alırız. Not:olumsuz yorum yazacak olanlar, zahmet etmesin, biz sizin hangi köyün kö.ii olduğunuzu çok biliyor ve size hakkımızı helal etmiyoruz.

Sağlık çalışanı
Sağlık çalışanı - 3 ay Önce

Sizler gibi klavyeden atıp tutacaklarına bir iş yapmışlar en azından

SIRADAKİ HABER