Sağlık Çalışanlarının Evlatları Yine Ortada Kaldı

Sağlık Sen Genel Başkan yardımcısı Şemsettin Karadoğan, Karar alıcılara sesleniyorum elinizi vicdanınıza koyun. Aldığınız adaletsiz kararlar uygulamaya konduğunda hakkaniyetsizliğe ve dahi mağduriyetlere yol açıyorsa ivedi çözüm bulmak zorundasınız. Bizler yüksünmeden mesleğimiz deyip memleketimizin insanlarına bakarken bizlerin evlatlarının ne olacağının düşünülmemesi, gözümüzün arkada kalacağının hesap edilmemesi çok incitici moral ve motivasyonunumuzu sarsıcı olmuştur dedi.

Sağlık Çalışanlarının Evlatları Yine Ortada Kaldı
Sağlık Sen Genel Başkan yardımcısı Şemsettin Karadoğan,
" Pandemi de izin yok, rapor yok, okul yok, kreş yok, bakıcı bulmak zor, yaşlı aile büyükleri risk altındayken ; Sağlık Çalışanları olarak sizin hastalarınıza (anne, baba, evlat) evde bakıma muhtaç, bakamadığımız kendi çocuklarımız, bebeklerimiz gibi bakıyoruz.
Siz rahat olun.!
Biz hasta olduğunuz da sizlere bakarız. Annelerinize, babalarınıza bakarız.
Kardeşleriniz ve evlatlarınıza da bakarız. İçiniz rahat olsun. Gözünüz arkada kalmasın. Hem de sadece iş olsun diye değil, gözümüz gibi bakarız.
Ateşlenirlerse düşürür, üşürlerse üstlerini örter, korkarlarsa yanların da oluruz. Bizim zaten işimiz bu ya...Yemeklerini de yedirir, üstlerini de giydirir ve hatta biliyormusunuz gerekirse bebek gibi altlarını bile bezleriz. Siz gönlünüzü ferah tutun...
Yıkarız, sileriz, tırnakları uzamışsa keseriz. Kaldırır yürütürüz. Meslek bu ya ,cânı gönülden, güler yüzle, büyük bir motivasyonla ne gerekirse yaparız.
Ve hatta evde bakım çağında olup bir buçuk senedir pandemiyle mücadele ederken bir türlü sıranın onlara gelmediği kimsenin düşünmediği evlatlarımız var ya ; İşte hepinizi o bakamadığımız evlatlarımızın yerine koyarak bakarız.!
Sağlık Çalışanıyız biz. Hamurumuz öyle gönlü bol yoğurulmuş ki, dünyaları bakarız biz. Bakarız bakmasına da evde 10 yaş altı çocuklarımıza bakacak kimse yokken bu çaresizlik içerisinde neden bırakılırız.?
Bir ülke de Pandeminin bütün yükü Sağlık Çalışanlarının ve onların bakıma muhtaç çocuklarının üzerinden mi geçer.?
Karar alıcılara sesleniyorum elinizi vicdanınıza koyun. Aldığınız adaletsiz kararlar uygulamaya konduğunda hakkaniyetsizliğe ve dahi mağduriyetlere yol açıyorsa ivedi çözüm bulmak zorundasınız. Bizler yüksünmeden mesleğimiz deyip memleketimizin insanlarına bakarken bizlerin evlatlarının ne olacağının düşünülmemesi, gözümüzün arkada kalacağının hesap edilmemesi çok incitici moral ve motivasyonunumuzu sarsıcı olmuştur.
Pandemiden önce de dağ gibi birikmiş sorunlarımızın başındaydı kreş sorunu. Şimdi yine ortaya çıktı.
Ve maalesef bizlere kulak vermeyip sorunlarımızı çözümlemek yerine halının altına süpürdüğünüz sürece bu kısır döngüleri hep yaşayacağız.
Çözüm belli. Siz Sağlık Çalışanlarının yükünü hafifletmek, işini kolaylaştırmak, motive etmek adına onların bakıma muhtaç evlatlarına sahip çıkacak, bakacak, baktıracaksınız onlar ise bakamadıkları çocuklarının, bebeklerinin yerine sizlerin hastalarını koyarak bakacaklar.
Yoksa ne birlik beraberlikten, ne dayanışma ve yardımlaşmadan, ne milli ruhtan hiç kimse bahsedemez.!
Haydi hemen şimdi Bilim Kurulu, Bakanlık bürokrasisi, Politika belirleyiciler derhal iş başına. Sağlık çalışanları nefesini tuttu sizden çözüm bekliyor."dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2021, 11:15

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlık bakanlığı çalışanı
sağlık bakanlığı çalışanı - 1 hafta Önce

hadi ordan ne hallettiniz şimdiye kadar.............

Sağlık-Sen bizim taleplerimizi Reise iletse
Sağlık-Sen bizim taleplerimizi Reise iletse @sağlık bakanlığı çalışanı - 1 hafta Önce

Kreş
3600 ek gösterge
1500 tl seyyanen zam

Sağlık personeli
Sağlık personeli - 1 hafta Önce

Hadi ordan.hep birlikte saglikcinin iliğini kemiğini kuruttunuz .ramazan ayı boyu saglikcilarin bedduasini aldiniz .öğretmen ler bile yarım güne ek dersini aldı.biz dört aydır covidde sıfır ek odeme.hepinizi Allah bildiği gibi yapsın.

bizi ortada bıraktınız bide çocuklarımızı düşünüyorsunuz :))
bizi ortada bıraktınız bide çocuklarımızı düşünüyorsunuz :)) @Sağlık personeli - 1 hafta Önce

valla komedi sen babalarını analarını ortada bıraktınız şimdi çocuklarını mı düşünmeye başladınız.;)) komik sen...

MEHMET02
MEHMET02 - 1 hafta Önce

MİLADI DOLMUŞ OLAN YARDIMCI HİZMETLER SINIFI KALDIRILMALI
Bilindiği gibi 2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ………On altı yıl oldu bir gelişme yok

pehhh pehh
pehhh pehh - 1 hafta Önce

SİZ VİCDANSIZLARLA YETKİLİ VİCDANSIZLAR KAFA KAFAYA VERDİNİZ BİZLERİ KÖLE NİYETİNE KULLANIYORSUNUZ BENİM BURDAN GÖRDÜĞÜM BU LAFINIZ SÖZÜNÜZ HEP HAVA CİVA KONUŞMAK İÇİN KONUŞUYORSUNUZ BİR HALT OLMAZ SİZDENDE SÖZDE SAVUNDUĞUNUZ HAKKIMIZDANDA.

SIRADAKİ HABER