Sağlık çalışanlarına bayram ikramiyesi talebi

Sağlık çalışanlarına bayram ikramiyesi talebi

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, sağlık çalışanlarına 1.500 bayram ikramiyesi verilmesini, 1 Ocak 2022'den itibaren memur ve emekliye 1.000 lira seyyanen zam yapılması gerektiğini söyledi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Türkiye'nin salgınla sınavında sağlık çalışanlarının büyük bir mücadele verdiğini söyleyen Taşkın, Covıd-19'a yakalanarak hastaneye başvuran ve tedaviye alınan hastalara karşı yakın ilgi, hoşgörü ve anlayışla yaklaşan sağlık çalışanlarının üstün bir başarı hikâyesine imza attıklarını ifade etti.

Necip Taşkın, sağlık çalışanlarının bu zorluklar karşısında kimsesiz ve ötekileştirilmiş bir meslek mensubu olarak bir kenara itilmemesinin önemine işaret ederek şunları söyledi: "Bugün sağlık çalışanları kendilerini kimsesiz, yalnız ve ötekileştirilmiş hissetmektedir. Uzun ve yoğun mesai saatleri aşırı yorucudur. Atanmayı bekleyen nitelikli ve eğitimli sağlık elemanları beklemektedir. Ücretler düşük ve ekonomik sıkıntı ve kaygı ile hizmetin verimliliği düşmektedir. Henüz atanamamış olan genç ve dinamik sağlık elemanları gelecek kaygısı nedeniyle yurt dışına çıkış imkanlarını araştırmaktadır. Bu, ülkemiz için önemli bir kayıp olacaktır. Bunların engellenmesi için iktidardan az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınması yönünde bir düzenleme yapılmasını istiyoruz. Sağlık teşkilatlarında çalışan tüm personelin 3600 ek göstergeden yararlandırılmasını, emeklilerin yararlanabilmeleri için de bir düzenleme yapılmasını, vergi oranının yüzde 15'te sabitlenmesini, sağlık çalışanlarına 1.500 bayram ikramiyesi verilmesini, 1 Ocak 2022'den itibaren memur ve emekliye 1.000 lira seyyanen zam yapılmasını istiyoruz. Sağlık teşkilatlarında çalışan tüm personelin iş ve işyeri sorunlarının ötelenmeden çözülmesini istiyoruz."

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2021, 15:50

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER