Sağlık çalışanları 3600 ek göstergeyi hak etti

Sağlık çalışanları 3600 ek göstergeyi hak etti

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, sağlık çalışanlarının salgın nedeniyle yorgun düştüğünü, kamuoyunun desteğine rağmen morallerinin bozulduğunu, bu olumsuzlukların sağlık çalışanları üzerindeki olumsuz etkilerini gidermek, moral ve motivasyonlarını sağlamak amacıyla 3600 ek göstergenin verilmesi gerektiğini belirterek şöyle dedi:

“Covid-19 salgını nedeniyle evlerine gidemeyerek oteller de ve misafirhaneler de kalmak zorunda kalan, hastalık riski nedeniyle gergin olarak görev yapan, Bakanlık tarafından yeni yayınlanan döner sermaye yönetmeliğinin yine adaletsizliğe yol açması nedeniyle sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonları bozuldu ve şu an tam anlamıyla büyük bir çöküntü içerisinde görev yapmaya çalışıyorlar.

İstikrarın bahane edilerek sağlık çalışanlarının içinde bulunduğu zor durumu görmezden gelmek, onların büyük bir baskı altında kaldığını anlamamak güven duygusunu zedeliyor. Siyasi ve ekonomik istikrarın ancak güven ortamıyla sağlanabileceğini belirtmek istiyorum. Sosyal hukuk devleti olarak özellikle sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonunun sağlanması açısından güvenin önemli olduğunu açıkça ifade etmek istiyorum. Sağlık çalışanları ekonomik olarak psikolojik baskıdan kurtarılmadığı müddetçe iş verimi sağlanamaz. Bu olumsuzluk sağlık çalışanlarının verimli çalışmasını etkilemektedir. Bu çerçeve de sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonlarını yeniden sağlamak, Bakanlığımıza ve hükümetimize olan güvenin yeniden tesis edilebilmesi açısından sağlık çalışanlarına 3600 ek göstergenin hiçbir ayrıma tabi tutulmadan verilmesinin önemini hatırlatmak istiyorum. Salgın sürecinde bu taleplerimizin yerine getirilmesiyle sağlık çalışanları içinde bulundukları zor şartları daha kolay atlatabilirler. Sağlık çalışanlarının bugüne kadar çözülemeyen sorunlarının öncelikle ele alınıp çözülmesini ve sağlık çalışanlarına mutlu ve huzurlu bir gelecek temin edilmesini bu dönem de bekliyoruz.“

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 8 ay Önce

BU VİRÜS OLAYI BİTTİKTEN SONRA SADECE TEŞEKKÜR EDİLİR,SAĞLIK ÇALIŞANLARI BİR KÖŞEYE ATILIR. (NE OLACAKTI YANİ ONLAR ÇALIŞTI BİZDE PARALARINI) ÖDEDİK,DİYECEKLERDİR. SAYGILARIMLA.

EYY SELİMCAN
EYY SELİMCAN @SELİMCAN - 8 ay Önce

Babacan, Davutoğlu ve Gül haberlerinin kutsal yorumcusu SELİMCAN takipteyiz. Ankara_kusu Oktay Yaşar, MstSelanik Mesut Aykin, kacsaatolduson Hüseyin Yılmaz, Kuliskusu Ümit Kaya ve Din düşmanı Hakan Aygün tutuklandı.

vhki
vhki - 8 ay Önce

birde ertelenen ünvan değişikliği ve görevde yükselme sınavı için sınavsız atama verilmesi

MEHMET 02
MEHMET 02 - 7 ay Önce

ON BEŞ YIL OLDU
Bilindiği gibi 2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ………On beş yıl oldu bir gelişme yok

SIRADAKİ HABER