"Sağlık çalışanı ile dalga geçmekten, akılları ile alay etmekten vazgeçin "

Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk doğan, Yeter artık! Sağlık çalışanı ile dalga geçmekten, akılları ile alay etmekten vazgeçin dedi.

"Sağlık çalışanı ile dalga geçmekten, akılları ile alay etmekten vazgeçin "
Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk doğan,
"Sağlıkta döner sermaye adaletsizliğini duymayan, bilmeyen kalmadı. Tavan ek ödeme olarak dillendirilen ve pandemi dolayısıyla yapıldığı iddia edilen ek ödeme ise adaletsizliğin, hakkaniyetsizliğin zirve noktasıdır.
Geçtiğimiz ödeme dönemlerinde çift maaş ödemesi yapılıyor gibi lanse edilmesine karşın; 1TL, 7TL, 13TL alanlara şahit olduk, memurların, şoförlerin, hizmetlilerin hiç ek ödeme alamadığını biliyoruz.
Şimdi gelelim yeni 4 aylık tavan ek ödemesine!
Resmî Gazete’de düzenlemenin yayımlanmasının ardından Kamu Hastaneleri ve İl Sağlık Müdürlükleri için ayrı ayrı konunun detaylandırıldığı yazılar ilgili kurumlarca paylaşıldı.
İl Sağlık Müdürlüklerini kapsayan yazının ilk maddesinde “aşı için görevlendirilen personel dahil” denilerek aşılamada görev alan hemşirenin (hemşire üzerinden örneklendireceğim, diğerlerinde de durum farklı değil) tavan ek ödemesinin, covid ek ödeme kat sayısı ile hesaplanması talimatlandırılmıştır.
Kamu Hastanelerinin yazısında ise; aşı yapılan bölümler anılmadığı için covid aşılamasında görev alan personelin ek ödemesi covid dışı ek ödeme kat sayısı ile hesaplanması bildirilmiştir.
Bir diğer aşı uygulaması yapılan aile sağlığı merkezlerinde görevli hemşireler ise herhangi bir düzenlemeye tabi tutulmadığı, hiçbir yerde isimleri zikredilmediği için aynı görevi ifa etmelerine rağmen ek ödemeden hiçbir şekilde faydalanamayacaklar.
Peki, en basit mantıkla, ayrıntıya girmeden, dümdüz yorumlayalım:
Bakanlık; aynı bakanlık!
Hastalık; aynı hastalık!
Hemşire; aynı hemşire!
Aşı; aynı aşı!
Eee…
3 kurumda, 3 hemşirenin, 3 farklı şekilde ek ödeme alması hatta alamamasının izahatı nedir?
Bu uygulama farklılığı neye göre belirlenmiştir?
Maksatınız, sağlık çalışanı arasına nifak sokmaksa onu çok önce yaptınız, yeni bir girişime ihtiyacınız yok. İş barışını bozmak ise, ona da inanan zaten kalmadı.
Yeter artık!
Sağlık çalışanı ile dalga geçmekten, akılları ile alay etmekten vazgeçin!
Sahadan, gerçeklerden, sağlık çalışanının içinde bulunduğu durumdan o kadar habersizsiniz ki, oturduğunuz yerden süreci yönettiğinizi düşünüyorsunuz.
On beş aydır destansı bir şekilde mücadele veren sağlık çalışanı, artık sürece dayanacak gücünü yitirdiği gibi bu akıl almaz uygulamalara da tahammül edemeyecek duruma gelmiştir!
Yazıktır!
Günahtır!
Kul hakkıdır!"

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlık ci
Sağlık ci - 1 ay Önce

Hey maşAllah AĞAM nasil da guzel konuşuyoioo.agam bizimle eğleniyiiii galibaaaaa.varol ağam varolllllllll

GEÇİM İÇİN SEÇİM LAZIM
GEÇİM İÇİN SEÇİM LAZIM @Sağlık ci - 4 hafta Önce

UMUDUMUZ SANDIĞA KALDI

3600 EK GÖSTERGE VE 1500 TL MAAŞ ZAMMI OLMADIĞI SÜRECE HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEZ
3600 EK GÖSTERGE VE 1500 TL MAAŞ ZAMMI OLMADIĞI SÜRECE HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEZ @Sağlık ci - 1 ay Önce

Nokta!

METEHAN
METEHAN - 1 ay Önce

SAYENİZDE SAYENİZDE O KADAR ÜYENİZ VAR AMA ETKİNİZ SIFIRIN ALTINDA YAZIKLAR OLSUN...

Calisan
Calisan - 1 ay Önce

SAGLİK CALİSANİ DA SECİM DE DALGA GECECEK HA YOK BOYLE DEVAM DERSE MUSTAAKKKKK

attci
attci - 1 ay Önce

daha dün(yakın geçmiş) üst düzey yetkili kişilerle siyasetcilerle foto foto poz verenler şimdi o makamlara böyle rest cekiyorlar. Bizde bunu yedik en azından ben yemedim...

Timsah
Timsah - 1 ay Önce

Faruk emmi anadolu da bir söz vardır "Öyle başa böyle tarak" diye. Sizin gibi sendikaya böyle bakanlık. Ne yapacaan, al 25 bin maaşı keyfine bak. Taş Allah'ın kuş Allah'ın vur vur ye.

Aşı
Aşı - 1 ay Önce

Aslında 2. Ve 3.basamakta der ki covid poliklinik hizmeti verilen birimlere ödenir, niye ödenmiyor çünkü bakanlık talimatı ile açılan aşı polikliniklerinde bakanlık tarafından yazılan yazıda aşı poliklinik lerinin adı covid 19 pandemik aşı poliklinikleri diye tanımlıyor. Enee niye ödenmiyor

SIRADAKİ HABER