Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan mobbing tepkisi

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, üniversite temsilcisinin görev yerinin değiştirilmesi, üyelerinin mobbinge maruz bırakılması nedeniyle Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Namık Ak'a tepki gösterdi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan mobbing tepkisi

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ali Yalçın, Rektör Ak'ın, sendikacıya ve sendikacılığa karşı çifte standardını bir kez daha sergilediğini, alenen ayrımcılık yaptığını ifade ederek, "Sorunları çözmek, krizleri yönetmek yerine sendikal hakları ihlal etmiş, üniversite temsilcimizi sürüp, hukuku ihlal, sendikal haklara saygısızlığını ilan etmiştir" dedi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Rektör Ak'ın, 2547 sayılı Kanun'un 13/b-4 maddesini yine keyfince kullandığını, sendikalar arasında hasım ve hısım ayrımı yaparak sendikacıya ve sendikacılığa karşı çifte standardını bir kez daha sergilediğini, alenen ayrımcılık yaptığını kaydeden Yalçın, "Üyelerimizin mobbinge maruz bırakılması, başka sendikalara üyeliğe zorlanması, sendikal mücadelemizin zapturapt altına alınma teşebbüsü, eski Türkiye'yi hatırlatan yeni Türkiye'nin geldiği noktadan bihaber yönetim bozukluğunun göstergesidir. Rektöre, sendikal hakları çiğneyen ve sendikacının güvencesini yok sayan keyfi tutumundan bir an önce geri adım atması çağrısı yapıyor, had bildirmek yerine görevini layığıyla yapması tavsiyesinde bulunuyorum" şeklinde konuştu.

Ali Yalçın, sözlerini şöyle tamamladı: "Üniversite çalışanlarına baskı kuran, antidemokratik karar ve uygulamalarıyla iş yeri barışını ve huzurunu bozan, sorun çözmek yerine sorun üreten makamın ağırlığına uymayan tasarruflara neden olan rektöre bir an önce dur denilmelidir."

Ceren YILDIZ


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
DELTA
DELTA - 4 hafta Önce

SENİN TEMSİLCİ VE YÖNETİCİLERİN AYNI ŞEYLERİ YAPMIYORMU ALİ BEY. KENDİNİZE YAPILINCAMI RAHATSIZ OLUYORSUNUZ

BUNLARIN YÖNETİCİ TEMSİLCİLERİ VE BELEŞ SÖZLEŞMEYLE ATANAN  YAĞDANLIK MÜDÜRLERİ HEPSİNDEN PİSLİK HEPSİNDEN.NE OLDU AYAĞINIZA BİR GÜN BASILINCA YAYGARA KOPARDINIZ ALİ BEY BİZİM HER GÜN NASIRIMIZA BASILIYOR.ALLAH CEZANIZI VERECEK İNŞALLAH.
BUNLARIN YÖNETİCİ TEMSİLCİLERİ VE BELEŞ SÖZLEŞMEYLE ATANAN YAĞDANLIK MÜDÜRLERİ HEPSİNDEN PİSLİK HEPSİNDEN.NE OLDU AYAĞINIZA BİR GÜN BASILINCA YAYGARA KOPARDINIZ ALİ BEY BİZİM HER GÜN NASIRIMIZA BASILIYOR.ALLAH CEZANIZI VERECEK İNŞALLAH. @DELTA - 4 hafta Önce

YAHU MOBİNGİN AĞABABASINI SİZ VE SİZİN YANDAŞ ÜYELERİNİZ DİĞER ÇALIŞANLARA YAPIYOR.ALLAHTAN KORKUN HER YERİ ELİNİZE ALMIŞSINIZ.PARTİNİZE SIĞINANLAR SENDİKANIZA SIĞINANLAR DİĞER ÇALIŞANLARA ZULM EDİYOR.ÇALIŞMA ALANLARINDA İNSANLARIN SIRTINDAN GEÇİNEN SİZİN ÜYELERİNİZ,TEMSİLCİLERİNİZ VE PARTİLİLERİNİZ.HER TARAFA AHTAPOT GİBİ SARILMIŞSINIZ,GÖMÜLMÜŞ YİYORSUNUZ.NERDE PASTA VARSA SİZ ORDASINIZ KOMİSYONLARA TÜM SİZİN ÜYELERİNİZ VE TEMSİLCİLERİNİZ YAZILIP EK PARA ALMAYI BİLİYOR AMA ÇALIŞMAYA GELİNCE ÇALIŞMIYOR KENDİ İŞİNİ YIKTIĞI ÇALIŞMA ARKADAŞLARINA MOBİNG UYGULUYOR.BUNLAR GÜCÜNÜ SİZDEN ALIYOR BİZDE GÜCÜMÜZÜ ALLAHTAN ALIYORUZ TOPUNUZ ALLAHA HAVALESİNİZ.

Ankara
Ankara - 3 hafta Önce

Urfa'da mobingin kralını senin sendikanın müdürleri başkanları yapıyor

MEHMET02
MEHMET02 - 3 hafta Önce

2351 KİŞİ DEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZ HALDE ATAMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

SIRADAKİ HABER