Meclisteki sağlıkçı vekillere sesleniyorum!

Kırşehir Sağlık Sen Şube Başkanı Yasin Yücesan Meclisteki sağlıkçı vekillere seslendi ve sağlık çalışanları tükeniyor, yoruluyor, yıpranıyor, merkez teşkilat ve bürokrasi bu çağrımızı duymakta geç kaldı, duymadı, dinlemedi dedi. Kırşehir Sağlık Sen Şube Başkanı Yasin Yücesan paylaşımında;

Meclisteki sağlıkçı vekillere sesleniyorum!
Meclisteki sağlıkçı vekillere sesleniyorum!
Sağlık Sen olarak Sürekli sağlık çalışanları tükeniyor, yoruluyor, yıpranıyor dedik.
Merkez teşkilat ve bürokrasi bu çağrımızı duymakta geç kaldı, duymadı, dinlemedi.
Bugün geldiğimiz noktada; sahada canhıraş görev yapan hemşire,hekim,ebe,şoför mutsuz, umutsuz!
Gelecek planı yapmak bir tarafa aldığı risklerle hayatını idame ettirmek derdinde.
Her dönem adaletsizliğin simgesi olan ek ödeme sistemi varlığını en şiddetli haliyle göstermiş, sağlık çalışanları arasında çalışma barışını bozmakta başrol oynamıştır.
Sahada tüm alanlarda iş yükü katbekat artmış, sağlık çalışanı bu yükün altından kalkamaz hale gelmiştir. Servislerde bakım yapan hemşirenin baktığı yatak sayısı normal döneme göre en az iki kat artmıştır. Hasta sayısına paralel olarak risk daha fazla artmıştır.
Filyasyon ekipleri gece gündüz demeden vaka peşinde koşmaktadır. Mesai kavramı olmaksızın yaptıkları çalışmaya her ünvan ve branştan sağlık çalışanı bir şekilde destek veriyor. Artan vaka sayılarıyla onların iş yükü de katlanıyor. Ancak, 1. Basamak sağlık kuruluşlarında olduğu gibi onlar için de hala herhangi bir düzenleme yapılmamıştır.
Sahanın gerçeklerinden uzak masa başında alınan kararlar, en alt kademedeki yöneticiden üst düzey yöneticisine kadar sirayet eden yönetici körlüğü ve organizasyon hataları; gece gündüz demeden forma terleten, alın teri döken, emek veren ebe, hemşire, sağlık memuru, sağlık teknisyeni, güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi kısacası sağlık ordusunun isimsiz kahramanlarını tüketti, bitirdi.
Aynı odada, aynı işi yapıp, dört ayrı statüde istihdam edilen sağlık çalışanı arasındaki ayrım bugün bitirilmeyecekse ne zaman bitirilecek?
Meclisteki sağlıkçı vekillere sesleniyorum!
Bugün değilse ne zaman?
Sağlık çalışanının sadece adını duyduğu, somut olarak hiç karşılaşmadığı, hayal ürünü olan adaletsiz döner sistemi bugün değişmeyecekse ne zaman değişecek?
Emektar sağlık çalışanlarının her zaman talep ettiği, Sayın Cumhurbaşkanı tarafından da talimatlandırılan 3600 ek gösterge bugün değilse ne zaman?
Forma ayrımı yapmadan, taban maaşı olarak en az maaşı alan sağlık çalışanlarının mali hakları bugün düzeltilmeyecekse ne zaman düzeltilecek?
En ücra köşede, vekil olarak görevini ifa eden, karınca misali, bir başına filyasyona destek veren vekil ebe bugün kadroya alınmayacaksa ne zaman alınacak?
Her türlü riske rağmen, canını hiçe sayarak, bir karış bile geri adım atmadan toplum sağlığı için hayatından vazgeçen ve birer birer hayatını kaybeden sağlık çalışanları bugün görev şehidi sayılmayacaksa ne zaman sayılacak
Bir kez daha Meclisteki sağlıkçı vekillere sesleniyorum!
‘’Sağlık Sen in Sağlık Çalışanları için vermekte olduğu mücadeleye destek verin’’ ifadelerine yer verdi.
Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2020, 23:00

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
lab.tek
lab.tek - 5 gün Önce

18 yıldır sağlıkçılara ne kazandırdınız,milletvekillerine sesleniyorsun. adama sormazlar mı,toplu sözleşmeye sen oturuyorsun,diye.

Sağlık Bakanlığının tüm çalışanlarına 1500 TL seyyanen zam mı istiyorsunuz?
Sağlık Bakanlığının tüm çalışanlarına 1500 TL seyyanen zam mı istiyorsunuz? - 4 gün Önce

Sağlıksen bunu gerçekten mi istiyor?

Sağlık lisansiyerlerine 3600 ek gösterge mi istiyorsunuz?
Sağlık lisansiyerlerine 3600 ek gösterge mi istiyorsunuz? - 4 gün Önce

İnansak mı?

Döner Sermaye sabit ödemesi emeklilige mi yansıtılsın istiyorsunuz?
Döner Sermaye sabit ödemesi emeklilige mi yansıtılsın istiyorsunuz? - 4 gün Önce

Bunlar yeni bir göz boyama mı?

Yoksa gerçekten mi istiyorsunuz?

Att
Att - 4 gün Önce

Son paragraf çok komik olmuş. Sağlıkçılara ne faydanız olmuş sizin. Her platformda sattınız. Ama çok görmüyorum. Bu sistem bunu üretiyor.

Saglikci
Saglikci - 3 gün Önce

Biz saglikcilar degrsizlerstirdiniz ya başka bisey demiyoruz inşAllah sizde aynısı olursunuz sizleri yaradana havale ediyoruz.Yeni ise başlayan 4 d li personel bile bizden fazla maaş almaya baslladi ya haklarını tek tek alıyor haftasonu artirimli mesai ücreti en az 1000 lira seyyanen zam, senede 3 maaş ikramiye,emekli olduklarında bizden fazla en az 1000 lira fazla emekli maaşı alacaklar ya biz saglikcilara ezdirdiniz degersizlestirdiniz inşAllah sizde bizden beter olursunuz

kamil
kamil - 4 gün Önce

https://saglikhavadis.net/saglik-sen-genel-baskan-yardimcisi-meclisteki-saglikci-vekillere-seslendi/
habernizi kontrol edin..

Sağlıkcı
Sağlıkcı - 2 gün Önce

Kimden ne istiyorsun doktor bakanlığındanmı toplu görüşmelerde yalakalıklar ne olacak

SIRADAKİ HABER