Kahveci, sağlıkçıların çalışma şartlarının iyileştirilmesini istedi

ürkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "Sağlık çalışanlarının çalışma hayatı ve şartları ile ilgili her iyileştirme ve her yeni olumlu düzenleme memleket için atılmış olumlu bir adım olacaktır." ifadesini kullandı.

Kahveci, sağlıkçıların çalışma şartlarının iyileştirilmesini istedi
Kahveci, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bir yılda 300'den fazla sağlık çalışanının vefat ettiğini, 100 binin üstünde sağlıkçının da virüse yakalandığını hatırlatarak, hayatını kaybedenleri rahmet ve minnetle andı, hastalara acil şifalar diledi.

Sağlık personelinin bir yıldır emsalsiz fedakarlıkla çalıştığını belirten Kahveci, "Bir yıldır sağlık çalışanları salgına rağmen 7/24 çalıştılar. Ailelerini, sosyal hayatı unuttular. İzin ve esnek mesai gibi kavramlar hiç yanlarına uğramadı. Salgına rağmen şiddet ve mobbinge maruz kaldılar, korkunç olaylar yaşadılar." değerlendirmesinde bulundu.

Kahveci, sağlıkçıların emeklerinin maddi karşılığını alamadığını savunarak, "Bir yıldır sağlık çalışanlarını herkes alkışlıyor ama iş hakkını vermeye, mağduriyetini çözmeye gelince her ne hikmetse somut adımlar atılmıyor. Bu durumun artık son bulmasını istiyoruz. Maaşa zam şeklinde tek ödeme, döner sermayede iyileştirme, sözleşmelilere kadro, hizmetlilere memurluk, 3600 ek gösterge, kreş ve benzeri temel meseleler halledilmelidir. Bunun için de mücadeleye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Toplum sağlığının, bugün sosyal ve ekonomik hayatı en fazla etkileyen unsur olduğuna işaret eden Kahveci, şunları kaydetti:


"Sağlık çalışanlarının çalışma hayatı ve şartlarıyla ilgili her iyileştirme ve her yeni olumlu düzenleme memleket için atılmış olumlu bir adım olacaktır. 2021, 'Sağlık Çalışanları Yılı' ilan edildi. 2021 Tıp Bayramı'nın da sorunları çözmede adım atılmaya başlandığı bir gün olmasını istiyor ve temenni ediyoruz. Alkışlamakla kimse yorulmasın. 'Sesimize kulak verip, çalışanların meseleleri çözülsün.' diyoruz. Güzel memleketimizin dört bir yanında en kalabalık şehirlerinden en ücra köşelerine kadar vatana ve millete hizmet eden tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlarım."

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
VUR VUR İNLESİN ÖNDER BEY DİNLESİN
VUR VUR İNLESİN ÖNDER BEY DİNLESİN - 1 ay Önce

2351 VHKİ Yİ HİÇ AĞZINA ALMAYAN BAŞKAN MERAKLANMA BİZ ÖTE TARAFTA HAKKIMIZI ALACAĞIZ VE SİZDE VEBALİNİZLE MAHKEME-İ KÜBRADA YARGILANACAKSINIZ.ZALİMLİĞİNİZ VE GÜNAHINIZLA ALLAHIN HUZURUNA ÇIKACAKSINIZ.HA SADECE BİZİM DEĞİL ÇOLUK ÇOCUĞUMUZUNDA VEBALİNDESİNİZ ÇÜNKÜ ONLARIN RIZKINI GASP EDENLERE SES ÇIKARMAK Bİ YANA GÜNDEME BİLE ALMADINIZ.BEYAZ ÖNLÜKLÜLER VE SÖZLEŞMELİ ATANAN İDARECİLER SİZİ CENNETE GÖTÜRECEK.
Kıyamet gününde haklar sahiplerine mutlaka verilecektir
Ebû Hüreyre radıyAllahu anh’den rivayet edildiğine göre, Resûlullah sallAllahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

“Kıyamet gününde, haklar sahiplerine mutlaka verilecektir. Hatta boynuzsuz koyun için, boynuzlu koyundan kısas alınacaktır.” (Müslim, Birr 60. Ayrıca bk. Tirmizî, Kıyâmet 2)

VAYBE BEYAZ ÖNLÜK SEVİCİSİ YARDIMCI HİZMETLERİ DIŞLAYAN BAŞKAN GELMİŞ VAYBE
VAYBE BEYAZ ÖNLÜK SEVİCİSİ YARDIMCI HİZMETLERİ DIŞLAYAN BAŞKAN GELMİŞ VAYBE - 1 ay Önce

1. “Zâlimlerin hiçbir dostu ve sözü dinlenecek şefaatçısı yoktur.” (Mü’min sûresi, 18)

Âyetin baş tarafının anlamı şöyledir: “Ey Muhammed! Onları, yüreklerin ağıza geleceği, tasadan yutkunacakları, yaklaşan kıyamet günü ile uyar.”

Zulüm ve haksızlık yapanlar, dünyada, bu zulümlerine yardımcı olan bir takım bayağı kişiler bulabilirler. Zulümlerini de belli bir süre devam ettirmeleri mümkün olabilir. Fakat zulüm ebedî olmaz. Zâlimler, yaptıkları zulüm ve haksızlıkların cezasını Allah’ın huzurunda mutlaka görürler. Bu cezaya bazı kere dünyada da çarptırıldıkları olur. Onların bu hali başkalarına ibret olmaları içindir. Âhirette, hesabın görüleceği günde, zâlimlerin ne bir dostu, ne de Allah’ın huzurunda kendilerine şefaatçı olacak bir yardımcısı bulunacaktır. Zâlimle dost olmak ve zulmüne göz yummak da zulümdür.2351 VHKİ YE 8 YILDIR ZULM ETTİNİZ BİZDE SİZİ ALLAHA HAVALE ETTİK.

SİZE HERGÜN BAYRAM BİZ 2351 VHKİ YE HERGÜN ELEM KEDER VE GÖZYAŞI ALLAH SORSUN.
SİZE HERGÜN BAYRAM BİZ 2351 VHKİ YE HERGÜN ELEM KEDER VE GÖZYAŞI ALLAH SORSUN. - 1 ay Önce

Zulmün kıyamet gününde karanlıklar olması, zâlimin o gün karanlıklar içinde kalarak yolunu bulamaması, zulmünün cezasının, şiddetli ve dehşetli olacağı anlamındadır. Zâlimler, dünyada zulmettiklerinin hayatlarını karartmış, onlara âdeta dünyayı zindan etmişlerdir. Şimdi burada hesap gününde karşılaştıkları acıklı manzara, mazlumlara yaptıklarının kendi başlarına gelmesinden başka bir şey değildir.

Zulüm, çoğunlukla Allah’dan başka dostu ve yardımcısı olmayan zayıflara, biçarelere yapılır. Bunu yapanlar ise kalbleri kararmış, Allah korkusundan mahrum kimselerdir. Çünkü kalblerinde Allah korkusu olsa ve hidâyet nurundan nasibleri bulunsa yaptıklarının sonunu düşünürler. İşte böyle kimselerin kıyamet günündeki cezaları, dünyada yaptıklarının karşılığıdır.

SAĞLIKTA SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR SINAVLA VHK OLUNMUYOR ÇOK BÜYÜK ADALET
SAĞLIKTA SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR SINAVLA VHK OLUNMUYOR ÇOK BÜYÜK ADALET - 1 ay Önce

“Sakın zâlimlerin yaptığından Allah’ı gafil sanma! O, sadece onları, gözlerin dehşetten donup kalacağı, bir noktaya dikilip bakacağı bir güne erteliyor” [İbrahim sûresi (14), 42].

2351 VHKİ SINAV KAZANIĞINDA NEDEN ATANMASINI TALEP ETMEDİN SAYIN DURMUŞ
2351 VHKİ SINAV KAZANIĞINDA NEDEN ATANMASINI TALEP ETMEDİN SAYIN DURMUŞ - 1 ay Önce

MAŞALLAH YANAKLARINIZ AL AL SAYIN BAŞKAN SAÇINIZDA BİR TEL AK YOK HİÇ 60 LIK GÖZÜKMÜYORSUNUZ.E TABİ CANIM DÜNYA NAMINA SIKINTINIZ YOK GEÇİM DERDİ YOK.GAM YOK KEDER YOK.BU DÜNYADA İŞLER AYNA ÇAL ÇAL OYNA BİZDE ALÇAK SÜRÜNMEYE DEVAM....“Sakın zâlimlerin yaptığından Allah’ı gafil sanma! O, sadece onları, gözlerin dehşetten donup kalacağı, bir noktaya dikilip bakacağı bir güne erteliyor” [İbrahim sûresi (14), 42].

VUR VUR İNLESİN ÖNDER BEY DİNLESİN
VUR VUR İNLESİN ÖNDER BEY DİNLESİN @2351 VHKİ SINAV KAZANIĞINDA NEDEN ATANMASINI TALE - 1 ay Önce

SAĞLIKTA SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR.KIZILAYDAN SAĞLIĞA GEÇENLERE,İLK OKUL MEZUNU İTFAİYE ERLERİNE,MÜBAŞİRLERE SINAVSIZ SINIF ATLAMA VAR,TAŞERONA KADRO VAR SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİ NEDEN SINAV KAZANDIĞI İÇİN ATANMADI.SÖZLEŞMEYLE ATANAN BU BELEŞ MÜDÜRLER VARYA DİĞER ÇALIŞANLARA MOBİNG UYGULAYIP ZULM EDİYOR.ALLAH İCRA ETSİN BATSIN BU DÜNYA.HAKSIZLARIN TAHTINI TACINI BAŞINA GEÇİRSİN İNŞALLAH.SU AN EZANI MUHAMMEDİYE OKUNUYOR BİZDE BUHUZ EDİP ALLAHA HAVALE EDİYORUZ HALİMİZ ALLAHA AYAN.

lab.tek
lab.tek - 1 ay Önce

sağlık çalışanları kimsenin umrunda değil. sandıkta görüşeceğiz.

mehmet02
mehmet02 - 1 ay Önce

2351 KİŞİ DEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZ HALDE ATAMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

mehmet02
mehmet02 - 1 ay Önce

MİLADI DOLMUŞ OLAN YARDIMCI HİZMETLER SINIFI KALDIRILMALI
Bilindiği gibi 2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ………On altı yıl oldu bir gelişme yok


SIRADAKİ HABER