Kahveci "Çalışanın giyeceği formada söz hakkının olması en doğalıdır"

Sağlık çalışanlarının formalarının yeniden belirlenmesi ile ilgili olarak Kamu Sen ve Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci’nin yaptığı açıklama;

Kahveci "Çalışanın giyeceği formada söz hakkının olması en doğalıdır"

Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık personelinin forma renklerinin değiştirilmesi ile ilgili bir çalışma başlatılmıştır.

İstanbul’un pilot il olarak seçildiği bu çalışmada daha düğme ilk baştan yanlış iliklenmiş ve kıyafeti giyecek olan çalışanların görüşleri ve sosyal tarafların, sendikaların düşünceleri alınmadan uygulama hayata geçirilmek istenmektedir.

Çalışanın giyeceği formada söz hakkının olması en doğalıdır. Bu nedenle Bakanlık yapılacak bu düzenlemede mutlaka görüş ve önerilerimizi alarak bir yol haritası belirlemelidir.

Ayrıca formaların temini ile ilgili olarak kararın hastane yönetimlerine bırakılması gibi bir durum da kabul edilemezdir. Bakanlık mutlaka tüm çalışanların formalarını ücretsiz temin etmelidir.

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
3nokta
3nokta - 10 ay Önce

forma parası diye yatan para ile sağlık memurları kendine çorap alabiliyor sadece

sağlık memuru
sağlık memuru - 10 ay Önce

Önder Başkan sonuna kadar haklı. Eğer bu formaları biz giyeceksek ve saatlerce o formalarla çalışacak isek bu bize sorulmalı. masa başında oturarak karar verilmemeli. ayrıca üniforma ile çalışan kamu çalışanlarının sağlık bakanlığı haricinde kıyafetleri temin edilmekte fakat bizlere komik ücretler verilmekte. bu sorunun çözümü şart.

sağlıkçı
sağlıkçı - 10 ay Önce

20 tl giyecek yardımı veriliyor 20 tl nerden alıyorlarsa alıp kendileri bize o fiyata forma göndersinler lütfen....

İSTANBUL
İSTANBUL - 10 ay Önce

HEMŞİRELERİN EVLERİ FORMA RENGİ DOLDU.. BİRİ GELİR BU RENK ÖBÜRÜ YOK ŞU RENK.. ŞİMDİDE ŞU MODEL ŞU RENK ÇIKTI.. MİLLİ SERVET BU.. BİR ŞEYİN TUTARLILIĞI DEVLETİN DEVAMLILIĞI OLSUN..2 AY GİYİP BAŞKA FORMA.. ZATEN ÇOK PARA VE ÇOK VAKTİMİZ VAR..OLSUN..

sinankandilcik
sinankandilcik - 10 ay Önce

Forma parası ile kelle paça bile içemiyoruz ki...????????????

MEHMET 02
MEHMET 02 - 10 ay Önce

SENDİKA
2351 KİŞİDEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZI HALDE ATMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ .

HEMŞİRE
HEMŞİRE - 9 ay Önce

HEMŞİRELER ARTIK TEKNİKERLİKTEN GELME TEKNİKER SEVİCİ SENDİKALARIN PEŞİNİ BIRAKMALI BUNLARDAN HEMŞİREYE HEMŞİRELİĞİ TEK KURUŞ FAYDA GELMEZ SÖZ KONUSU 3600 OLUNCA TÜM PERSONELİN HAKKI DEMESİNİ BİLİYORSUNUZ AMA EN AĞIR ŞARTLARDA EN AĞIR İŞ YÜKÜ İLE ÇALIŞAN HEMŞİRELERE SESİNİ ÇIKARANINIZ YOK HEMŞİRENİN TEMEL ALANLARI TEKNİKERLERE VERİLİRKENDE SUS PUSSUNUZ YEDİRMİYECEZ LAN SİZE HEMŞİRELİĞİ

SIRADAKİ HABER