"İyi bir idareciyim demekle iyi bir idareci olmaz"

Sınavsız ve müracatsız olarak atanan, personelin ve bulunduğu kadronun 2 katı ve daha fazlasını hiç bir performans kaygısı gütmeden her ay alan, bir olay olduğunda kendinden öncekileri suçlayan, her yaptığı falsolu iken iyi olan her şeyi kendinden bilen, bırakıp gideceğim türküleri söyleyen ama sözleşme dönemi asılan Sözleşmeli yöneticilerin bazılarını Sağlık Sen Rize Şube Başkanı İsmail Yılmaz " ben iyi bir idareciyim demekle iyi bir idareci olunmaz" ifadesi ile çok güzel anlatmış.

"İyi bir idareciyim demekle iyi bir idareci olmaz"

Sağlık Sen Rize Şube Başkanı  ismail Yılmaz sosyal medya hesabından yaptıgı paylaşımda,"İdaresi altında çalışanları birbirine koyarak idarecilik yapılamaz! İyi bir idareci, ben iyi bir idareci yım demekle iyi bir idareci olmaz. İnsanları birbirine düşürüp seyrederek te olmaz. Çalışanlar arasında ispiyoncu ağı kurarak olmaz. Hulasa hayatı yalan olandan idareci olmaz" dedi.

Yılmaz açıklamsına

"Gelen gideni arartır sözü kim için söylenmiştir bilinemez ancak, bir kurumun kaderi mıdır bilinemez, bıraktıkları mazı, çalışanlara yaşattıkları ile pes dedirten cinsten, daha ne yapabilir dı ki elinin altındakilerin tamamı ah çekiyor, bu vebal, bu ah, bu beddua yedi nesline yeter.

Çalışanlar idarecilerinin kölesi değildir, gammazlamak, gıybet, dedikodu makinesi hiç değillerdir.

Bir idareci çalışanından gayrı ahlâkî istekleri isteyemez, yapılanlara sessiz kalmak, seyirci kalmak, ses çıkarmamalta ahlaksızlıkır.

Kol kırılır yen içinde kalır sözü; Birbirine yakın insanlar ve/veya gruplar arasında olabilecek sorunların, yine bu bütünlük içerisinde konuşulması ya da halledilmesi gereklidir. Yaşanan problemler mümkün olduğunca kendi aralarında çözülmelidir. Bu söz ahlâkî olmayan şeyler için kullanılmamalıdır.

"Kardeşiz demek yetmez. Hâbil misin yoksa Kâbil mi? Onu netleştirmek lazım..!" Sezai Karakoç rahmetlinin sözü üzerinden kardeş gibi yanaşan sonrada her türlü kötülüğü yapabilecek yılan hılkatlıları uzak tutalım onların davaları da yalandır.

Temel İdris fıkraları ile de avunacak zaman değildir.

Alıntı - fısıltı gazetesi" ifadelerine  yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2022, 05:41

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlık çalışanları
Sağlık çalışanları - 6 gün Önce

Sendika olarak sizlerin önayak olduğu kefil olduğu sizlerin getirdiği zevatlar sonuçta kimi kime şikayet ediyorsunuz yahu çapsız zevatlar dolu makamları meşgul ediyorlar

HOKÜMETCİ
HOKÜMETCİ - 6 gün Önce

BU UCUBE SİSTEM, HOKÜMETİMİZİ BİTİRECEK RÜSTEM

mehmet
mehmet - 5 gün Önce

başkanım siz semih durmuş ile arayı düzelttiniz mi?

MEHMET02
MEHMET02 - 3 gün Önce

Bilindiği gibi 2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ON YEDİ YIL OLDU BİR GELİŞME YOK

SIRADAKİ HABER