Hemşireler İçin Alkış ve Takdirden Daha Fazlası Yapılmalı

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş: Fedakar hemşirelerimizin Hemşireler Günü'nü tebrik ediyor, başta Bakanlık olmak üzere tüm yetkilileri, sağlık çalışanları için alkış ve takdirden daha fazlasını yapmaya davet ediyoruz

Hemşireler İçin Alkış ve Takdirden Daha Fazlası Yapılmalı

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, hemşirelerin özellikle Kovid-19 salgını ile artan iş yüküne dikkati çekti.

Durmuş, Hemşireler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, sağlık sisteminin taşıyıcı dinamiği hemşirelerin bugüne buruk bir sevinçle girdiğini belirtti.

Hemşirelerin görev tanımları, istihdam süreçleri ve ücretlerinde hakkaniyetli bir iyileştirme yapılmadığını savunan Durmuş, "Üstüne üstlük pandemi, canlarını yakmanın yanında iş yüklerini de tükenmişlik derecesinde artırdı. İş yüküne bağlı olarak aile ve sosyal yaşamları da büyük hasar gördü. Ülkemizin dört bir yanında gece gündüz ter akıtan, özel-üniversite-devlet hastanelerinde görevli 275 bin hemşirenin durumu maalesef bu." değerlendirmesinde bulundu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Durmuş, Sağlık Bakanlığının da bu tablonun farkında olduğunu belirterek, "Fedakar hemşirelerimizin Hemşireler Günü'nü tebrik ediyor, başta Bakanlık olmak üzere tüm yetkilileri, sağlık çalışanları için alkış ve takdirden daha fazlasını yapmaya davet ediyoruz." ifadesini kullandı.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Feriiidun
Feriiidun - 1 ay Önce

Yazıklar olsun diyorum başka bişey demiyorum, siz 35-40 bin TL. Maaş alırken, il yönetiminde bulunan sözde sendikacılar sağlık kurumlarında 15-20 bin ile yöneticilik yapıyor, liyakat yok, iş bilmezlik diz boyu, Allah hepinizin belasını versin.. Düşün artık bu sağlıkçıların yakasından.

Sözleşmeli ballı maaşlı yöneticiler geldi
Sözleşmeli ballı maaşlı yöneticiler geldi @Feriiidun - 4 hafta Önce

Bizim performans eridi!

3600 EK GÖSTERGE VE 1500 TL MAAŞ ZAMMINI İSTEMEKTEN NEDEN KORKUYORSUNUZ?
3600 EK GÖSTERGE VE 1500 TL MAAŞ ZAMMINI İSTEMEKTEN NEDEN KORKUYORSUNUZ? @Feriiidun - 1 ay Önce

Yoksa size sarı sendika diyenleri haklı çıkarma gayretinde misiniz?

Hayırdır?

Hani
Hani - 1 ay Önce

Allah aşkına herkes konuşsun siz konuşmayın.yuzde 3 u unutmadık

Rantçı Sağlıksen
Rantçı Sağlıksen - 1 ay Önce

Twit atarken bile devlet yetkililerini etiketlemeyen başkan Semih durmuş başkan yard.Durali BAKİ sağlıkçıların gazını almaya çalışıyor sadece. Srmih durmuş 32 bin tl maaş Durali Baki 26 bin tl maaş alıyor. Bordroda görünen dışında aldıkları yok huzur hakkı yok Kurul üyeliği parayı götürüyorlar. Bide üstüne her ay kasalarına giren 1 milyon tl üye aidatlarının nereye harcandığı belli deyil. Hepsinin yazlıklatı çiftlikleri bi sürü daireleri var. Mecefez bmw arabalarda gezerken kahkaha atarken sağlıkçıları düşündüklerinimi sanıyorsunuz. Ha sadece onların suçu deyil bunları görüp bile bile hala o sendikaya üye olanlar suç ortağı bunların

1500 TL SEYYANEN MAAŞ ZAMMI ve 3600 EK GÖSTERGE LAZIM
1500 TL SEYYANEN MAAŞ ZAMMI ve 3600 EK GÖSTERGE LAZIM @Rantçı Sağlıksen - 1 ay Önce

Sağlıksen olarak ne diyorsun?

TIBBI GÖRÜNTÜLEME TEKNİKERİ
TIBBI GÖRÜNTÜLEME TEKNİKERİ - 1 ay Önce

SAYIN BAŞKAN SENDE RADYOLOJİ TEKNİKERİSİN FAKAT RADYOLOJİ ÇALIŞANLARININ DERDİNDEN ANLAMIYORSUN... SAHADA VE DE MASADA ETKİLİ OLAMIYORSUNUZ... COVİD HASTALARIYLA MÜCADELE EDERKEN EK ÖDEMEDEN FAYDALANAMADIĞIMIZ GİBİ ALDIGIMIZ EK MESAİYİDE GERİ VERMEK ÜZEREYİZ FARKINDAMISINIZ ?

Yazık
Yazık - 1 ay Önce

Defolun gidin.... herseyinizle

sağlıkçı3207
sağlıkçı3207 @Yazık - 1 ay Önce

YETER ARTIK YALANCILAR

ran
ran - 1 ay Önce

Hadi ordan sıfır buçukçu sarı sendika.

Buçukçu
Buçukçu - 1 ay Önce

Lafla peynir gemisi yürür mü diye şansını denemek bu galibi

Sağlıksız sağlıkçı
Sağlıksız sağlıkçı - 1 ay Önce

Söylediği seyi kendisi yapsa belki sorun çözülecek artık yazı yazmayı birakıp sahaya inmenin vakti ama neden öyle birşey yapasınız ki rahatınız yerinde sağlık personelinin başını hükümete tutuveriyorsunuz güzel tüm çalışanlar sendikadan istifa etmeli aksi taktirde biz eşşek oldukça üstümüze binen çok olur...


SIRADAKİ HABER