Hastane müdüründen sağlık çalışanına tehdit iddiası

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Sağlık-Sen’in Bursa’da devam eden genel kurul sürecine ilişkin delege seçimlerinde büyük bir skandal yaşandı.

Hastane müdüründen sağlık çalışanına tehdit iddiası

Bursadan Haber Sitesinde yer alan habere göre;

Yapılan delege seçimlerinde istediği sonucu alamayan ve sağlık çalışanlarından yeterli desteği bulamayan Şube Başkan adayı İlker Çelikcan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Müdürü Tamer Elinç sinir krizi geçirdi.

Delege seçim sonuçlarına göre üst üste aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle öfke patlaması yaşayan Elinç, haddini aşarak Sağlık-Sen üyesi sağlık çalışanı alenen tehdit etti. Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde Elinç’in bir sağlık çalışanına “Anandan emdiğin sütü burnundan getireceğim, sen benim kim olduğumu biliyorsun, seni bitireceğim” diyerek parmak salladığı iddia edildi. Elinç’in skandal ifadeleri sağlık çalışanın suç duyurusunda yer alırken, kamuya açık alanda yaşanan hadise, başka bir sağlık çalışanının video kaydına alması ve şahitler sayesinde delillendirilmiş oldu. Tehdide uğrayan sağlık çalışanı ise karakola giderek suç duyurusunda bulundu.

ÇİÇEKEL, “O KOLTUKTA OTURMASI SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN ZUL OLMAKTADIR”

Konu hakkında açıklama yapan Sağlık-Sen Bursa Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çiçekel ise; “İlker Çelikcan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Müdürü Tamer Elinç isimli şahıs son derece hadsiz, çirkin ve tasvip edilmesi asla mümkün olmayan utanç verici davranışlarıyla hepimizin yüzünü kızartmıştır. Sağlık çalışanlarının hukukunu korumak zorunda olan, onlara bir idareci olarak destek olmak sorumluluğunda olan, hele hele bir sağlık çalışanı şiddete uğradığında onun yanında olması gereken bir yönetici bakın ne hale düşmüş. Anlaşılan o ki bu arkadaş sendikacılığa soyunmuş ama onu becerememiş, deyim yerindeyse seçim yarışında çakılmış kalmış, elde ettiği sonuçları da hazmedememiş, bununla yetinmemiş sağa sola tehditler savurmuş, sağlık çalışanlarına sözel şiddet uygulamıştır. Ayıptır, utanç vericidir. Konu zaten yargıya intikal etmiştir. Bu haliyle hastane müdürü olarak o koltukta oturması da biz sağlık çalışanları için zul olmaktadır. Kendisi hakkında ayrıca idari soruşturma yapılması da yerinde olur” şeklinde konuştu.

İşte Hastane Müdürü Tamer Elinç Hakkında Yapılan Suç Duyurusu

https://www.bursahaberdar.com/bursa/hastane-mudurunden-saglik-calisanina-skandal-tehdit-h25662.html

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2022, 18:50

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
T akbulut
T akbulut - 3 hafta Önce

Hiç yakışıyormu parmak sallamak ayıp degilmi tamer bey iyiki cekirgede senin delegelerin oy vermedim bu nasıl bir sinir hali sen dur bakalım kime parmak salladiysan o kiside en doğrusunu yapıp yargiya müracaat etmiştir tebrik ederim böyle cesur memurlara ihtiyaç vardır yarın kazara başkan olsan böylemi yapacaksın yakışmadı sana düşen mevcut mudurlukten ustifa etmen yargı kararı bitene dek te görevine dönmemek haklı isen yargı karar ini beklersin hala senin müdürlük yaptığına inanmak istemiyoruz bir saglikci olarak tehdit dili hoş değil yakışmaz tevbe kapisi açık tamer bey özür bekliyoruz iddaa lar doğru ise banada geldiniz oy istemeye üstelik delegenizle aramin kişisel meselelerden dolayı bozuk olmama rağmen oy istediniz iyiki oy vermedim vicdanım rahatttttt oh be

T saglikci
T saglikci - 3 hafta Önce

Cesur ol korkma Mehmet atsen konu yargıya intikal etti rahat ol koca bir devletin yargısı tehditleri inceler tarafları dinler yargı kararına dek ben tamer beyin bu görüntülerden sonra erdemli hareket edip ustifa etmesini beklerim soru 1 nedenmi idda lar doğru use durum vahim kardeşim sendika çalışanın temsilcisidir çalışanın kabadayısı değildir soru 2 nadil idareciler hukuken ustifa etmeden aday olabilirmi hemde sendika başkanlığına soru 3 parmak sallamak ta be demek bizleri sendija deg devlet use girdi bu konuyu bir çalışan olarak yakından takip edeceğim yargı kararlarına hukuka saygı duyarak yorum yazacağım olmuyor olmuyor

türk sağlık sen
türk sağlık sen - 3 hafta Önce

bende garip bişey olmuş sandım

BU  İLK DEĞİL SONDA OLMAZ SAĞLIK SENİN  BİR YERLERE OTURTTUĞU SADE ÜYELER BİLE İNSANLARA KAN KUSTURUYOR.
BU İLK DEĞİL SONDA OLMAZ SAĞLIK SENİN BİR YERLERE OTURTTUĞU SADE ÜYELER BİLE İNSANLARA KAN KUSTURUYOR. - 2 hafta Önce

BU SAĞLIKSEN KENDİSİ ZAFER SARHOŞU OLMAKLA BERABER ÜYELERİNİDE İNSANLARIN SIRTINDAN GEÇİNDİRİP MOBİNG UYGULATIYOR SANKİ DÜNYA ONLARA KALACAK.EY SAĞLIK SEN BİR GÜN GELECEK BİR GÜN KALACAK BU DEVRANIN BİTECEK CAM GİBİ DAĞILACAKSIN UNUTMA UNUTTURMA İNSANLARA YAŞATTIKLARINIZI YAŞAYACAKSINIZ.

SIRADAKİ HABER