Hangi bir şeyi doğru yaptık ki!

Sağlık Sen Rize Şube Başkanı İsmail Yılmaz sorunları dile getirildiğinde pandemi ile mücadele var denildi. Normal zamanlarda dile gelmesin, Pandemide dillendirilmesin, biz sorunlarımızı ne zaman konuşalım dedi.Sağlık Sen Rize Şube Başkanı İsmail Yılmaz açıklamasında;

Hangi bir şeyi doğru yaptık ki!

"Hangi bir şeyi doğru yaptık ki!

1- Yıpranma payı 5 yıla 1 yıl dedik, çıkan kanunda; ha var, ha yok hükmünde bir yıpranma payı, oysa diğer meslek gruplarında böyle mı?

5 yıla 1 yıl denmiş se o kanunlaşmıştır ve uygulanmıştır. Geriye dönük uygulaması olmayan uyduruk tan bir kazanım olarak hayata geçirildi. Beklentisi çok farklıydı, geriye dönük haklar elde edilecek bir çoğu bu kazanımla emekliliğini isteyecekti, çalışmaya devam...

2- Lisans tamamlama 2014 yılı öncesi baz alınarak 2014 yılı sonrası mağdur edildi, keşke 2014 yılı öncesi sonrası gibi bir ibare olmasaydı.

3- Sabit kazanç yanlış anlaşıldı, kıdem tazminatı gibi hesaplara yansıdı, maaşları açlık sınırına getirdi.

4- Eşit işe eşit ücret denildi, kadrolardaki statüler sebebiyle aynı iş, farklı ücretler meydana geldi, kesintiler ve hak edişleri farklılıklar oluşturdu.

5- Sosyal haklar aynı işi yapanlar arasında 5 farklı statü oluşturdu. Kiminin eş durumu, sağlık mazereti, eğitim tayini gibi tayinlerden yoksun bırakılması, kiminin doğum izninin dahi olmaması..

6- Ek ödemelerde taban ile tavan ayarlarına kendilerine göre ayar verilerek, sosyal sınıflar oluşturuldu, çalışanlar arasında makas olabildiğince açıldı.

7- Sağlık Çalışanlarının çocukları için kreş uygulaması genelgesi, uygulamada genelgede kaldı, uygulamaya geçilmedi.

8- vergiler matraha dayanamadı, temmuz ayında verilen zam maaşa gözükmedi. Asgari ücret ten vergi alınmaz kıyası ile, doğru olan memur maaşlarından vergi yükü kaldırılmasıydı, hiç değilse %15 e endekslemek gerekir di.

Bu sorunları dile getirildiğinde pandemi ile mücadele var denildi. Normal zamanlarda dile gelmesin, Pandemide dillendirilmesin, biz sorunlarımızı ne zaman konuşalım?

Üzülerek ifade etmemiz gerekirse, Allah aşkına; yaptık gibi görünen bu saydıklarımdan hangisini doğru yaptık." ifadeşerine yer verdi.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sabit usta
Sabit usta - 1 ay Önce

Önce sendika şube yönetimi olarak hastane idareciliklerinden çıkıp sahaya dönün de samimiyetinizi görelim. Sendika da yönetici olmak idarici olmak için en büyük liyakat olmuş

Aklı Selim
Aklı Selim @Sabit usta - 1 ay Önce

Bakanlar ve iktidar her türlü mücadeleyi yaparken sendikalar ve meslek grupları oturduğu yerden eleştirmeyi ve hak talep etmeyi çok seviyor. Hepiniz birleşin adam akıllı izacet alıp konuşun. Ortak iştişare düzenleyin.

elhamdülillah
elhamdülillah @Sabit usta - 1 ay Önce

Ballı maaşlı koltuklar nasıl? Yerin üstü kadar altı davar.

halime
halime - 1 ay Önce

utanmadan ağlıyorsunuz.

Başkan adamsın
Başkan adamsın - 1 ay Önce

Darısı sendikamızı yönetenlere inşAllah

Sağ.memuru
Sağ.memuru - 1 ay Önce

Doğrular söylenipte uygulamada ve yasama süreçlerinde kaybeden bir meslek grubuyuz

Esra Yılmaz
Esra Yılmaz - 1 ay Önce

İcap konusuda eklenseydi tam olurdu.doktor dışı icap alamıyor hala.

Sanki sağlıkseni adam yerine koyan var
Sanki sağlıkseni adam yerine koyan var @Esra Yılmaz - 4 hafta Önce

Bunlar kendini ne zannediyor acaba?

Sm Nurettin
Sm Nurettin - 1 ay Önce

Bu şahıs ikide bir çıkıp "yetki için uğraşan" muhalif sendika başkanı gibi atıp tutuyor.Biri şuna "yetkili sendikanın" şube başkanı olduğunu hatırlatsın.Ayrıca, bunları medyaya değil maaşlarını %80 artıran genel başkanına söylesin.Bu sorunları acilde,aile sağlığı merkezlerinde çalışan sağlık memurları, hemşireler çözmeyecek.

Şakir Kandemir
Şakir Kandemir - 1 ay Önce

Sosyal medyada güzellemeler ile likapa yaz dur. Arka planda sendika yöneticelerini sağa sola müdür yap. Onlara uğraştığın kadar sahada ki emeklilerin derdiyle uğraş ta adamlığını görelim. Siyasilere sikinti yok demeyi bırak. Sendikacı adamların hastaneleri batırıyor. Çalışanlara huzur bırakmıyorlar. 10 kişi atanıyor 20 kişi tayinle güzel memleketimden kaçıyor. Bizden ve diğerleri diye fişliyorsunuz bizleri.

sağlıkçı
sağlıkçı - 1 ay Önce

biz sağlıkçıların hakları siz yöneticilere haram olsun


SIRADAKİ HABER