"FARZ-ETKİ BİZ GÜNDEM ETMEDİK BU SORUN ÇÖZÜLMEYECEK-Mİ?

Rize Sağlık Sen Şube Başkanı İsmail yılmaz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, sendikasızlık bakanlığın işine geliyor, kendisine hatırlatma yapılması hoşuna gitmiyor, istediği gibi hareket etmek istiyor dedi.Rize Sağlık Sen Şube Başkanı İsmail yılmaz paylaşımında;

"FARZ-ETKİ BİZ GÜNDEM ETMEDİK BU SORUN ÇÖZÜLMEYECEK-Mİ?

"FARZ-ETKİ BİZ GÜNDEM ETMEDİK BU SORUN ÇÖZÜLMEYECEK-Mİ?

Bakanlık bürokrasisi görmezden gelse de performans sistemi herkesin dilinde, gündemden düşmüyor.
Her yıl bir düzenleme yapılıyor her bir yeni düzenleme ile beklentiler suya düşüyor. Heves bir daha ki seneye kalıyor, seneler geçse de değişen bir şey olmuyor.
Sağlık Çalışanı yetkili sendikayı sorumlu tutuyor, eyvallah ta bu bakanlığın hiç mi suçu yok? Bu işi düzeltecek olan merci bakanlık, sendikalar talep eder, bakanlık karşılar, lakin bakanlığın sağlık çalışanını kale aldığını bir Allah kulu söyleyemez.
Neden bu vurdum duymazlık, ülkenin bekasında elini değil gövdesini taşın altına koyanlara karşı duyarlı olmak gerekmez mi?

Kuş gribi, domuz gribi, gergedan gribi derken covit 19 pandemisi, yeri geldi bulaş olduk, pozitif oldun dediler, yeri geldi Allah rahmet eylesin dediler öldük, görev şehidi olduk, görevden geri hiç durmadık, hep cephede olduk.
Mart ayında seslendik, pandemi sonrası döner sermaye tamamen bitecek diye, bakanlık ne tedbir aldı, hiç bir şey, velev ki biz söylemeseydik bakanlık gerekli tedbirleri almak durumunda değil miydi?
Sendikasızlık bakanlığın işine geliyor, kendisine hatırlatma yapılması hoşuna gitmiyor, istediği gibi hareket etmek istiyor.
İşinize gelir veya gelmez doğruları yazmaya devam edeceğim, ben sendikacıyım bürokrat değilim, çalışanların haklı mücadelesinde bin kez söylemiş olsam da, bin birinci kez söyleyeceğim." ifadelerine yer verdi.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakkı Hakka Teslim
Hakkı Hakka Teslim - 2 hafta Önce

Biz salgın sürecince görevini hakkıyla idare ettiği için ve sağlıkta ki yaşanan başarıları gördük. Lakin sen 3 kuruş fazla alamadın diye eksik konuşursan ve yetinmeyi bilmezsen alkışlarda haram olur. Bu ülkede 83 milyon halk var 1 milyonda sağlıkçı var. Sağlığın içinde senin gibi bir kaç tanesi var. Hayatı sadece kendinizden ibaret sanmayın. 83 milyonun yanında dünyadaki diğer ülkeler ve kurumların gönlünü kazanmıştır.

Hakan usta
Hakan usta - 2 hafta Önce

FARZ-ET Kİ (çok düşük bir ihtimal) SENDİKAMIZIN HASTANELERDE MÜDÜR OLARAK ARADIĞINIZ YÖNETİCİLERİ SADECE SENDİKACILIK YAPSA. O ZAMAN HERKES KENDİ İŞİNİ YAPAR KİMSE KİMSENİN HAKKINA GİRMEZDİ. HASTANELERİN ANASINI AĞLATTINIZ. SATIN ALMA, PERSONEL, DEPO ????. HE NE DERSİN LİKAPA

sema
sema - 2 hafta Önce

Bence sizin gibi sendikacılık herkesin işine geliyor.Sadece sağlık çalışanlarının işine gelmiyor

BAKANLIKTA RAHAT RAHAT KAHVESİNİ İÇEN BÜROKRATI NİYE HUZURSUZ EDİYORSUNUZ
BAKANLIKTA RAHAT RAHAT KAHVESİNİ İÇEN BÜROKRATI NİYE HUZURSUZ EDİYORSUNUZ - 2 hafta Önce

PERFORMANS 9 SENEDİR DÜZELECEK DENDİ.

EVET DÜZELDİ.

DR OLAN GENEL MÜDÜRLER SÖZLEŞMELİ BAŞKAN MAAŞI ALIYOR.

DR OLAN DAİRE BAŞKANI SÖZLEŞMELİ BAŞKAN YARD. MAAŞI ALIYOR.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ PROFSA 34.000 TL ALIYOR. BAŞKANLAR DA 28.000 TL ALIYOR.

KİMİN PERFORMANSI DÜŞÜK?

KİMİN MAAŞI YÜKSEK?

YÖNETİCİLERİN PERFORMANSI SİZCE DÜŞÜK MÜ? YÜKSEK Mİ?

SAĞLIKCILAR OLARAK GAYET İYİ BİR PERFORMANS GÖSTERİYORUZ Kİ HERKES BİZİ ALKIŞLADI.

PERFORMANSIMIZ YÜKSEKSE DÖNERİMİZ NEDEN DÜŞÜK?

2351 VHKİ 8 YILDIR MAĞDUR SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANMAYA DEVAM.
2351 VHKİ 8 YILDIR MAĞDUR SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANMAYA DEVAM. - 5 gün Önce

CANI ÇOK YANAN İNSANIN BED DUASI TUTAR BİLİN İSTEDİK SAYIN BAŞKAN.

SIRADAKİ HABER