Ek Ödemeler Aile Sağlığı Merkezi Çalışanlarını da Kapsasın

Sağlık-Sen, Sağlık Bakanlığı’nın hastane aşı odalarında görev yapanlara vereceği ek ödemenin ASM’lerde sürekli ve yoğun aşı çalışması yapan aile hekimi ve aile sağlığı çalışanlarını da kapsaması için girişimde bulundu.

Ek Ödemeler Aile Sağlığı Merkezi Çalışanlarını da Kapsasın

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne Genel Başkan Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural imzasıyla gönderilen yazıda, ayrımcılığa izin verilmemesi istendi. 
Pandemi sürecinde aile sağlığı merkezlerinde görevli sağlık çalışanlarının, yoğun iş yükü altında çalıştıklarına vurgu yapılan yazıda, diğer sağlık kuruluşlarındakiler gibi ek ödemelerden yararlanmaları gerektiğine dikkat çekildi. 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 


HAKKANİYET SAĞLANMALI
ASM çalışanlarının, 17 Haziran 2021 tarihli “COVID-19 Pandemisi Nedeniyle Oluşturulan Aşı Odalarında Görev Yapan Personele Ek Ödeme” genelgesinin dışında tutulmasının kabul edilemez olduğunun vurgulandığı yazıda, şu ifadelere yer verildi:
“Bu durum, sürekli ve yoğun aşılama çalışması yapan aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanları açısından adaletsizliğe sebep olmuştur. Salgın sürecinde yoğun bir şekilde görev yapan aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarına ilave ödeme yapılarak, hakkaniyetin sağlanması hususunda gereğinin yapılmasını talep etmekteyiz."

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıksız Sağlıkçı
Sağlıksız Sağlıkçı - 3 ay Önce

Aile hekimleri ve çalışanları gebesi bebesi çocuğu aşısı aile planlamasi kisacasi birinci basamağı komple sirtlandilar ve ustelik covid aşılarını da elinden geleni fazlasiyla yapiyorlar ama iş ödemeye gelince ne yazik ki ayrimcilik yapiliyor.

3600 EK GÖSTERGE VE 2000 TL MAAŞ ZAMMI OLMADIĞI SÜRECE HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEZ
3600 EK GÖSTERGE VE 2000 TL MAAŞ ZAMMI OLMADIĞI SÜRECE HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEZ @Sağlıksız Sağlıkçı - 3 ay Önce

SAĞLIKSEN NERDESİNNNNN!

Meryem değer
Meryem değer - 3 ay Önce

Tabiki kapsamlı aşı uygulamasını en çok aile hekimleri yapıyor. Adalet sağlanmalı

bilginnnn32
bilginnnn32 - 3 ay Önce

herkesi kapsasın....

amele
amele - 3 ay Önce

siz önce verdıgınız sozlerı yerıne getırın.saglıkcı maaşı ,kadroya gecen personelın altında kaldı..tabı sızın tuz kuru ...

Toplum
Toplum - 3 ay Önce

Başka derdiniz varmı..?

Aile hekimi
Aile hekimi - 3 ay Önce

Pratisyen aile hekimine 20.000 TL üstünde para ver daha ne veririm derdini güt bi gidin ya

Sağlık
Sağlık - 3 ay Önce

Aile hekimleri pratisyenden 8 bin tl fazla alıyor, asm elamlanları sağlık memurundan 2500 tl fazla alıyor, şimdide ek ödeme diyyırlar. Benim bildiğim az çok olana eşitlenir. Adalet adet...

Sağlık memuru
Sağlık memuru - 3 ay Önce

Ücret verilmeden önce asm ler tüm aşı olacakları hastaneye yönlendiriyordu . Pandemi ve aşı yükünü zaten ücret olsun olmasın hastaneler çekiyor


SIRADAKİ HABER