Ek Ödeme Bitti, Salgın Devam Ediyor

Ek Ödeme Bitti, Salgın Devam Ediyor

EK ÖDEME BİTTİ, SALGIN ARTMAYA DEVAM EDİYOR. 

Sağlık-sen  Adana Şube Başkanı Bekir NENNİOĞLU yapmış olduğu açıklamada;

Salgının ateşinin azaldığı Mayıs ayında ek ödeme yönetmeliğinde yapılan değişiklikle 1 Nisan 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 4 ay süreyle yer ve/veya personel yönünden kapsamı ve oranı, bakan tarafından belirlenmek kaydıyla personele ek ödeme yapılmasına karar verildi.

Buna göre Covid-19 da calışan personele sabit ödemeye bakılmaksızın 1500 TL, Covid dışı birimlerde çalışanlara 500 TL civarında ödeme yapıldı.

Bu dönemde Covid-19 dip yaptığından birçok sağlık çalışanı covid dışı birimlerde görevlendirilmiş ve daha az ödeme almıştı. 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Ağustos ayında salgının pik yapmasına ve aşılama son hızda devam ederken bu ödemeler kesilmiştir. 

Ağustos ayında Covid-19 birimlerinde çalışanların 1500 TL , diğer saglık çalışanının ise 500 TL Gelir kaybı olmuştur. Yine Doktor, Eczacı,diş hekimi vb. sağlık çalışanları hiç ek ödeme alamamıştır. 

En sonunda yorulan, ailesinden ayrı düşen buna rağmen son gayret çalışan sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonu bozulmuştur.

Sağlık Bakanlığı sahanın taleplerini ve sahanın gerçeklerini göz ardı etmektedir. Bunun en yakın örneklerinden biri; aşılma ve pandemi en üst seviyeye çıktığında ödemeler kesilmesidir. Sahanın yoğunluğunu ve çalışma şartlarından bihaber gibi, gerçekle bağdaşmayan rehber güncellemeleri ise iş yükü artırmaktan başka bir işe yaramamaktadır. 

Salgın bitinceye kadar Sağlık çalışanlarını mağdur etmeyin, sağlık çalışanları daha iyisini hak ediyor.

Salgın süresince, Covid-19 birimlerinde çalışanlara ek ödeme mahsup edilmeden 2000 TL, diğer sağlık kuruluşlarında çalışanlara 1000 TL ödeme yapılmasını talep ediyoruz. 

Salgının yükü Sağlık çalışanlarının omuzlarındadır.

Sağlık Sistemini corana degil , Sağlıkçıyı görmemek çökertir.

Saglık Bakanlığının bu gerçekleri  görerek ona göre davranmasını talep ediyoruz.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Okur
Okur - 1 ay Önce

Masada niye söylemediniz, boş meydana konüsarak algı oluşturmaya çalışmayın, satıyorsunuz ondan sonra şirin gözükmek için

3600 EK GÖSTERGE VE 2000 TL MAAŞ ZAMMI OLMADIĞI SÜRECE HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEZ
3600 EK GÖSTERGE VE 2000 TL MAAŞ ZAMMI OLMADIĞI SÜRECE HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEZ @Okur - 4 hafta Önce

ANLAYIN ARTIK!

GEL SEÇİM SANDIĞI GEL!
GEL SEÇİM SANDIĞI GEL! @Okur - 1 ay Önce

HEPİNİZ İÇİN SANDIKTA GEREKENİ YAPACAĞIZ!

ali
ali - 1 ay Önce

buda saglık sen yönetiminde kimi kime şikayet ediyorsa artık dalga geçiyor milletle

attci
attci - 1 ay Önce

E ne istiyorsunuz 400 tl mi?

T akbulut
T akbulut - 1 ay Önce

Saglikcilarin kürünü kuruşuna şu ek ödemeler hasan yapılıyorsa mesela işçilerin tediyesi hiç eksilmez 2 maaş ikramiye hiç eksilmez ne hikmetse sağlıkçılara 3 ay ek ödeme verilir 3 ay sifur ödeme çoğu saglik mudurlugu çalışanları saglik bakanligimiz artık bu işe dur denı ek ödeme yonetmeligi değişmeli en az 1000 tl gelir olsun olmadı ilave ek odene yada sağlıkçılara seyyanen 1000 tl em az zam bu çıkmazsan kurtulmalı burda işi bozan performansa dayalı ek ödeme sistemi kurulduğu günden beri sıkıntılı bunu herkes biliyor acilen değiştirilmesi saglik bakanlığının takdirle tüne kalmış saygilar

SIRADAKİ HABER