Durmuş, "sağlık çalışanlarının gelirlerinde yüzde 35 artış sağlandı"

Sağlık-Sen 6. Dönem 8. Başkanlar Kurulu, “6. Dönem Toplu Toplu Sözleşme Kazanımları” gündemiyle toplandı.

Durmuş, "sağlık çalışanlarının gelirlerinde yüzde 35 artış sağlandı"

Ankara’da gerçekleştirilen toplantıya, Sağlık-Sen Yönetim Kurulu üyeleri ve 81 ilden gelen şube başkanları katıldı.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Semih Durmuş, toplu sözleşmenin sadece masada sürdürülen bir mücadele olmadığını, sahada da büyük özveriyle çalışıldığını dile getirdi.

“Sağlık-Sen Büyük Bir Teşkilat”


Durmuş, “Bu dönemde gecesini gündüzüne katarak çalışan, mücadeleyi sahada sürdüren, her daim bizleri destekleyen, alanlarda seslerini yükselten şube başkanlarımıza ve tüm teşkilatımıza Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Sağlık-Sen’in büyük bir teşkilat olduğunu dile getiren Durmuş, bunun en güzel kanıtının geçtiğimiz günlerde Memur-Sen öncülüğünde yapılan miting alanında Sağlık-Sen teşkilatının alanı doldurması olduğunu kaydetti.

“Ek Ödeme Artışı Tarihi Kazanım”

Masada mücadele ederken aynı zamanda sahaya ve alanlara inerek de mücadele ettiklerini kaydeden Durmuş,  “Neticede toplu sözleşme masasından önemli kazanımlar elde ederek başımız dik çıktık” dedi.

Şube başkanlarına, kazanımlar hakkında bilgi de veren Durmuş, sağlık emekçilerinin maaşlarında artış sağlayacak önemli başarılar elde ettiklerini söyledi. Genel kazanımlara, hizmet kolundakilerin de eklenmesiyle sağlık çalışanlarının gelirlerinde yüzde 35 artış sağlandığını vurgulayan Durmuş, “Sabit ek ödemelerdeki yüzde 20 artış, tarihi bir kazanımdır” diye konuştu.

“Döner Sermaye Adaletsizliğindeki Mücadelemiz Devam Edecek”


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Sağlık hizmet kolunda çok önemli kazanımlar elde edildiğini anlatan Durmuş, “Toplu sözleşme ikramiyesi çok önemliydi. Sendikalı olanın değerini gösteren önemli bir kazanım elde ettik. Sendikal mücadeleye anlam katan değerli bir kazanım oldu. Ayrıca çerçevesi ve tüm süreci 2022 yılında tamamlanacak olan 3600 ek gösterge ile emekli maaşında 700-800 TL, emekli ikramiyesinde ise 30 bin TL civarında artış olacaktır. Bu her yıl artacaktır. Sağlık çalışanlarının tümünün de bu sürece dahil edilmesi için mücadeleye devam edeceğiz" diye konuştu.

Döner sermaye adaletsizliğine de değinen Durmuş, uygulamanın muhakkak değiştirilmesi gerektiğini ve bu konudaki mücadeleye hiç ara vermeden devam edeceklerini belirtti. Durmuş, sözlerine şöyle devam etti:

“Sağlık- Sen; emek, mücadele ve kazanım demektir. Elde etmiş olduğumuz kazanımlarla, Sağlık-Sen’in kazanımların adresi olduğunu bir defa daha ispatlamış olduk. Buna rağmen yapacak daha çok işimiz var. Birlik ve beraberliğimizle daha nice kazanımlara imza atacağımıza yürekten inanıyorum.”

Başkanlar Kurulu toplantısı, şube başkanlarının gündem maddeleri üzerine görüş ve önerilerini dile getirmelerinin ardından sona erdi.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
fizyoterapist mustafa
fizyoterapist mustafa - 2 ay Önce

gel 2023 gel...
öyle bi hesap sorki yediklerini tek tek kalem kalem ödettir bunlara.
öyle bir ibret olsunki ne oturdukları koltuklar nede yedikleri haklar bi daha değil yemek hayalini bile kuramasınlar.. öyle burunlarından gelsin

esas hesap ahirette sorulacak
esas hesap ahirette sorulacak @fizyoterapist mustafa - 2 hafta Önce

Rabbim sen büyüksün

SANDIK GELİYO
SANDIK GELİYO @fizyoterapist mustafa - 2 ay Önce

DUYAN DUYMAYANA SÖYLESİN

Att
Att - 2 ay Önce

Ohaa, %35 ne arkadaş. Ocak maaşı yalnızca 500 TL artacak. %10 artışa tekabül eder. %35 i nerden uydurdunuz?Bi faydanız yok, bari yalanlarınızla zulme ortak olmayın. Bu nasıl Müslümanlık, bu nasıl insanlık, bu nasıl sendikacılık. Gidin siyaset yapın kardeşim, siz sendikacılık yapmayın artık.. Yazıklar olsun.

İNADINA SAĞLIKSEN İNADINA SEMİH BAŞKAN
İNADINA SAĞLIKSEN İNADINA SEMİH BAŞKAN @Att - 2 ay Önce

Yalan da söylese fark etmez.

123
123 - 2 ay Önce

AT YALANI .......

hemşireler saglık mem
hemşireler saglık mem - 2 ay Önce

bunların ki toplu sözleşme ise bizlerin ki nedir

Türk Telekom ile Türkiye Haber-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesine göre sendikalı çalışanların ücretlerine, bu yılı kapsayan ilk 6 aylık dönem için seyyanen 850 lira zam yapılacak.

Türk Telekom Üst Yöneticisi Ümit Önal, 10 bin sendika üyesini kapsayan yeni toplu iş sözleşmesi ile en düşük aylık çıplak ücreti 4 bin 200 lira olarak belirlendiklerini ve sözleşmenin ikinci yılından itibaren,

tüm sendika üyesi çalışanlara Ramazan ve Kurban bayramları için 1000 lira bayram yardımı ödemesi yapacaklarını duyurdu.

Yeni sözleşmeye göre, şirkette sendikalı çalışanların ücretlerine yapılacak iyileştirme sonrasında, bu yılı kapsayan ilk 6 aylık dönem için seyyanen 850 lira, ikinci 6 aylık dönem için seyyanen 450 lira, üçüncü ve dördüncü altı aylık dönemler için ise yüzde 5.5 zam yapılacak.


ey memur sen ey sağlık sen toplu sözleşme dediğin böyle olur bakında biraz utanın istenilince seyyanen zamda yapılıyor muş bizlere bu zammın yarısını bile vermediler çok gördüler 850 tl seyyanen zam neyin nesidir Allah aşkına sizlere sadece beddua ediyorum ey sendikalar

!!!!!
!!!!! - 2 ay Önce

o sandık bir gün mutlaka önümüze gelecek, o zaman görüşürüz.

ahmet kutucu
ahmet kutucu - 2 ay Önce

hayde bakem

ali
ali - 2 ay Önce

senin suçun yok suç hala bu sendika peşine giden üyelerde geç dalganı milletle

uzman doktor
uzman doktor - 2 ay Önce

Doktorlar sağlık çalışanı değiş mi? Doktorların gelirlerindeki azalma ne olacak? Yakında kamuda doktor kalmayacak, parası olan özele gidecek. Parası olmayan hastane hastane gezer durur.

Doktorlara en büyük zararı yine doktorlar mı veriyor?
Doktorlara en büyük zararı yine doktorlar mı veriyor? @uzman doktor - 2 ay Önce

Finansal yönetim, insan kaynakları yönetimi, muhasebe yönetimi, genel anlamda yönetim gibi hiçbir dersi müfredatında görmeden ben bunu biliyorum diyen insanlar yüzünden ne hale geldik.

Eyvah Eyvah


SIRADAKİ HABER