Durmuş: İftiraların Amacı Sendikal Mücadelemize Gölge Düşürmektir

Sağlık-Sen'i karalama maksadıyla çeşitli medya organlarında ve sosyal medyada ortaya atılan iftiralara dair Genel Başkan Semih Durmuş tarafından yapılan açıklama, şu şekildedir:

Durmuş: İftiraların Amacı Sendikal Mücadelemize Gölge Düşürmektir

Bugün bazı sosyal medya mecralarında ve internet sitelerinde “Yargıtay Sağlık-Sen Kongresi’ni İptal Etti” başlığıyla, çamur atma ve karalama maksatlı bir habere yer verilmiştir.

Yargıtay’ın vermiş olduğu karar, iki yıl önce yapılan, Tüzük Tadili Kongresi’nin esasına ya da içeriğine ilişkin değildir.

Yargıtay kararı tamamen Kongre’nin çağrı usulüne ilişkindir.

Yargıtay, Kongre ilanını sendikamızın web sitesinde yayınlamak yerine, delegelere tek tek tebliğ yoluyla bildirilmesi yönünde bir görüşe yer vermiştir. 

Hali hazırdaki genel uygulamalar dikkate alındığında Yargıtay’ın bu kararının tartışmaya açık olduğu aşikardır.

Ayrıca, Yargıtay’ın vermiş olduğu haksız karar, henüz hukuken de kesinlik kazanmamıştır. Hukuki süreç devam etmektedir. Bu süreçte haklı itirazlarımızı sonuna kadar kullanacağız. 

Gerçek budur ve bunun dışındaki her türlü haber, yorum ve iddia kamuoyunu manipüle ederek sendikamıza kara çalma amacından başka bir anlam taşımamaktadır. 

Yargıtay’ın vermiş olduğu haksız karar vesilesiyle, maaş iftirasının yeniden gündeme taşınmış olması da algı operasyonunu yürütenlerin kötü niyetini ortaya koymaktadır.

Amaçlarının, şahsımı ve sendikamızı itibarsızlaştırmak, sendikal mücadelemize gölge düşürmek olduğu açıktır.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

İftiranın ilk ortaya atıldığı zamanda beyan etmiş olduğum gibi asla iddia edildiği gibi bir maaş almıyorum. İddia edildiği gibi Genel Başkan olarak ne şahsım ne genel başkan yardımcılarımız ne de şube başkanlarımız kamuoyuna lanse edildiği gibi bir ücreti kesinlikle almamaktadır.

Haber ve yorumların altına iliştirilen sözde maaş tablosu ise müfterilerin kendi kafalarına göre oluşturdukları, iftiralarına destek amaçlı çarpıtma ve uydurmalardan ibarettir.

Kısacası, maaş hususunda ortaya atılan rakam ve oranların gerçekle uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır. Başvuracağım hukuki tespit ve tekzip yollarıyla da atılan iftiraları, müfterilerin yüzüne vuracağım.

Sonuç olarak, süfli emellerle, sendikamıza ve şahsıma iftira atanlardan, mahkemeler nezdinde elbette hesap sorulacaktır.

Saygılarımla."

Sercan Yılmaz


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Edirne Sağlıkçı
Edirne Sağlıkçı - 4 ay Önce

Zaten zam yapıldı ama yeniden yine tekrar zam yapılsın, 3600 verilsin, maaşlar iyileştirilsin bi tanesi bile ortada kalmayacak trollerin hepsinin ortak derdi kaos çıksın fitneler ortalıkta dönsün mubbbetiyle yorum yapıyorlar. Hepsinin yorumları siyasi içerikli ya bakana hakaret yada zam yapılmamış algısıyla seçimle tehdit etmek. Kendi taraftarı oldukları kesimi hakkımızı savundu reklamıyla tanıtımını yapmak boş boş övmek ama asıl zam yapana hatta daha da yapacak olana küfür hakaret etmek. Kadrolu bunlar hepsi anlaşmış gibi aynı sözleri yazmak seçim siyasi mesajlar ortak düşünceler. Niye çünkü aynı emir geliyor aynı algıyı pişirip hazırlıyorlar. Tabii bizde ortaya dökünce trolsün ballı maaşın var koltukçusun müdürsün diye itibarsızlaştırmak genetik kodlamalarında başka söyleyebilecekleri yok.

Mesleklaslarima Mesajim
Mesleklaslarima Mesajim @Edirne Sağlıkçı - 4 ay Önce

Aşagıdaki yorumlara ve kaosçulara bakmayın. Devlet gereken hassasiyeti gösteriyor. Yeterki canımız saolsun Vatanımız yerinde olsun Devletimiz Daim olsun. Her zorluğun üstesinden gelecek güçteyiz. Dünyada aşı yapan 9 ülkeden biriyiz. Her gun yeni fabrikalar açiliyor her gun yeni yatirimlar bitiriliyor. Dunyanın ve Avrupanın en buyuk projeleri var. Bir Türk inanır iman eder umutsuz olmazsa herşeyi yapar yeterki isteyelim.

Dikkatli Okumak Lazım
Dikkatli Okumak Lazım @Edirne Sağlıkçı - 4 ay Önce

Birincis,i Açıklamada usulden bozuldu deniliyor.Zaten Usulden bozulan bir konunun esasına bakılmaz. İkincisi ,kimse bişey demiyor çıkıp bordrunuzu yayınlayın deniliyor.
Üçüncüsü,Başkan kendisi hem gerçek değil deyip hem de yargı süreci devam ediyor demekte.

aydınlı09
aydınlı09 - 4 ay Önce

Sayın durmuş; size atılan iftira ise en güzeli maaş bodronuzu yayınlayın olsun bitsin bu iş.

...
... - 4 ay Önce

İftiralara belgelerle yanıt vermek elinizde
Gerçek değilse gerçeği açıklayın gün gecmeden

Sağlık çalışanları
Sağlık çalışanları - 4 ay Önce

Cik o zaman açıkla yönetimdeki kişilerin il başkanlarının aldığı maaşları bordrolarınızi yayınlayın bu kadar basit
Ama az kaldı bu aldığınız yüksek maaşlara yakında bay bay diyecek röntgen teknisyenligine dönünce göreceğiz sizleri bekliyor olacağız kamuda en düşük maaşı aldığımız da görürüz sizleride çok alismayin yüksek maaş a yoksa geri döndüğünüzde çok zorlanırsiz 5800 TL maaşa demedi demeyin

aslan
aslan - 4 ay Önce

Başkan, iyi diyorsun hoş diyorsun da şu maaş bordronu da yayınlasan çok güzel olacak

YUSUF doğru
YUSUF doğru - 4 ay Önce

2019 yılında kızılcahamamda sadece merkez yönetim ve il temsilcileriyle yaptığınız kurultayda sadece maaş ve özlük haklar için karar çıkarttınızmı çıkartmadınızmı?yazıla ücretler iftiradır dıyormusunuz?dürüst iseniz o toplantıda alınan karar özetini paylaşın sizin ne kadar dürüst oldğunuza inansınlar.muğla lı yardımcınız YUSUF beyi de günahlarınıza ortak ettiniz ya...

Çok Kolay
Çok Kolay - 4 ay Önce

Sayın Başkan,hem yanıltma var deyip hem de haksız karar demek uyuşmuyor. Ha maaş yalan ise çıkın şeffaf olarak il başkanları ve genel merkez yönetiminizin maaaşlarını, aldığınız huzur haklarını (bazı sendikalarda olmayıp sizlerde olan) tutarları açıklamak çok mu zor.Aslında çok çok kolay.Genel Merkez ve İL Yöneticileri bordrolarının Resmini çekip buradan Genel Merkez sayfasından veya tweterden paylaşa bilrisiniz .İftira demekle olmuyor bu işler.

Yorumcu
Yorumcu - 4 ay Önce

Sadece genel merkez değil, özellikle kayseri ve sivas gibi başkanları sonradan atanan illerin de seçimlerinin kontrol edilmesi gerekiyor. Gerekirse kayyum atansın ve haksız alınan maaşlar geri istensin.


SIRADAKİ HABER