Döner Sermaye Merkezi Bütçeden Ödenmeli

Döner Sermaye Merkezi Bütçeden Ödenmeli

Sivas’ta konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Döner sermaye adaletsizliğine ‘artık yeter’ diyoruz. Sürekli mağduriyet oluşturan bir sistemden memnuniyet beklenemez” diye tepki gösterdi. 

Sağlık-Sen Sivas Şubesi tarafından düzenlenen İl Divan Toplantısı’na; Genel Başkan Semih Durmuş, Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan'ın yanı sıra Kayseri Şube Başkanı Hakan Keser, Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat ile Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve teşkilat mensupları katıldı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

“Döner Sermaye Merkezi Bütçeden Ödenmeli”

Toplantıda teşkilat mensuplarına hitap eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş,  sağlık çalışanlarının yıllardır süre gelen sorunlarının pandemiyle daha da derinleştiğini dile getirerek, yaşanan sorunlardan dolayı sağlık çalışanlarının yorulduğunu ve yıprandığını söyledi.  Durmuş, en büyük sorunun döner sermaye sisteminden kaynaklı ücret adaletsizliği olduğuna dikkat çekerek, “Döner sermaye adaletsizliğine ‘artık yeter’ diyoruz. Sürekli mağduriyet oluşturan bir sistemden memnuniyet beklenemez. Sağlık çalışanlarının ekonomik, özlük ve sosyal haklarında; eşitlik, hakkaniyet ve adalet sağlanmalı. Döner sermayeler mutlaka merkezi bütçeden ödenmelidir” şeklinde konuştu. 

“İrade Ortaya Konarak Sözleşmeliler Kadroya Geçirilmeli”

Sözleşmeli istihdam türünün tüm kamu çalışanlarının ortak sorunu olduğunu kaydeden Durmuş,  geçmiş yıllarda olduğu gibi sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için irade ortaya konması gerektiğini söyledi. 
Durmuş, “Aynı kurumda çalışan, aynı işi yapan emekçiler arasında ekonomik ve sosyal haklar açısından farklar olması kabul edilebilir bir durum değil" dedikten sonra şu çağrıda bulundu: "Yıllardır istihdam türünün kadrolu olması gerektiğini haykırıyoruz. 2011 ve 2013 yıllarında sözleşmeli personel kadroya nasıl geçirildiyse yine irade ortaya konarak sözleşmeli personel kadroya geçirilmeli.”

Sivas Şube Başkanı Musaoğlu: Sağlık-Sen Yeni Kazanımların Altına İmza Atacak

Gürün’den Koyunhisar’a,  Gemerek’ten Gölova’ya kadar sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının dertlerine derman olmak için çalıştıklarını söyleyen Sivas Şube Başkanı Muhittin Musaoğlu, “Yaşanan pandemi sürecinde Sağlık-Sen'in sahada olduğunu bütün çalışan arkadaşlarımız gördü. Biz emek ve alın teri mücadelesini her alanda sürdürüyoruz. 12 yıldır Sağlık-Sen onurlu ve erdemli duruşuyla kazanımların adresi oldu. Önümüzdeki yıllarda da Sağlık-Sen yeni kazanımların altına imza atacak” dedi.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlık Sen Kendine Çalışıyor
Sağlık Sen Kendine Çalışıyor - 3 hafta Önce

Hala döner sermaye diyor! Sağlıkçılar ek ödeme İstemiyoruz tek kalem maaş ve %50 seyyanen zam istiyoruz. Emekliliğe Tümü yansıyan Maaş istiyoruz diye günlerce sesini duyurmaya çalıştı. Sağlıksen hala ek ödeme diyor! Keşke kendi adamlarınızı hastanelere müdür yapmak için koşturduğunuz kadar sağlıkçıların hakları için koştursaydınız! O zaman çoğu hakkımızı almış olurduk! Zam dönrmleri masaya orurduğunuzda önünüzü ilikleyip el sıkışıyorsunuz, masadan kalkınca göstermelik Lafta kalan söylemlerden başka bir şey yok. 20 yıldır yetkili sendikasınız önemli hiçbir özlük hakkını elde edemediniz.20 yıl! Hepinizin altında jeepler, mercedesler var. Hepinizin arazileri, gayrimenkulleri yazlıkları var! Maaşlarınıza %50 zam yaptınız! Her yer yazdı çizdi bunu. Sağlıkçıya gelince %3 zam! 3700 yl üniversite mezunu sağlıkçı maaş alıyor. 26 bin yl ilkokul mezunu Sağlıksen genel başkan yardımcısı alıyor! Gerçek kadrosu sa hastane hizmetli kadrosu! Bu zihniyet mi sağlıkçıların hakkını savunacak????

1500 TL SEYYANEN MAAŞ ZAMMI ve 3600 EK GÖSTERGE LAZIM
1500 TL SEYYANEN MAAŞ ZAMMI ve 3600 EK GÖSTERGE LAZIM @Sağlık Sen Kendine Çalışıyor - 2 hafta Önce

GAYRISI YALAN

ha gayret arkadaşlar
ha gayret arkadaşlar @Sağlık Sen Kendine Çalışıyor - 3 hafta Önce

yetki gidiyor ,kuyruğu sıkıştı bu konuşmalara karnımız tok .....

devl hast
devl hast - 3 hafta Önce

ALLAH SİZİN SAMİMİYETSİZ HALİNİZİ SİZE BELA OLARAK VERSİN VİZDNSIZLAR

ali
ali - 3 hafta Önce

kimse döner sermaye istemiyor maaş istiyor
birleştirin ikisini yoksa siz gidicisiniz yetkisiz sen

Haramzadeler
Haramzadeler - 3 hafta Önce

Boş konuşmalar bunlar bize icraat lazım sendika bey ayrıca neden ek ödeme biz de adalet istiyoruz polis suçlıuya öğretmen öğrenci sayısına göre almıyor ise maaşını bize hastaya göre istemiyoruz

3600 EK GÖSTERGE VE 1500 TL SEYYANEN ZAM MÜJDESİ BEKLİYORUZ
3600 EK GÖSTERGE VE 1500 TL SEYYANEN ZAM MÜJDESİ BEKLİYORUZ - 3 hafta Önce

GAYRISI YALAN BAŞKAN!

SAĞLIKÇI
SAĞLIKÇI - 3 hafta Önce

hani eylem ???

sarı çizmeli memmet aga
sarı çizmeli memmet aga @SAĞLIKÇI - 3 hafta Önce

o sıkar işte ...aman onu gündeme getirmeyin

02mehmet
02mehmet - 3 hafta Önce

2351 KİŞİ DEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZ HALDE ATAMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

ali
ali - 3 hafta Önce

12 yıldır Sağlık-Sen onurlu ve erdemli duruşuyla kazanımların adresi oldu. Önümüzdeki yıllarda da Sağlık-Sen yeni kazanımların altına imza atacak” dedi.

bu şakayı kim yaptı görende inanacak


SIRADAKİ HABER