Doktora Şiddet , Hekim Sen 1 Gün İş Bırakıyor

Doktora Şiddet , Hekim Sen 1 Gün İş Bırakıyor

Şanlıurfa'da yine birsağlıkçalışanıdarpedildi.

Olay, Şanlıurfa'nınCeylanpınarilçesinde yer alan Ceylanpınar Devlet Hastanesi’nde saat 11.00 sıralarında yaşandı.

İddiaya göre, bir hasta yakını içeride muayene olan hastanın çıkmasını beklemeden, muayene odasına izinsiz girdi.

Görevli hekim, odaya izinsiz giren hasta yakınana, kendilerinden önce sırada bekleyen hastaların durumunun daha acil olabileceği ihtimali dolayısıyla, sırasını beklemesi gerektiğini söyledi.

Doktorun uyarısına sinirlenen hasta yakınının, görevli hekimin masasını yumrukladıktan sonra fiziksel şiddet uyguladığı belirtildi.

Yaşanan şiddet olayı nedeniyle Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası (HEKİM-SEN) Şanlıurfa Şanlıurfa İl Temsilciliği bir gün iş bırakma eylemi kararı aldı.

HEKİM-SEN’den konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yarın, 22 Haziran 2022'de, Hekimsen olarak Şanlıurfa Ceylanpınar İlçe Devlet Hastanesinde1(bir) gün süreyle iş bırakacağız, aynı gün saat 14:00'te, Ceylanpınar İlçe D.H. önündebasın açıklaması yapacağız.”(Gazete İpekyol)

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2022, 20:26

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET02
MEHMET02 - 6 gün Önce

Bilindiği gibi 2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ON YEDİ YIL OLDU BİR GELİŞME YOK

SIRADAKİ HABER