“Cumhurbaşkanımızın Verdiği Müjdelerin Bir An Önce Hayata Geçirilmesini İstiyoruz”

Genel Başkan Semih Durmuş, “Farklı istihdam modelleri çalışma barışını bozuyor. Bu yıl içinde yapılacak sözleşmeli personel çalışmasında, birbirinden farklı istihdam modellerinin tek bir çatı altında toplanması için mücadele edeceğiz” dedi.

“Cumhurbaşkanımızın Verdiği Müjdelerin Bir An Önce Hayata Geçirilmesini İstiyoruz”

Sağlık-Sen Hatay Şubesi tarafından düzenlenen İl Divan Toplantısı Genel Başkan Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Yasin Barutcu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıya Memur-Sen Hatay İl Temsilcisi İsmail Bayrakdar, Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu, Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı, Osmaniye Şube Başkanı Muhittin Çenet ve teşkilat mensupları katıldı.

Toplantıda teşkilat mensuplarına hitap eden Genel Başkan Semih Durmuş, sendikal mücadelenin önemine vurgu yaptı.

Durmuş, Memur-Sen’in ve Sağlık-Sen’in kurulduğu günden bu yana duruşundan taviz vermeden sendikal mücadeleyi sürdürdüğünü dile getirdi.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

“Mevzuat Alanında En İyi Uzmanlarla Çalışıyoruz”

Memur-Sen’in ve Sağlık-Sen’in yetkili olduğu günden bu yana onlarca soruna neşter vurduğuna ve onlarca kazanıma imza attığına dikkat çeken Durmuş, “Sağlık-Sen olarak sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın hakkını ve emeğini korumak için mücadele ediyoruz. Yaşanan sorunları çözüm önerileriyle birlikte yetkililere anlatıyoruz. Raporlar hazırlıyor, model önerileri ile birlikte çözümü ortaya koyuyoruz. Çünkü biz çözüm odaklı bir sendikayız. Biz ne söylüyorsak düşünerek ve mevzuat alanında en iyi uzmanlarla üzerinde çalışarak söylüyoruz” ifadelerini kullandı.

“Cumhurbaşkanımızın Verdiği Müjdelerin Bir An Önce Hayata Geçirilmesini İstiyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 14 Mart Tıp Bayramında sağlık çalışanlarına verdiği müjdelerin değerli olduğunu kaydeden Durmuş, “Biz hem sahada hem masada sağlık çalışanlarımız için mücadele ediyoruz. 14 Mart Tıp Bayramı’nda Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan müjdeler gerçekten önemli. Sağlık-Sen olarak şiddetten malpraktise, döner sermaye adaletsizliğinden 3600 ek göstergenin kapsamının genişletilmesine kadar birçok sorunu ve talebi yıllardır dile getiriyoruz. Bu sorun ve taleplerin karşılık bulması için mücadele ettik. Cumhurbaşkanımızın verdiği müjdelerin bir an önce hayata geçirilmesini istiyoruz” diye konuştu.

“Bizim İçin Aslolan Kadrolu İstihdamdır”

6. Dönem Toplu Sözleşme kazanımlarıyla ilgili de bilgi veren Durmuş, “Ek ödemelere yapılan yüzde 20 artış ile sağlık çalışanlarımızın gelirlerinde önemli bir artış sağladık. Ek ödeme kadro unvan katsayısı ilavelerini artırdık. Uzman ebe ve hemşirelerin özel hizmet tazminatlarını artırdık. Bunlarla birlikte 22’den fazla kazanıma imza attık” dedi.

3600 ek göstergenin vaat olmaktan çıktığını söyleyen Durmuş, “Toplu sözleşmede kayıt altına alınan 3600 ek gösterge için çalışmalar başladı. Çalışma Bakanlığı ve Memur-Sen arasında iki toplantı gerçekleştirildi. Çalışma bu yıl tamamlanacak. Biz 3600’ün kapsamının geniş tutulması için masada mücadelemizi sürdürüyoruz” diye konuştu.

Kamuda keşmekeşe neden olan sözleşmeli personel uygulaması için de çalışmaların bu yıl tamamlanacağını hatırlatan Durmuş, şu ifadeleri kullandı:

"Aynı odada çalışan arkadaşlar ekonomik, özlük ve sosyal hakları açısından farklı haklara sahipler. Bugün kamuda onlarca istihdam modeli var. Farklı istihdam modelleri çalışma barışını bozuyor. Bu konuda da bu yıl çalışmalar yapılacak. Birbirinden farklı istihdam modellerinin tek bir çatı altında toplanması için mücadele edeceğiz. Bizim için aslolan kadrolu istihdamdır."

"Sağlık Çalışanlarının İş ve Aile Yaşamı Uyumlu Hale Getirilmeli"

İstihdam yetersizliğinin önemli bir sorun olduğuna dikkat çeken Durmuş, “Bugün Türkiye’de bir sağlık çalışanı dört sağlık çalışanının yapması gereken işi tek başına yapıyor. İş yükü sağlık çalışanlarının en büyük sorunları arasında. Sağlık çalışanlarının iş yaşamı ile aile yaşamı uyumlu hale getirilmeli. Bu yüzden her yıl 60-70 bin sağlık çalışanı istihdamı muhakkak yapılmalı" değerlendirmesinde bulundu.

Genel Başkan Yardımcısı Barutcu: Mücadelemiz Çalışanlarımızın Alın Terinin Karşılığını Almak İçindir

Sağlık-Sen’in kurulduğu günden bu yana sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının umudu olduğunu söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Yasin Barutcu, “Sağlık-Sen olarak kurulduğumuz günden bu yana emeğin, hakkın, insanca ve onurluca yaşamanın mücadelesini verdik. Yetkiyi aldığımız günden bu yana pek çok sorunun çözümüne imza attık. Çünkü biz sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarıyla dertlenerek sendikacılık yapıyoruz” diye konuştu.

Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının mesai mefhumu olmadan çalıştığına dikkat çeken Barutcu, “Sağlık çalışanlarımız pandemi sürecinde günlerce evine gidemedi, çocuklarına hasret kaldı. Bizim tüm mücadelemiz her türlü fedakarlığı gösteren sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın emeğinin ve alın terinin karşılığını almak içindir. Bu şiarla yaşanan adaletsizliklere ve haksızlıklarla mücadele ediyoruz” dedi.

6. Dönem Toplu Sözleşmede Sağlık-Sen’in 22’den fazla kazanıma imza attığını söyleyen Barutcu, “Toplu sözleşme öncesinde hem masada hem de sahada verdiğimiz mücadele ile önemli kazanımlar elde ettik” ifadelerini kullandı.

Hatay Şube Başkanı Gönç: Sağlık Bir Ekip İşidir

Hatay Şube Başkanı Felaytun Fatih Gönç ise sağlık çalışanlarının bir bütün olduğuna vurgu yaparak, “Hekiminden hemşiresine sağlık ordumuz bir bütündür. Sağlık çalışanlarımızın arasına nifak tohumları ekmek isteyenlere asla müsaade etmeyiz. Çünkü biz sağlığın bir ekip işi olduğuna inanıyoruz. Sağlık çalışanları arasında ayrımcılık oluşturmak başta sağlık hizmetlerine zarar verir” diye konuştu.

6. Dönem Toplu Sözleşme ile Sağlık-Sen’in önemli kazanımlara imza attığını söyleyen Gönç, “Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız için tarihi nitelikte kazanımlar elde edildi. Bu kazanımlarda emeği olan genel başkanımıza ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

Sağlık-Sen Heyetinin Hatay Temasları

Genel Başkan Semih Durmuş ile Genel Başkan Yardımcısı Yasin Barutcu, Hatay Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte kentte çeşitli temaslarda bulundu.

Öncelikle Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Sandıkçı’yı ziyaret eden heyet, kentte görev yapan sosyal hizmet çalışanlarının talep ve beklentilerini aktardı.

Sağlık-Sen heyeti daha sonra İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat’a ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, sağlık çalışanlarının sorun ve talepleri üzerine istişarelerde bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2022, 03:11

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aslan
Aslan - 2 ay Önce

Müjde bir çorap markasıdır. Başka birşey aklınıza gelmesin

LİYAKAT LİYAKAT İLLE DE LİYAKAT!
LİYAKAT LİYAKAT İLLE DE LİYAKAT! @Aslan - 2 ay Önce

CUMHURBAŞKANIMIZDAN TEK TALEBİMİZ LİYAKAT SAHİBİ SAĞLIK YÖNETİCİLERİ.

İŞİN EHLİ YÖNETİCİLER GÖREVE GELDİĞİ ANDA TÜM SORUNLARI ÇÖZERLER

SEMİH BAŞKAN!
SEMİH BAŞKAN! @Aslan - 2 ay Önce

BİZ SANA GÜVENMİŞTİK!

mehmet02
mehmet02 - 2 ay Önce

2351 KİŞİ DEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZ HALDE ATAMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

Sağlık ci
Sağlık ci - 2 ay Önce

Emmi sen uyu uyu.....

mehmet02
mehmet02 - 2 ay Önce

Bilindiği gibi 2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ON YEDİ YIL OLDU BİR GELİŞME YOK

SIRADAKİ HABER