COVİT 19 ARTIŞI, TOPLU SÖZLEŞME VE SAĞLIK ÇALIŞANLARI

COVİT 19 ARTIŞI, TOPLU SÖZLEŞME VE SAĞLIK ÇALIŞANLARI

COVİT 19 ARTIŞI, TOPLU SÖZLEŞME VE SAĞLIK ÇALIŞANLARI


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Sağlık Sen Rize Şube Başkanı İsmail Yılmaz "Herkese her şey serbest olunca, olanlar sağlık çalışanlarına oluyor. Mağduriyetlere o denli alıştık ki! idare edenler bu duruma normalmiş gibi davranıyor. Sağlık çalışanları izin kullanmasın diye ücretlerinden kesinti yapılıyordu, şimdilerde covit 19 ve temaslılığı sebebiyle izin kullanmak imkansız. Radyoaktif madde maruzatı sebebiyle kullanılan şua izinleri de bir şekilde kullandırılamıyor. Memurun mesaisi 167 saat, sağlık çalışanı için mesai mefhumu belirsiz. Kimisi 150 saat mesai fazlası çalışıyor, 60 saat mesai fazlası parası alabiliyor, geride kalan 90 saat müsait zamanda izin kullanabilirsin diyor, kimisi 200 saat mesai fazlası çalışıyor, 130 saat mesai fazlası parası alabiliyor, geride 70 saat müsait zamanda izin kullanabilirsin diyor, ancak sağlık çalışanı için çalışmanın dışında bir zaman dilimi yoktur" dedi.

Yılmaz açıklamasına;

"Sağlık çalışanları ayın yarısını 24 saat olarak çalışmaktadır. Sağlıkta çalışan, sağlık çalışanı veya GİH - YHS aylık eline geçen maaş olarak 3500 - 4200 arası bir hâk edişleri oluyor. Az maaş alan sağlıkta çalışanlar, ay sonunu rahat geçirebilmek için riskli birimlerde çalışmak istiyorlar, mesai fazlası 130 saat yorgunluk nedir demeden, tabiri caizse ayakta uyku haliyle görev yapmak zorundalar.

Sağlıkta çalışanların normal memurların (memurların maaşları zamlarla büyürken) aksine maaşları küçüle küçüle bugünlere gelinildi.

Ek ödeme alıyor diye küçültülen maaşlar, yok olan ek ödeme karşısında kamuda en az maaş (asgari ücret) seviyesine geriledi.

Yüzdelik zamların pazarlığı sağlıkta çalışanların asıl sorunlarının geçiştirilmesi, mağduriyetlerin devam etmesi, çözülememesi, oldu bittiye getirilmesi telafisi mümkün olmayan mağduriyetleri derinleştirebilir " diye devam etti.

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
2351 VHKİ 8 YILDIR MAĞDUR SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANMA
2351 VHKİ 8 YILDIR MAĞDUR SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANMA - 3 ay Önce

HERKES OLMUŞ ADALET TİMSALİ EY AHALİ ,EY CEMAATİ MÜSLİMİN,EY MİLLETİM DUYDUK DUYMADIK DEMEYİN.HAK HUKUK YEMEYİN.TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YARDIMCI HİZMETLER SINIFI.YÜZDELİK ZAM VERİLMESİDE ADALET DEĞİLKİ.BİZ 2351 VHKİ SINAV KAZANDIK SINAVLA ATANMADIK.SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR.BİZ EN DÜŞÜK ZAMMI ALMAYADA MAHKUMUZ NEDEN EK GÖSTERGEMİZ YOK YAN ÖDEMEMİZ YOK.ALLAH SORSUN.

YANDAŞLARINIZI SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATATIN SİZİ CENNETE GÖTÜRECEK.ALLAH İCRA ETSİN ALLAH HAKKIMIZI SORSUN SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.

Sağlıkçılar
Sağlıkçılar - 3 ay Önce

Yapın o zaman birşeyler adına ne derseniz eylem mi iş bırakmak mi grev mi neyse ney yapın da görelim yüreğiniz yetiyor mu bizleri bu hale sizler getirdiniz az kaldı sizlerde yolcusunuz tıpış tıpış eski görevlerinizi döneceksiniz ve alacaksınız en düşük maaşı 4700 TL yi bak o zaman görürsünüz

SIRADAKİ HABER