"Bürokrat ne iş yapar?"

Sağlık Sen Rize Şube Başkanı İsmail Yılmaz Sosyal medya hesabından yaptıgı paylaşımda "Bürokrat Ne İş Yapar" diye sordu. Paylaşımında bulduğu cevaplardan biri olarak da "Bürokrat öncelikle koltuğunu korumak, ardındansa bir basamak yukarı sıçramak için, bağlı olduğu bürokratı harcama, onu itibarsız(la)ş tır(m)a, koltuğundan edip, onun yerine geçmek..." belirtti.

"Bürokrat ne iş yapar?"
Sağlık Sen Rize Şube  Başkanı İsmail Yılmaz Sosyal medya da yapmış olduğu Bürokrat ne iş yapar paylaşımı;
"Bürokrat ne iş yapar?
Bir araştırma yapayım dedim, sordum, soruştururken, çarpıcı sonuçlarla karşılaştım.
Bürokrat öncelikle koltuğunu korumak, ardındansa bir basamak yukarı sıçramak için, bağlı olduğu bürokratı harcama, onu itibarsız(la)ş tır(m)a, koltuğundan edip, onun yerine geçmek...
Kimsenin derdi çalışanın lehine birşeyler yapmak değildir. Halka hizmet zaten sağlık çalışanları aracılığıyla yapılıyor, itibarı sağlık çalışanlarına değil, bürokrasi(y)e gidiyor.
Bu tespitler sadece bana ait değildir, lâkin kimse çıkıp ta açık yürekli(k)le ifâde edemiyor.
Yönetmelikler gelişi güzel hazırlanıyor, artısı, eksisi istişare edilmiyor, taşra görüş yazısı istediğinde hukuk işlerine havale ediliyor, gelen görüş yazısı, açıklık getirmiyor,, aksine müphem ifadelerle hatır iniz kalmasına cevap verilmiş oluyor.
Bu işler düzelir mı? Kendimizi kandırmaya(lim), bu bürokrasi ile işler düzeltilemez. Bürokratları bakanlıktan sahaya sürecek sin, sahanın sıkıntıları ile baş göz olacaklar, belki çalışanın hâlinden anlarlar da, onların lehine yönetmelikler hazırlarlar.
Bürokrat ı uzun süre bakanlıkta çalıştırın ca öncesini unutuyorlar, ortamlarına alışınca acımasız olabiliyor(la)r.
Tebdili mekânda ferahlık var, bürokratı ve idareci yi değiştirmek, yeni bir heyecan getirir, taze kan gibidir, yeniden hayat verır.
Kurumlarımızda bir aksiyon olsun istiyoruz."

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2020, 12:01

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Boş yapma
Boş yapma - 6 ay Önce

Tek isteğiniz sağlığı yönetmek fakat, hiç düşünmüyorsunuz? Yetenekleriniz yeterli mi değil mi diye? Yeterli ise ben desteklerim sizi, herkes destekler, ama bu şekilde tüm bürokratları zan altında bırakmayın, varsa isim zikredin, yoksa susun, Bizler sizin nasıl sendikacılık yaptığınızdan bahsediyormuyuz? anlatsak nobellik tez çıkar, hadi güle güle.

el cevap
el cevap @Boş yapma - 6 ay Önce

ballı maaşı cebe koymak

AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE
AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE @Boş yapma - 6 ay Önce

HA ŞİMDİKİ BÜROKRATLAR HA SAĞLIKSEN İKİSİ DE KÖTÜ

hamit
hamit - 6 ay Önce

Adamlar utanmadan bürokrat ne iş yapar diye,soruyor. Sizler bürokratların ne işe yaradığını bizlerden çok çok daha iyi biliyor olmanız lazım,18 yıldır ihtisas yaptınız, yürrrüü.

SIRADAKİ HABER