Bayram Arifesindeyiz Ama Hemşirelerimizin Bayram Yapacak Hali Yok

Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Bayram Arifesindeyiz Ama Hemşirelerimizin Bayram Yapacak Hali Yok dedi.

Bayram Arifesindeyiz Ama Hemşirelerimizin Bayram Yapacak Hali Yok
Kahveci yaptığı paylaşımda;
Bayram Arifesindeyiz Ama Hemşirelerimizin Bayram Yapacak Hali Yok
Salgınla kahramanca mücadele eden sağlık çalışanları yine bir önemli haftayı hemşireler haftasını, haksızlıklara uğradıkları, sorunlarına çözüm üretilmediği bir halde karşılıyorlar. Esnek mesaiden idari izinden mahrum oldular. Sağlık çalışanı anneler bebeklerinden bile ayrı kaldılar.
Sağlık hizmetlerinin yürütmek ve şifa dağıtmak için salgın döneminde canından bile vazgeçen sağlık çalışanları için gerekli adımlar bir türlü atılmıyor. Yok olup giden döner sermaye, yıllardır beklenen 3600 ek gösterge, sözleşmelilerin, vekil ebe hemşirelerin ve kamu dışı aile sağlığı çalışanlarının beklediği ve hak ettikleri kadro, adaletli ve hakkaniyetli bir ek ödeme ile ekonomik kayıpları telafi edecek bir ek zam ile dertlenilmiyor. Ne yaparız, nasıl çözüm üretiriz diye düşünülmüyor.
Sağlık kurum ve kuruluşlarındaki orta düzey bazı idareciler ise sağlık çalışanlarının meseleleri yerine başka işlerle uğraşıyor. Çalışanın sendikal tercihine müdahale etmek gibi işlerle meşgul oluyorlar.
Sağlık Bakanlığı çalışanın feryadını duymak yerine tutulmuş nöbetlerin parasını geri istemekle uğraşıyor.
Tüm sağlık çalışanları maaşa zam şeklinde tek ödeme beklerken, adı tavandan kendi yavandan olan ve 2021 yılının ilk 3 ayında verilmeyen ek ödemenin 4. aydan itibaren verileceği ilan ediliyor. Bu sefer olsun adaletli ve makul bir ödeme olur mu diye bekliyoruz ama hala ek ödeme dağıtımı ile ilgili esas ve usuller ilan edilmiş değil.
Kısacası bayram arifesindeyiz ama sağlık çalışanlarının bayram yapacak hali yok. Hemşireler Haftası var ama hemşire arkadaşlarımız sorunlar yumağında boğuşuyor, dertleri çok.
Tüm sağlık çalışanları gibi onlarda temel taleplerinin karşılanmasını, kronikleşen sorunlara çözüm üretilmesini istiyorlar.
Türk Sağlık-Sen olarak bir kez daha ifade ediyoruz;
Sağlık çalışanları tükendi, çözüm talep ediyorlar.
Mağduriyetlerinin sonlandırılıp kendilerine gereken değerin verilmesini bekliyorlar.
Alkış ve takdir sözleri duymak değil icraat görmek istiyorlar.
Türk Sağlık-Sen olarak bu temennilerle sağlığın gizili kahramanları tüm hemşire arkadaşlarımızın 12-18 Mayıs Hemşireler Haftasını kutluyor, Vatandaşlarımıza da huzurlu ve sağlıklı bir Ramazan Bayramı diliyoruz.
Önder KAHVECİ
Genel Başkan

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YARDIMCI HİZMETLER SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNA ATANMAYAN 2351 VHKİ SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATATIP ZULM EDEN SENDİKACILAR ALLAH VAR ÖLÜM VAR AHRET VAR.
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YARDIMCI HİZMETLER SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNA ATANMAYAN 2351 VHKİ SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATATIP ZULM EDEN SENDİKACILAR ALLAH VAR ÖLÜM VAR AHRET VAR. - 1 ay Önce

SAYIN BAŞKAN 2351 VHKİ 8 YIL 17 BAYRAMDIR BAYRAM YAPACAK HALİ YOK BUNU NEDEN HİÇ DİLE GETİRMEDİN BEYAZ ÖNLÜK SEVİCİSİ.YARDIMCI HİZMETLERE ARİFE BAYRAM YOKMU ONLAR GAYRİ MÜSLİMMİ HA GAYRİ MÜSLİMMİ.2351 VHKİNİN SUÇU SINAV KAZANMAKMIYDI ATANMADI.ALLAH SORSUN SİZ BAYRAMI BAYRAM GİBİ KUTLAYIN BAKALIM HERŞEY SİZE GÖRE

3600 EK GÖSTERGE VE 1500 TL MAAŞ ZAMMI OLMADIĞI SÜRECE HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEZ
3600 EK GÖSTERGE VE 1500 TL MAAŞ ZAMMI OLMADIĞI SÜRECE HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEZ @TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YARDIMCI HİZMET - 1 ay Önce

Nokta!

Saglikci
Saglikci - 1 ay Önce

Neden hemşirelerin sorunlarını türk hemşireler derneği ile savunmuyoruz gelin istifa edip geçelim türk hemşireler derneğine bur kere önder abi ne kadar maaş alıyor bi aciklasin sonrasında hemşirelerin tamamının mass sorunu yok belli bir kısım döner sermaye yüzünden mağdur oluyor bu giderilmeli birde bıktık artık bizim hergin para ile anilmamamizdan yapılacak işler belli saglik bakanımız tüm bunları görüyordur ek ödeme emekliliğe yansıtılması ek ödeme rl maliye ile görüşülüp en az 1000 tl artırılmalı hem devlete yük olan sgk ya yuk olan performans sisteminden vazgeçilip yerine daha adil bir sistem gelmeli sgk ya daha az tahlil vs kesilirse arada en az tahminimce 10 milyar dolar 80 milyar tl devlette kalır bununda 2 milyar dolarını yeni sistemde saglikcilarin özlük haklarını iyileştirecek yapılabilir mesela acil uzmanı doktor ile pratisyen performans sistemi ayni olmamalı acil uzmanına en az 20 bin tl maaş verilmeli pratisyen 10 bin mesela liyakat ağırlıklı olmalı mesela örnek dolayısıyla sendikaların her Allahın günü saglikcilarin maaslari düşük calusma şartları kötü yorumlarından bıktık bizi sendika ise almadık devletimiz aldı sendika bu şekilde savunmakta tribünlere oynuyor sonuç sufiratin sifur elde var sıfır saglikcilarin bir kere gün aşırı nöbetleri azalmalı kamuda adliyede nasılki 2 ay ara veriliyor öğretmenler 2 ay yaz tatili aradı veriyorsa sağlıkçılara da 2 ay aralıklı izin hakkı verilirse stres azalır nasıl olacak demeyin bu dönemde özellikli ameliyatlar hariç özellikle yaz döneminde daha az ameliyat yapılır yine atanamiyan saglikcilar atanır sa bu dediğimiz bir nebze olur artık saglik çalışanları olarak çalışma şartları ile ilgili haberler daha yerinde olur bu sağlandığı özlük te inanıyoruz düzelecektir şeyden zamla belli bir düzenleme olabilir bunuda devletin takdirine bırakacağız hayırlısı olsun diyeceğiz

Personel
Personel - 1 ay Önce

Başgan sende bu işin ekmeni iyi yidin..maaşini bi yaz kac tl aliyon.30000 mi ..arada bi bagir..otel otel yi ic gez.ayirmiyorum.hepiniz aynisiniz..senden başka adam yokmu..80 yaşina kadar Ordami duracan...ohhhhh suyundanda goyyyyy.afiyet olsun ağammmmm....

mehmet02
mehmet02 - 1 ay Önce

FİLİSTİN İÇİN SESİNİZ ÇIKMIYOR

SIRADAKİ HABER