Aydoğmuş "Sağlık çalışanlarımızın yaşadığı zorlukları kimse görmezden gelemez”

Sağlık-Sen Karabük Şubesi tarafından düzenlenen Teşkilat Toplantısı, Genel Sekreter Durali Baki ve Genel Başkan Yardımcısı Yasin Barutcu’nun katılımıyla yapıldı.

Aydoğmuş "Sağlık çalışanlarımızın yaşadığı zorlukları kimse görmezden gelemez”

Toplantıda konuşan Genel Sekreter Baki, enflasyon karşısında tüm kamu görevlilerinin maaşlarının eridiğini söyledi.

Genel Sekreter Baki: Sağlık Çalışanları Hem Döner Sermaye Hem de Enflasyon Mağduru

Baki, “Sağlık çalışanlarımız döner sermaye sisteminde yaşanan adaletsizlikten dolayı hak ettiklerini alamıyor. Bir de enflasyona karşı maaşları giderek eriyor. Sağlık çalışanlarımız hem döner sermaye hem de enflasyon mağduru. Biz pandeminin kahramanları sağlık çalışanları emeklerinin karşılığını alsınlar diye mücadele ediyoruz. Sağlık çalışanları canlarını ortaya koyarak, günlerce evlerinden uzak kalarak çalıştılar, çalışmaya da devam ediyorlar. Kimse bu fedakarlığı, azmi görmezden gelmesin” diye konuştu.

Genel Başkan Yardımcısı Barutcu: Adaletsizlik ve Haksızlıkların Her Zaman Karşısında Durduk

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının büyük fedakarlıklar gösterdiğini dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Yasin Barutcu, çözüm bekleyen birçok sorunun olduğuna dikkat çekti. Toplu Sözleşme masasında birçok sorunu gündeme getireceklerini söyleyen Barutcu, “Mücadelemizden asla taviz vermeyeceğiz. Biz bu milletin umudu olan sağlık ve sosyal hizmet çalışanları emeklerinin karşılığını alsın diye çabalıyoruz. Yaşanan adaletsizlik ve haksızlıkların her zaman karşısında durduk, durmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Şube Başkanı Aydoğmuş: Yaşanan Zorluklar Görmezden Gelinemez

Karabük Şube Başkanı Sezgin Aydoğmuş ise mücadele etmekten bir an olsun geri durmayacaklarını belirterek, “Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız her zorlukta insanımıza umut oluyor. Yetkililer de sağlık çalışanlarımıza umut olsunlar. Sağlık çalışanlarımızın yaşadığı zorlukları kimse görmezden gelemez” dedi.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
harnuplu
harnuplu - 3 hafta Önce

La bunlar daha hala hangi yüzle konuşuyorlar, bunların derileri 20mm olmuş:))))))))

serdar
serdar - 3 hafta Önce

bunların hepside,2023'de kamu sen'li olup, değişerek gelişirler.

saydam
saydam - 3 hafta Önce

15 yıldır ne kazanımızın oldu ondan bahsediniz.muhalefet gibi oturup ağlamayın.işte er meydanı yaklaşıyor,bakıp göreceğiz.sağlık çalışanlarının sürekli işçi kadar geliri yok.BİLGİLERİNİZE!!!!!

mehmet02
mehmet02 - 1 gün Önce

2351 KİŞİ DEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZ HALDE ATAMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

SIRADAKİ HABER