Ali Yalçın: 15 Temmuz yeniden dirilişin adıdır

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın:- "15 Temmuz tarihi, darbeyle anılan 12 Eylüllerden 27 Mayıslardan farklı olarak, sadece karanlık darbe girişiminin adı değil, bunun ötesinde inanca sadakatin, şehadetin ve yeniden dirilişin adıdır"

Ali Yalçın: 15 Temmuz yeniden dirilişin adıdır

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, "15 Temmuz tarihi, darbeyle anılan 12 Eylüllerden 27 Mayıslardan farklı olarak, sadece karanlık darbe girişiminin adı değil, bunun ötesinde inanca sadakatin, şehadetin ve yeniden dirilişin adıdır." dedi.

Memur-Sen ve bağlı sendikaların başkan ve üyeleri, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Ulus'taki Melike Hatun Camisi'nden TBMM'ye kadar ellerindeki meşalelerle, tekbir getirerek yürüdü.

Yürüyüşün sonunda, TBMM önünde basın açıklaması yapan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, 3 yıl önce FETÖ'nün hain işgal ve kanlı darbe girişiminde 251 kişinin şehit olduğunu, 2 binden fazla insanın da gazilik mertebesine ulaştığını belirtti.

Meydanlara çıkan ve teşkilatını meydanlara çağıran ilk konfederasyon olduklarını dile getiren Yalçın, "O gün millet tek akıl, bir tek yürek, bir tek bilek meydanlara aktı. FETÖ'nün mankurtlarının karşısına çıktı. O gün devletin egemenliğine, milletin izzeti bağımsızlığına el atmak isteyenleri tarumar ettiğimiz gündür." dedi.

Türkiye'de kamu görevlilerinin o gece meydanlarda olduğunu aktaran Yalçın, şunları kaydetti:

"15 Temmuz darbe girişimi, küresel emperyalizmin, bu ülkenin bağımsız duruşuna, antiemperyalist politikalarına, dayatmalara boyun eğmeyen iradesine, küresel vesayete yol vermeyen cesaretine karşı girişilmiş bir 'diz çöktürme' hareketidir. Darbenin taşeronu FETÖ'yü koruyanların, Pensilvanya'daki haine kol kanat olanların kim olduğunu bilirsek darbenin arkasındakileri de görmüş oluruz. 15 Temmuz tarihi, darbeyle anılan 12 Eylüllerden 27 Mayıslardan farklı olarak, sadece karanlık darbe girişiminin adı değil, bunun ötesinde inanca sadakatin, şehadetin ve yeniden dirilişin adıdır."

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlıkçı
sağlıkçı - 9 ay Önce

kesin milletvekilliğine yürüyor. sanarsın siyasetçi.personel hakkını değil kendi ekibini iyi yere getiren adam. Sizin de kurumlarda yaptığınızın adı kimse kusura bakmasın devletin altını oymaktan başka şey değil.

SELİMCAN
SELİMCAN - 9 ay Önce

RABBİM DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN. SAYGILARIMLA.

SELİMCAN
SELİMCAN - 9 ay Önce

RABBİM DEVLETİMİZİ ,DİNİ CEMAATLERDEN KORUSUN. SAYGILARIMLA.

MEHMET02
MEHMET02 - 9 ay Önce

ON DÖRT YIL OLDU ÖLÜ TAKLİDİ YAPIYORSUNUZ
2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ………On dört yıl oldu bir gelişme yok bir açıklama yok.

MEHMET02
MEHMET02 - 9 ay Önce

2351 KİŞİ SINAVI KAZANDI ATAMASI ZAMAN AŞIMINA UĞRADI BUNU DA GÜNDEME GETİRİN

saglık mem
saglık mem - 9 ay Önce

SİTEMİMİZDİR:

15 temmuz 2019 günü cumhurbaşkanımızın konuşmasını dinleyen biz sağlık personelleri olarak üzüntülerimizi ve kırgınlığımızı dile getirmek istiyoruz .reisimiz o gece konuşmasında darbe gecesi darbeye karşı duran herkesime teşekkürlerini ifade etti yalnız biz sağlık çalışanlarını doktorları,sağlık memurlarını,hemşireleri galiba istemeden unuttu dile getirmedi şunu da belirtmek isteriz ki bizlerde bunu teşekkür beklemek için yapmadık

.darbe gecesinde meydanlarda mücadele ettik herkes gibi bunun yanında mesleğimiz gereği ilk kurşun sıkıldığından son kurşun sıkılana kadar gönüllü olarak hemen hastanelere koştuk meydanlardan yaralıları kurşunların bombaların altında kurtarmaya müdahale etmeye çalıştık hastanelere nakil ettik o gece çocuklarımızı hastaneye alıp gelen de olduğu gibi çocuklarımızı ailemizi evde bırakıp hastanelere koştuk bu şekilde darbeye karşı olduğumuzu gösterdikl

.hiçbir kurum yoktur ki polisler ve belediye çalışanları hariç görev yapmıştır ne öğretmenler ne maliye ne kültür ne gençlik spor ne tarım vb vb tıpkı mitinglerde görev yapan sağlıkçılar gibi her doğal afetlerde görev yapan sağlıkçılar gibi Doğumdan ölüme kadar biz sağlık çalışanları vardır hangi kurum bakanlık vardır böyle bir başarıyı yakalayan dönüşümü başaran söylermisiniz çünkü bizler o gün mesleğimiz gereği olsa da olmasa da gönüllü olarak hastanelere koştuk reisimizin yanında darbeye karşı durduk

.o gece ve sonrasında hastanelerde durmadan çalıştık yeri geldi evlerimize 3,5 gün gitmedik çünkü hastaneler aciller, servisler tıka basa dolu her taraf kan gölüne dönmüş yaralılarla doluydu biz sağlık memurları hemşireler durmadan oradan oraya koşturuyor yaralılara göz yaşlarıyla müdahale ediyorduk ameliyathaneler de servislerde durmadan çalışıyorduk darbe bitiminde 1 aylık sürede yaralılara tedavilerini yaptık yapıyoruz ne mutlu bizlere ki böyle kutsal bir mesleğe sahibiz nice gazi ve gazi yakını bizlere gönülden göşyaşlarıyla birbirlerimize bağlandık elleriimizi bırakmadık halende görüştüğümüz dostlarımız var dualarını bizlerden eksik etmezler sağolsunlar

.darbenin görünmeyen kahramanları biz saglıkçılar ve mit tir desek yeridir. ama son yıllarda biz sağlık çalışanlarına yapılan bunca saldırılar bunca şiddet artık bu mesleği yapılmaz hale getirdi.bunca fedakarca çalışan bizler ne hafta sonu ne gece ne bayram tatili ne yaz ne kış tatili ne resmi tatiller her daim görev yapan bizler hastanın altını temizleyen tedavilerini yapan banyosunu yaptıran bulaşıcı hastalığgla uğraşan enfeksiyonuyla uğraşan tedavilerini yapan bizler kamuda en düşük maaşı alır olduk bunun yanında ne bir değerimiz ne bir önemimiz kaldı kamuda en düşük maaşı biz sağlık çalışanları alır olduk bu maaşları alan arkadaşlardan daha mı az çalışıyor daha mı değersiz iş yapıyoruz

DHMİ'de şoför 6475 TL (Yüzde 27 vergi diliminde) Polis Memuru 71 temmuz zammı ile 5873 TL alıyor. 3/1 polis memuru, dogu tazminati dahil. 1 çocuk eş çalışmıyor . 7288 TL. Uzman jandarma İçişleri Bakanligi 7600 TL PTT postacı maaşı 3400 TL. mesai 500 TL, Performans 715 TL, harcırah 400 TL. Toplam: 5400 TL TEİAŞ İşçi Kadrosu Teknisyen Mesaili Maaş 8230 TL Bekçi 4580 TL Zabıta 5900 TL Öğretmen 6300 TL r Müftü 6800 TL

SÖYLERMİSİNİZ MAAŞLARDA KRİTERLER NEDİR ÇOK ÇALIŞMAKSA BİZLER KADAR ÇALIŞAN VARMI DIR MESLEKSE BİZİM YAPTIĞIMIZ MESLEK KADAR KUTSAL BİR ŞEY VARMI DIR BİZLER MASA BAŞLARINDA ÇALIŞMIYORUZ İNSAN ODAKLI HASTA ODAKLI BİREBİR MÜDAHALE EDEREK ÇALIŞIYORUZ .HERKES BİR BAKIMA EKSİĞİNİ GİDERİR EĞİTİM OLSUN TARIM OLSUN GÜVENLİK OLSUN YAPAR ÖTELER SONRA YAPAR ANCAK SAĞLIK ÖYLE DEĞİLDİR BİLGİ TECRÜBE GEREKİR ÖTELENMEZ BEKLEMEZ BU KADAR DEĞERLİDİR. NE 3600 EK GÖSTERGEMİZ VAR,NE ÜCRETSİZ TAŞIMA ULAŞIM İMKANIMIZ VAR NE SABİT EK ÖDEMELERİMİZ EMEKLİLİĞE YANSITILIYOR NE YIPRANMA PAYI GEÇMİŞİ KAPSAMIYOR NE DÖNER SERMAYEMİZ VAR SON 7 YILDIR DÖNER SERMAYE ALMAYAN HASTANELER VAR TOPLAM ELİMİZE GEÇEN 4500 TL EMSALLERİMİZDEN NE KADAR GERİ OLDUĞUMUZ ORTADADIR. REİSİMİZ SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE YA BİLGİLENDİRİLMİYOR YADA HER ŞEY TOZ PEMPE GÖSTERİLİYOR .

YOKSA CUMHURBAŞKANIMIZ BİZLERİN BU DURUMDA OLMASINI HİÇ İSTEMEZ GEREKLİ MÜDAHALEYİ YAPAR DİYE DÜŞÜNÜYORUZ BİZ SAĞLIK ÇALIŞANLARI OLARAK.BİZLER SAĞLIK ÇALIŞANLARI OLARAK İÇİMİZİ DÖKMEK İSTEDİK ARTIK ÇOK AMA ÇOK YORULDUK ÖTELENMEKTEN BİR HİÇ SAYILMAKTAN BU MESLEĞİ YAPMAKTAN ARTIK BİRSEYLER YAPILSIN İSTİYORUZ. SAYGI VE HÜRMETLERİMİZİ SUNUYORUZ.

diriliş..
diriliş.. - 9 ay Önce

inşAllah bu yıl sizde dirilir siniz toplu sözleşmede ki tutumunuzu milletçe göreceğiz, alavere dalavere değil, memurların gerçekten hakkını savunduğunuz bir yıl olmasını ümit etmeye çalışıyoruz. ümit ediyoruz diyemiyorum henüz.. memleketin hakkını zaten tüm millet korur ... nünde hakkından gelir diğer teröristlerinde. siz sorumluluklarınızı ne kadar yerine getiriyorsunuz kendinizi bir gözden geçirin isterseniz..

SIRADAKİ HABER