Evrensel'de yer alan habere göre;

Hastane müdürü odasında sağlık teknisyeninin kafasında bardak kırması ile gündeme gelen Çorlu Devlet Hastanesinde şimdide bir çalışanın yaşadığı baskılardan dolayı intihar girişiminde bulunduğu konuşuluyor. Hastanede çalışan işçiler ile yaptığımız görüşmelerde, Çorlu Devlet Hastanesinde işçiler üzerinde baskı, mobbing ve tehditlerin haddi hesabının olmadığını belirtti.

Hastanede örgütlü Öz Sağlık-İş Sendikasının işçilerin hiçbir sorunu ile ilgilenmediğini, temsilcinin ise yönetimden yana tutum aldığından dolayı temsilcinin değiştirilmesi için hastanede imza topladıklarını anlatan işçiler, imza atan işçilerin tek tek müdürlerin odasına çekilerek tehdit edildiğini söyledi.

Süper Lig 2023-2024 şampiyonu Galatasaray Süper Lig 2023-2024 şampiyonu Galatasaray

 

Baskının sadece bununla kalmadığını ifadede eden işçiler, şefle anlaşamayan, fazla mesaiye kalmayan, haksız çalışma koşullarına itiraz eden işçilerin bölüm değişikliği tehdidi, azar işitme gibi uygulamalara maruz kaldıklarını dile getirdi.

Hastanede personel şefinin Öz Sağlık-İş temsilcisi olduğunu söyleyen bir işçi, “Ben AKP’liyim ve en son seçimde de AKP’ye verdim. Hastaneye de AKP yerleştirdi. Ama yıllardır çalışıyorum ve ben şunu anladım: Hükümete ve işverene dost sendika işçiye düşmandır. Biz sendika temsilcisinin değişmesini istiyoruz ve imza verdik. İşveren buna ne karışıyor. Herkesi odalarına çağırıyorlar, Whatsapp gruplarında tehdit ediyorlar. Biz buna karşıyız. Bir arkadaşımız baskılara dayanamadığı için intihar girişiminde bulundu bizim hastanede. Yönetim aile sorunları vardı deyip geçiştiriyor. Kimse yok mu bunun hesabını soracak, araştırıp gerçeği ortaya çıkaracak” dedi. (Çorlu/EVRENSEL)

Kaynak: rss