Resmi açılışı, 2 Mart 2024 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan, Antalya'nın Kepez ilçesi Göçerler Mahallesi'nde 372 bin 917 metrekare arazi üzerine inşa edilen 1500 yataklı Antalya Şehir Hastanesi  kompleksi, 246 yoğun bakım yatağı, 43 ameliyathane ve 300 poliklinikle hizmet vermeyi sürdürüyor.

VİZYON, MİSYON DESTEKLENİYOR
Hasta ve çalışan memnuniyetini esas alarak saygınlığı temel ilke olarak benimsemiş, bilimsel ve modern uygulamalar ile sağlık teknolojisinin sunduğu son sistemler doğrultusunda akredite bir sağlık kuruluşu olmayı vizyon edinmiş Antalya Şehir Hastanesi, kentteki en büyük sağlık yatırımı olma unvanını da koruyor. Bilgi ve yüksek teknolojiyi kullanarak, sağlık alanında sağlıkta kalite standartlarına uygun hizmet veren bir kurum olma yolunda hareket eden ve yönetmeliklere uygun şekilde hayata geçirilecek adımlara bir yenisini daha ekleyen Antalya Şehir Hastanesi, belirli saatler arasında ek poliklinik hizmeti verilmesi gerektiğini bildirdi. 

EK POLİKLİNİK GELİYOR
Antalya Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nedim Ongun imzalı, poliklinik hizmet saatleri konulu yazıda şu ifadelere yer verildi:

Başhekim Bir Yıldır Süren Klima Sorunu Hakkında Açıklama Yaptı Başhekim Bir Yıldır Süren Klima Sorunu Hakkında Açıklama Yaptı

"Yataklı Hizmetler Kurumları İşletme Yönetmeliği madde 12. "Poliklinik muayene başlama ve bitiş saatleri baştabipçe belirlenerek duyurulur ve belirlenen saatler içerisinde kesintisiz olarak sürdürülür. Polikliniklerde bakılacak günlük hasta adedi branşlara, tabip sayısına ve hizmetin gereğine göre baştabip tarafından tespit edilebilir." şeklindedir. 

Branşınızda 03.06.2024 tarihi itibari ile 15:00-23:00 saatleri arasında ek 1 (bir) poliklinik açılması planlanmış olup gerekli çalışma listesinin yapılması hususunda;

Gereğini rica ederim."

Editör: Sercan Yılmaz