İstanbul'un Eyüpsultan ilçesinde geçtiğimiz Cuma günü saat 16.00 civarında, Okmeydanı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Hastanesi'nde bir motosiklet kazası sonrasında olaylar gelişti.

DSÖ: COVID-19 yaşam süresini yaklaşık 2 yıl kısalttı DSÖ: COVID-19 yaşam süresini yaklaşık 2 yıl kısalttı

Enes Mehmet Özkul adlı bir kişi ve akrabası B.Ö, kaza sonucu yaralandı ve acil bir şekilde hastaneye kaldırıldılar. Ancak, hastanede tedavi süreci sırasında beklenmedik bir olay yaşandı.

Edinilen bilgilere göre, Enes Mehmet Özkul, acil serviste sedye üzerinde beklerken doktor tarafından müdahale edilmek istendi. Ancak, sedye üzerindeki hasta ile doktor arasında bir anlaşmazlık çıktı ve tartışma kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüştü. Tartışma sırasında Enes Mehmet Özkul, sedye üzerinden kalkarak doktora saldırdı ve bu durum güvenlik görevlilerinin müdahalesine sebep oldu.
Güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler, hastane koridorunda yaşanan olayın şiddetini gözler önüne seriyor. Tartışma esnasında sedye üzerine çıkan kişinin doktora saldırması net bir şekilde görülebiliyor. Kavganın büyümesiyle birlikte güvenlik görevlileri ve polis ekipleri olaya müdahale etti. Saldırganlar, polis tarafından gözaltına alındı ve adliyeye sevk edildiler.
Ancak, şüpheliler adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar. Bu gelişmeler, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının artan bir problem olduğunu bir kez daha gündeme getirdi. Özellikle sağlık çalışanlarının mesleklerini yaparken karşılaştıkları şiddet vakalarının önlenmesi için daha etkili önlemlerin alınması gerekiyor.

Editör: Sercan Yılmaz