Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde hasta almaya giden acil sağlık ekipleri, hasta yakınlarının saldırısına uğradı.

Olay, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde meydana geldi. Edilen bilgilere göre, 112 acil sağlık ekipleri, Gürakar Mahallesi’nde kalp krizi geçiren hastayı almaya gitti. Ambulansın geç geldiğini iddia eden hasta yakınları sağlık çalışanlarına saldırdı.

Saldırı nedeniyle hastaya müdahale edemeyen sağlık çalışanları zor anlar yaşadı. Hasta daha sonra ambulansla Siverek Devlet Hastanesi aciline kaldırıldı.

Hastanede de sağlık çalışanlarına hakaretler, tehditler savuran hasta yakınları, hastalarının hayatını kaybetmesi halinde sağlık çalışanlarını ve sürücüyü öldüreceklerini söyledi.

Bora bademcik ameliyatından sonra öldü! Doktor ihmali iddiası Bora bademcik ameliyatından sonra öldü! Doktor ihmali iddiası

Sağlık çalışanların ihbarı üzerine hastaneye çok sayıda jandarma ekibi sevk edildi. Sağlık çalışanları, kendilerine saldıran ve ölümle tehdit eden şahıslar hakkında şikayetçi oldu.

ŞUBE BAŞKANI KARAÇİZMELİ'DEN TEPKİ

Yaşanan olaya tepki gösteren Hürriyet Sağlıksen Şanlıurfa Şube Başkanı Cengizhan Karaçizmeli, “Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde hasta yakınlarının saldırısına uğrayan sağlık çalışanı meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Yaşanan olayı şiddetle kınıyor olayın takipçisi olacağımızı belirtiyoruz” dedi.

Jandarma olayla ilgili inceleme başlattı.

 

Kaynak: rss