Üst Mahkeme: 4/D'li Sağlık Çalışanı Tayin Olabilir

Üst Mahkeme: 4/D'li Sağlık Çalışanı Tayin Olabilir

İstanbul Sağlık Müdürlüğünde görev yapan 4/d li bir işçi , asker eşinin görev yaptığı Van iline tayin istemiş ancak red cevabı almıştı. Konuyu mahkemeye taşıyan çalışan hem idare mahkemesini hemde istinaf mahkemesini kazandı. Karar aşağıdan verilmiştir

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2019, 15:31

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ünal yılmaz
Ünal yılmaz - 9 ay Önce

Bu statüde olan arkadaşlar hangi hakla hak iddia ediyorlar.milyonlarca KPSS sınavında yüksek puan almış üniversite mezunu genç varken bunlar sınavsız kadro aldı.eskiden gariban dediğimiz adamlarla konuşulmuyor iş yaptırılamıyor.

DADAŞ
DADAŞ - 9 ay Önce

OLMASI GEREKENDE BUYDU ZATEN ARTIK HAKLARIMIZI VERSELER BİZ BU KADRODAN HİÇ BİRŞEY ANLAMADIK

Esra ak
Esra ak @DADAŞ - 9 ay Önce

Doğru söylüyorsun sınavsız kadro verildiği gibi sınavsız ünvan değişikliği sınavsız görevde yükselmede versinler.hakkınız tabiki

hasso
hasso @DADAŞ - 9 ay Önce

Haklar derken başkanım.Doğru ya dirsek çürütüp kpss ile atandınız.İsterseniz sizi müdür yapsın bakanlık kardeş.Hakkınız ödenmez valla.

Yıldız örnek
Yıldız örnek - 9 ay Önce

Bu taşerondan geçen arkadaşlar problem oldu heryerde.doğru düzgün iş yapmaz oldular.ayrıca adamını bulan ünvan değiştirmeye başladı.bitlis Tatvan devlet hastanesinde temizlik yapacak adam kalmadı.temizlik personelleri sekreter yapıldı teknik servise verildi.ultrason kayıt birimindeki kişiler temizlik personeli ama sekreterlik yapıyor teknik servisteki atkadaşlar gene ayni.

sağlıklıkçı
sağlıklıkçı - 9 ay Önce

tayın hakkı olsa ne olacak...bizde varda ne oluyor istediğimiz yere gidemedikten sonra...

Saglik
Saglik @sağlıklıkçı - 9 ay Önce

Haklısın aynen öyle sonuçta yönetici den bitiyo iş ama 4/D siyasi ayağı sağlam adamlar istediği yere istediği zaman giderler mahkeme ellerini daha da güçlendirdi şimdi onlara hak vermeyecek yöneticinin yanarım haline:)))bi telefon yeterli olur:)))

Büyükşehir
Büyükşehir - 9 ay Önce

Bu gidişle eğitim ve araştırma hastaneleri ve üniversite hastaneleri personel bulamaz millet 5-10 bin nüfuslu küçük ilçelere kaçar , büyük hastanede hem para Yok hem iş çok amir çok yaşam zor , niye çalıssınki..??

sağlıkeri
sağlıkeri - 9 ay Önce

Tayin herkesin hakkıdır. Bunun için bir mazeret bildirilmesine de gerek olmamalı.Sağlık Bakanlığı gerekli yönetmelik düzenlemesini yapmadığı müddetçe mahkeme ve tazminatlar ile devleti zarara uğratmaya devam edecekler.


SIRADAKİ HABER