Memur Sen '' Boş Cüzdan'' Eylemi Yapıp İş Bıraktı

Memur Sen '' Boş Cüzdan'' Eylemi Yapıp İş Bıraktı

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Benim çağrım Kamu İşveren Heyeti Başkanı'na, bir an önce masayı işletelim. Müzakere sürecine fırsat ver ve oturup sorunu çözelim." dedi.
Memur-Sen üyelerinin katılımıyla, hükümetin memurlara yönelik zam teklifini protesto etme amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde cüzdan bırakma eylemi düzenlendi.
Yalçın, burada yaptığı açıklamada, toplu sözleşme görüşmelerinde gelen tekliflerin ülke ve piyasa gerçekleriyle örtüşmediğini ve toplu sözleşme masasının düzgün işletilmediğini savundu.

Toplu sözleşme görüşmeleri sürecinde müzakere yöntemiyle sorunların çözümünün daha kolay hale geleceğini ifade eden Yalçın, "Biz ülkenin yeteri kadar sorun stoku var diyoruz. Ülkeye yeni bir sorun stoku eklenmesin. Emekçiyi bu anlamda öfkeli hale getirmeyin, çileden çıkarmayın, gerek yok buna." diye konuştu.
Yalçın, görüşmeler boyunca birçok çağrıda bulunduklarını dile getirerek, yeni bir çağrıda bulundu. Yalçın, "Benim çağrım Kamu İşveren Heyeti Başkanı'na, bir an önce masayı işletelim. Müzakere sürecine fırsat ver ve oturup sorunu çözelim." ifadelerini kullandı.
Açıklamanın ardından Yalçın ve sendika üyeleri, eylem kapsamında havaya ve yere boş cüzdan fırlattılar.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandas
Vatandas - 10 ay Önce

Birakin bu bos isleri uye kayiplarini gorunce gaz alma eylemi bunlar

SELİMCAN
SELİMCAN - 10 ay Önce

KEŞKE EYLEMİ ÜLKE GENELİNE YAYSAYDINIZ. SANIRIM ÇOK DAHA ETKİLİ OLURDU,DİYE DÜŞÜNÜYORUM. SAYGILARIMLA.

mahmut
mahmut - 10 ay Önce

aslan ciğeri falan mı yedin Ali'm

hadi ordan
hadi ordan - 10 ay Önce

2 saat iş bırakma mı olur, siz israfsınız,aldığınız nefes haram sizin yazıklar olsun

hemşire55
hemşire55 - 10 ay Önce

bu onurlu duruşunuzu inşAllah devam ettirirsınız..

Tiyatro
Tiyatro - 10 ay Önce

Üye arkadaşlar bu tiyatroyu daha kaçyıl seyredecek... Saat 15. 00 ile 17.00 arası eylem çok etkileyici ve sadece genel merkez... Bunu da yapamazlardı ancak istifalardan korkuyorlar... Sağlık personeli bundan daha kötü duruma düşmemişti. Yeter artık kamu çalışanı olarak biz dik duralım ve memur sen den topluca istifa edin... Göreceksiniz sonu güzel olacak.... Kaybedecek ne kaldı ki...

SSS
SSS - 10 ay Önce

İzin alabilenler gelmiş

Ahmet dilkez
Ahmet dilkez - 10 ay Önce

Helal olsun...


SIRADAKİ HABER