Koronavirüsün 4 yeni belirtisi tespit edildi

Koronavirüsün belirtilerinde şimdiye dek tespit edilmemiş 4 yeni semptom belirlendi. Halsizlik, ishal, tıkanıklık ya da burun akıntısı ve son olarak mide bulantısı veya kusma Kovid-19'un yeni semptomları arasına girdi.

Koronavirüsün 4 yeni belirtisi tespit edildi

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) 10 milyon insanı etkileyen bir pandemiye dönüştü. Hastalığın aşısı bulunmadığı gibi araştırmacılar halen Kovid-19'u tanıma sürecinde. Son olarak CDC koronavirüse dair dört yeni belirtiyi resmi olarak duyurdu. Böylece CDC'nin listesindeki semptom sayısı 11'e yükseldi.

Amerika Birleşik Devletleri'nde faaliyet gösteren, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) kurumu Kovid-19'a dair yeni açıklamalar yaptı. CDC, yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin dört yeni semptomu listeledi.

YENİ SEMPTOMLAR EKLENDİ

Kovid-19 salgını ilk ortaya çıktığında ateş, kuru öksürük ve nefes darlığı temel belirtiler arasındaydı. Aralık 2019'dan beri yaklaşık 10 milyon insan Kovid-19'a yakalandı. Araştırmacıların eline daha fazla veri geçtikçe Kovid-19 semptomlarına yenileri eklendi.

BELİRTİ SAYISI 11'E YÜKSELDİ

CDC son olarak resmi Kovid-19 semptomları listesini güncelledi. Kurumun listesine dört yeni belirti girerken, toplam semptom sayısı 11 oldu.

Halsizlik, ishal, tıkanıklık ya da burun akıntısı ve son olarak mide bulantısı veya kusma Kovid-19'un yeni semptomları arasında girdi.

En yaygın 11 belirti şu şekilde: Ateş, öksürük, nefes darlığı, halsizlik, kas ya da beden ağrısı, baş ağrısı, tat ve koku kaybı, boğaz ağrısı, tıkanıklık veya burun akıntısı, mide bulantısı veya kusma, ishal.

Daha Fazla Haber ve Paylaşım İçin Personel Sağlık Net'i İnstagram'dan takip etmek için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 11:23

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kara
Kara - 1 hafta Önce

Semih Durmuş istifa twitter da 3. Sırada haber oldu. Ama bu site ısrarla görmek istemedi haber bile yapamadı. Hayırdır sağlık senle bir göbek bağınız mı var

Beyaz
Beyaz @Kara - 1 hafta Önce

Twitterdan 100 bin tweet atınca 1 milyon sağlıkçı kendilerinden sanıyorlar. Niye istifa ediyor. Sen istifa et kurtul bu sağlık camiadan.

hayri
hayri - 1 hafta Önce

bu açıklanan verilere asla inanmıyorum.

Hayriye
Hayriye @hayri - 1 hafta Önce

Ula hayri sen kimsinde inanmiyon ! Bilim adami misin ? İlim ehli misin ?

Acilci
Acilci - 1 hafta Önce

Saglik Bakani,bu surecte saglikcilarin hakki odenmez dedi ve hakkimizi odemeden sureci bitirdi! Bravo sozunde duran bir bakan ????

attci
attci @Acilci - 1 hafta Önce

Chp hdp ile ortaklık yapmadık dedi meğer ülkeyi bile paylaşmışlar kendi aralarında izmir bayrak - mezapotamya hayelleri vs eyalet sistemi düşleri bile kuruyorlar

SIRADAKİ HABER