İzmir'de maske uyarısı yapan doktor darp edildi

İzmir'in Karabağlar ilçesinde Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli bir doktor, iddiaya göre muayene için gelen kişilerden maske takmasını istemesinin ardından çıkan tartışmada darp edildi. Araya girerek kavgayı ayırmaya çalışan bir başka doktor da kafasına sert bir cisimle vurulması nedeniyle yaralandı.

İzmir'de maske uyarısı yapan doktor darp edildi

Olay, ilçeye bağlı 4 No'lu Aile Sağlığı Merkezinde meydana geldi. İddiaya göre, muayene için gelen 2 kişi aile hekimi Savaş Aşçı tarafından maske takmaları konusunda ikaz edildi. İkazın ardından ikili ve doktor arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine dışarıda bekleyen hasta yakınının da içeri girmesiyle 1'i kadın 3 kişi Avcı'yı darp etti.

Kavgayı ayırmak isterken yaralandı

Bu sırada gürültüleri duyarak olay yerine gelen ve yaşanan kavgayı ayırmak isteyen aile hekimi Mehmet Akça da kafasına sert bir cisimle darbe alarak yaralandı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edilirken, saldırganlar hızla bulundukları noktadan ayrıldı. Adrese gelen ambulanslar ile yaralı doktorlar Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Saldırganlar gözaltına alındı


Aile Sağlığı Merkezi'ne gelerek detaylı araştırma yapan polis ekipleri, Aile Sağlığı Merkezi'nde bulunan güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. Yapılan incelemeler neticesinde saldırganların Ç.Ş. (37) ile Ç.D. (21) ve Ç.V. (18) olduğu tespit edildi. Ekipler tarafından her yerde aranan şahıslar, kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı.

Daha Fazla Haber ve Paylaşım İçin Personel Sağlık Net'i İnstagram'dan takip etmek için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 11:19

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Öğretmen
Öğretmen - 2 hafta Önce

İnsanlarımız kurallara uymamayı kendilerine marifet mi sayar? Anlamakta artık güçlük çekiyorum. Yasağa uymalarını isteyen kişide darp ederler. Bu işin sonu iyiye gitmiyor. Memur, öğretmen , doktor ve diğer görev yapan insanlar ne yapmamız lazım. Darp edenlere sorsanız hemen cevaplar hazır "Doktor bize bağırdı , küfür etti, aşağıladı, gururumuz incildi..." gibi önceden hazırlanmış basma kalıp yalan savunmaları da hazırdır. Bu ve bunlar gibi düşüncede olan kişileri artık Allah'a havale etmiyorum. Çünkü devletin kanunları bunlara gereken cezayı verecek durumda artık lütfen tam uygulansın.

SIRADAKİ HABER