Bilim Kurulu üyesinden uyarı üzerine uyarı

Bilim Kurulu üyesinden uyarı üzerine uyarı

Bilim Kurulu üyesinden uyarı üzerine uyarı zorunlu olmadıkça sakın yapmayın


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Bilim Kurulu Üyesi Serap Şimşek Yavuz, korona virüste artan vakalara rağmen herhangi bir kısıtlama kararı alınmamasının ardından Twitter hesabından çarpıcı uyarılarda bulundu.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, Twitter hesabından dikkat çeken uyarılarda bulundu.Türkiye’de son dönemde korona virüs vakalarının artmasının ardından Avrupa ülkelerinde kısıtlama yasakları tekrar getirilirken Sağlık Bakanlığı ya da Cumhurbaşkanlığı’ndan benzeri bir karar çıkmaması soru işaretlerine neden olmuştu.

Çareyi Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla vatandaşları uyarmakta bulan Serap Şimşek Yavuz, mecbur kalmadıkça sokağa çıkmama çağrısında bulundu.

Prof. Dr. Şimşek Yavuz, özellikle İstanbul için yaptığı paylaşımda, "Zorunlu olmayanlar evde kalsın, kapalı-kalabalık ortamlara girmesin, misafir kabul etmesin, misafirliğe gitmesin, en fazla 1-2 insanla,açık havada,mesafeli görüşsün." ifadelerini kullandı.

Serap Şimşek Yavuz’un açıklamaları şu şekilde:

"İstanbul'da COVID hastanelerine her gün binden fazla COVID şüpheli hasta geliyor,önemli bir kısmı pozitif çıkıyor. Zorunlu olmayanlar evde kalsın, kapalı-kalabalık ortamlara girmesin, misafir kabul etmesin, misafirliğe gitmesin, en fazla 1-2 insanla,açık havada,mesafeli görüşsün.

Zorunlu olanlar diğer insanlarla bir arada olduğu sürece ağzını ve burnunu kapatan bir maske taksın ve maskesini asla çıkarmasın, mümkün olan en az kalabalık ve en az kapalı ortamda dursun, tercihen tek başına ve açık havada yemek yesin, bulunduğu ortamda camı açık tutsun."

Kaynak: Yeniçağ

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2020, 11:12

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
...
... - 6 ay Önce

İstediği şeyi yaptırabiliyorsa kadroyu niye alamıyor

SIRADAKİ HABER