Abdullah Gül: Türkiye geriye gidiyor, kaygılıyım

Abdullah Gül: Türkiye geriye gidiyor, kaygılıyım

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, güncel siyasete dair açıklamalarda bulundu. Gül'ün hedefinde, iktidar partisi var.

Karar gazetesinden Taha Akyol'a konuşan Abdullah Gül, ekonomideki göstergelerin geriye gidişi gösterdiğini ve bu durumun kaygı verici olduğunu söyledi.

"EKONOMİDEKİ GÖSTERGELER..."

Gül, "Türkiye uzun vadeli, analize ve uzmanlığa dayalı bir strateji noksanlığını hissediyor. Ekonomik göstergelerdeki ciddi bozulmalar, geriye gidişe işaret ediyor. Bu durum kaygı verici." şeklinde konuştu.

"PARLAMENTER SİSTEMDEN YANAYIM"

Cumhurbaşkanlığı sistemine dair görüşlerini de dile getiren 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Ben kuvvetler ayrılığına dayalı, her türlü vesayetten uzak, güçlü bir parlamenter sistemin Türkiye için daha doğru olduğunu savunurum. Çünkü, ülkemizde ideal demokratik hukuk devleti ancak böyle gerçekleşir. Bu da sürdürülebilir ekonomik kalkınmanın temel zeminidir." ifadelerini kullandı.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Akıl Sağlığı Önemli
Akıl Sağlığı Önemli - 2 hafta Önce

Haci Abi halk baskanlik sistemini istedi ve secimini yapti. Demokrasiye ve halkin iradesine saygi duyun

Reis bize yeter
Reis bize yeter @Akıl Sağlığı Önemli - 1 hafta Önce

Siz gölge etmeyin

Kaygılılar Endişeliler
Kaygılılar Endişeliler - 2 hafta Önce

Gölge etmeyin başka ihsan istemez. Devlet adamlığı yaptın. Dünyada en çok yardım yapan ve milletin her türlü yanında olan Türkiye'nin mi ekonomi kaygılısın. Bizde sizin için endişeliyiz.

Mitomaniler
Mitomaniler - 2 hafta Önce

126 ülkeye yardım gönderen, 5 Milyon aileye 1000 TL dağıtan, 100 Milyar destek paketi hazırlayan, Avrupanın en büyük Dünyanın ilk üçüne giren hastaneleri ve havalimanlarını yapan ve 6 ayda 9 kez faiz indiren EKONOMİZ Mİ kötü ???

Hidaru Hidaru peh didor
Hidaru Hidaru peh didor - 2 hafta Önce

Sayın güle katilmamamak eleştiri yapmamak eldemidir türkiyenin ileri gitmesini mi istiyorsun sayın Gül samimisin ilk önce yapılacak çok ama çok en önemli hem ekonomide çığır açacak hem israfı azaltacak hem kalkınmayı hızlandıracak iki önemli şey nedir bilirmiş in sayın Gül 1 nci şu maaş reformu 2 çisi vergi reformu dur nasılmı senin gibi ve binlerce senin durumunda olan kişiler ilk önce maşklarını yüzde 20 kısıp 5 yıl sifur zam devlette tek maaş harici tüm maaslari iptal et alsana 20 milyar dolar yani 150 katrilyon eski para ile teni Para ile 150 milyar bu parayı da 5 yıl tüm işsizleri atama tap maaş bağla asgari ücretliye ek odeme ver 2000 tl bak ekonomi nasıl ilerliyor öyle konuşmak güzel sayın Gül ama kaynak nerde hep sizde kaynağı serbest bırakın 2 çisi maaş reformu herkes vergi mükellefi olacak kademeli vergi sistemi öyle futbolcuyu falandı filan gerjesten adil vergi birden fazla evi olandan varlık vergisi ve tüm kamuya ait araç ve lojmanları çıkart elden gör bak bunun böyle olduğunu bildiigin halde sayın Gül sırf muhalefet olsun diyede yani kaynak ben buldum nadil ama

SIRADAKİ HABER