Olay, 6 Mart'ta Kızıltepe ilçesi Atatürk Mahallesi'nde bir apartmanın 6'ncı katında meydana geldi. İddiaya göre; Semire Aktürk, görme engelli kızı Solin'in balkondan sarktığını fark etti. Aktürk, kızının düşmemesi için koşup, müdahale etmek istedi. Bu sırada Aktürk, kucağındaki oğlu Havvas Roni (5) ve kızı Solin (7) ile balkondan düştü. Semire Aktürk ile oğlu hayatını kaybetti, kızı ağır yaralandı. Solin'in tedavisi sürerken, sağlık çalışanları meslektaşları Semire Aktürk'ü andı.

Yurtdışı çıkış harcına dev zam: 1500 TL olacak Yurtdışı çıkış harcına dev zam: 1500 TL olacak


Mardin Sağlık-Sen Şubesi, Aktürk'ün çalıştığı Kızıltepe Devlet Hastanesi'nde bir program düzenledi. Sağlık-Sen Şube Başkanı Abdullah Saruhan ile hastane çalışanları, Aktürk'ün çalıştığı birime karanfil bıraktı.

 Saruhan, Aktürk'ün sevilen bir laboratuvar teknikeri olduğunu belirterek, "Çocuklarını kurtarmak isterken yüksekten düşerek bir evladı ile hayatını kaybetmesinin acısını hep birlikte yaşıyoruz. Kendisine Allah'tan rahmet diliyoruz. Yoğun bakımda olan kızına Allah'tan şifalar diliyoruz. Başta kederli ailesi olmak üzere tüm sağlık camiamızın başı sağ olsun. Mekanları cennet olsun" dedi.

Editör: Sercan Yılmaz