Sendikal Ayrım Yapmayan İl Sağlık Müdürüne Teşekkür Sendikal Ayrım Yapmayan İl Sağlık Müdürüne Teşekkür

Sağlık-Sen Muğla Şube Başkanı Özcan Çiçek bir basın açıklaması yaparak; “Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi’nde son zamanlarda sendikamız temsilcilerine karşı mobbing uygulanmakta, temsilcilerimizin yerleri 3 ayda, 6 ayda bir sık sık değiştirilmekte, sendikal çalışma yapmaları engellenmektedir.” ifadelerini kullandı.

Sağlık-Sen Muğla Şube Başkanı Özcan Çiçek, bugün yaptığı basın açıklamasıyla dikkat çeken iddialara yer verdi.

“Başhekimin Bir Planı Varmış” başlığı ile açıklama yapan Çiçek şu ifadeleri kullandı;

“Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi’nde son zamanlarda sendikamız temsilcilerine karşı mobbing uygulanmakta, temsilcilerimizin yerleri 3 ayda, 6 ayda bir sık sık değiştirilmekte, sendikal çalışma yapmaları engellenmektedir.

Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi başka bir sendikayı alenen ve ciddi anlamda desteklemekte, hatta bizim üyelerimizi istifa ettirerek, malum sendikaya üyeliğini yaptırıp ve sonrasında idari görevler vererek ödüllendirmektedir.
Bunları görüyor, izliyor ve bu açıklamayı yapmayı gerekli görüyoruz.

Başhekim, hastanenin otopark sorunu ya da hastane idaresiyle ilgili başkaca nice sorunlarla ilgilenmek, vatandaşların mağduriyetlerini giderecek, memnuniyetlerini artıracak çalışmalar ve düzenlemeler için kafa yormak yerine küçük hesaplar yaparak, sendikacılığa soyunmuş
İdari yetkisini kullanarak sendikamız üyeleri ve temsilcilerine baskılar yapmaktadır.
Daha da ileriye giderek, kadın çalışan üyelerimize şiddet uygulamaya yeltenen, tehditler eden malum sen üyesi erkek çalışanı korumak için her türlü gayreti göstermekte ve yanından hiç ayırmamaktadır.

Şube başkanımızın hastane başhekiminin geçmişte de yapmış olduğu bu tür haksızlık, adaletsizlik, adam kayırma, kamuoyunu ve üstlerini yanlış bilgilendirme ve yanlış uygulamalarla ilgili uyarılarda bulunmuş olması şu anki bahse konu uygulamalarına muhtemel sebeptir.
Bu uyarılar sonucu böylesine bir karşı duruş sergileyerek adalete, hakkaniyete ve sendikamıza karşı aklınca tepkisini göstermektedir.

Son olarak şube başkanımızın yapmış olduğu, Eğitim Araştırma Hastanesi için vatandaş ve çalışan memnuniyetinin düşük olduğu ve hizmet aksamaları ile ilgili açıklamanın akabinde bu tutum giderek sertleşmiş, bariz şekilde kendini göstermiştir.
Başhekim, Sn. Cumhurbaşkanımızın Muğla’da ki mitingine şube başkanımızla birlikte katılan üyelerimize karşı nefret beslemekte, üyelerimizin yerini değiştirmek için her türlü gayreti göstermektedir. Hastanede korku imparatorluğu kurarak hiç bir mevzuat ve etik kurallara uymayarak personelin yerini değiştirmektedir.
Malum sen ile birlikte çalışanlara önce eşeği kaybettirip sonra buldurmaktadır.

Bu açıklama sonrasında bu tutum daha ne kadar ilerlemiş halde karşımıza çıkacaktır? Hep birlikte izleyeceğiz.

Temsilcilerimize, üyelerimize ve hastane çalışanlarına karşı yapılan bu mobbing ve kadına şiddet olayları ile ilgili gerekli hukuki süreçlere müdahiliz ve müdahil olmaya devam edeceğiz.

Muğla için bu denli değerli olan gözbebeğimiz Eğitim Araştırma Hastanesinin verdiği Hizmet ile anılması gerekirken vatandaş/çalışan memnuniyetsizliği, malzeme eksikliği, hizmet eksikliği, mobbing, sendikamıza karşı yapılan hukuksuz, uygunsuz ve etik dışı davranışlarla gündemde olması vatandaş ve sağlık çalışanı olarak bizleri de ziyadesiyle üzmektedir.

Hastane çalışanlarını yalan dolanla kandıran ve taraf olmaya zorlayanlara tavsiyemizdir, kötü ya da çürük malzemeyle yapılan işler yine kötü ve çürük sonuçlar doğurur.

Başhekime tavsiyemizdir;

Sendika olarak biz kolay olanı seçebilir, Başhekimin haksızlıklarına ve hizmet etmeme hastalığına sesiz kalır ve gülüm balım geçinir giderdik.
Ama biz kolayı değil doğruyu seçerek Başhekim yaptığı haksızlıklara ve hizmet etmeme hastalığını önce yüzüne karşı, sonrasında da basın yoluyla söyledik.

Sendikamızın doğrular için mücadalesi devam ediyor ve edecek. Sendikamız kurulduğu günden bu yana taraf olmuştur ve olmaya devam edecektir. Evet, biz neye mi tarafız? Adalete, hakkaniyete, doğruya, demokrasiye, millete, hizmete, iyiye, güzele ve sağlık ve sosyal hizmet çalışmalarına tarafız.”

Kaynak: rss