Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan, “Hastanede görevli bir hemşire arkadaşımız evladını güvenli bir şekilde bırakıp nöbetine gidemiyorsa bizim bu problemi çözmemiz gerekiyor. Bu konuda sorumluluk alarak Sağlık-Sen Kreş projesini başlattık. Şube Başkanlarımızla bu konuda çalışmaları sürdürüyoruz. Önümüzdeki günlerde ilk örneğini Şanlıurfa’da göreceğiz. Sağlık-Sen Kreş tabelalarını Türkiye’nin dört bir yanına asacağız" dedi. 

Memur zammı ile ilgili yeni talep! ‘Enflasyon eritti’ çıkışı… Memur zammı ile ilgili yeni talep! ‘Enflasyon eritti’ çıkışı…

Sağlık-Sen Tekirdağ Şubesi'nin İl Divan Toplantısı gerçekleştirildi. Sendikal gündeme dair istişarelerin yapıldığı toplantıda, Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Sinan Kuluöztürk ve Abdullah Duman teşkilat mensuplarının sorularını yanıtladı.

Genel Başkan Doğan: Hem Sosyal Sendikacılık Hem de Sendikal Mücadele Yapıyoruz 

Toplantıda konuşan Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan, "Biz hekimin, hemşirenin, tıbbi sekreterin, sağlık memurunun, paramediğin, sosyal hizmet uzmanının derdini kendimize dert edinerek çalışıyoruz. Hem sosyal sendikacılık yaparak üyemizin yararlanacağı hizmetleri hayata geçiriyoruz hem de çalışanlarımızın ekonomik, özlük ve sosyal haklarını geliştirmek için mücadele ediyoruz. Akif İnan ağabeyimizin bize gösterdiği hedefler doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz" diye konuştu. 

“Sorumluluk Alarak Sağlık-Sen Kreş Projesini Başlattık”

Sağlık-Sen Otel, Sağlık-Sen Taksi, Sağlık-Sen Etüt Merkezi gibi birçok projeyi hayata geçirdiklerini, şimdi de Sağlık-Sen Kreş projesi için kollarını sıvadıklarını dile getiren Doğan, şunları söyledi:

"Bizim mücadelemizin temelinde hekimin, hemşirenin, paramediğin, sağlık memurunun problemi var. Hastanede görevli bir hemşire arkadaşımız evladını güvenli bir şekilde bırakıp nöbetine gidemiyorsa bizim bu problemi çözmemiz gerekiyor. Yıllardır bu konu hükümetin de bizim de gündemimizde. Bu konuda sorumluluk alarak Sağlık-Sen Kreş projesini başlattık. Şube Başkanlarımızla bu konuda çalışmaları sürdürüyoruz. Önümüzdeki günlerde ilk örneğini Şanlıurfa’da göreceğiz. Biz bu hizmeti Sağlık-Sen Otel'de olduğu gibi kâr amacı olmadan maliyetine yapacağız. Sağlık-Sen Kreş tabelalarını Türkiye’nin dört bir yanına asacağız inşallah" diye konuştu. 

Kaynak: