Köksal yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: Seyitgazi toplum sağlığında sorumlu hekim tarafından çalışma barışını bozacak şekilde çalışanlara yönelik sürekli hale getirilen mobing ve tehdit yapıldığı ihbarına ulaştık.

Avrupa’daki meslektaşlarına göre 5 kat ağır şartlarda çalışarak alın teri döken kilometrelerce yol giderek fedakârlık yapan sağlık ordusuna Türkiye’nin yüzyılında başka yere görevlendirme çıkartmak, mesai dışında görevlendirme yazdırmak ve sürmek gibi tehditlerle karşı karşıyayız.

Bu kararları ve söylemleri alırken de bir başka üst idareci amirin haberi olduğunu, yapılan eylemin zorunluluğunu dile getirerek, sürekli her konuşmada kaymakam ibaresi geçirilmesi çalışanların devlete bağlılığını ve güvenini zedelemektedir.

Yönetim destekli adaletsizlikler Yönetim destekli adaletsizlikler

Başta İl Sağlık Müdürümüz olmak üzere Valiliğimizin konuyu etraflıca araştırıp sorumlu hekimin sağlık çalışanlarımıza yapılan ego tatmini ve diğer olayları araştırmasını talep ediyoruz.

Hukuki olarak olayın takipçisi olacağımızı sorumluluğu olan kişiler hakkında sıralı suç duyurusunda bulunacağımızı ifade ediyoruz.

8 Mart sözde değil özde olmalı.

Kaynak: rss