Birlik Sağlık Sen Muğla İl Başkanı Abdullah Gül’ün yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Bilindiği üzere 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizde yaşanan depremde on binlerce insanımızı kaybettiğimiz gibi yüz binlerce vatandaşımızda yaralandı. Bu acı kayıpların en büyük sebeplerinden birisi 1999 Düzce, 2010 Elazığ, 2012 Van depremlerinden alınmayan dersler. Peki, yüzyılın felaketinden ders aldık mı? Sizi bilmem ama Muğla’da sağlığın başındaki kişinin almadığı kesin. Üstelik asıl görevinin Muğla halkının sağlığını korumak olan kişinin. Evet, il sağlık müdürü Mülayimden bahsediyorum.

Hatay’da depreme dayanıksız raporları olan hastaneleri koltukları ve çevre esnafın rantı uğruna açık tutan bürokratik zihniyet yüzüne yıkılan hastanelerin enkazları yüzlerce vatandaşımıza mezar oldu. Bu zihniyet hukuk önünde hesap verirken, cezalarını alacakları günler yakındır. Peki, önümüzde böylesine acı bir örnek varken Muğla il sağlık müdürünün tüm uyarılarımıza, çözüm önerilerimize rağmen, hakkında yıkım kararı bulunan Menteşe Devlet hastanesini faaliyette tutması manidardır. Bir kurumun başındaki kişi olarak çözümü kendisi bulması gerekirken, bizim bulduğumuz çözümlere bahaneler üreterek karşı durmasındaki amaca anlam veremiyoruz. 25.12.2023 Tarihinde verdiğimiz dilekçede insanlar ölecek diye uyarmamıza rağmen bu kadar kayıtsız kalması, sadece birkaç yazı yazarak kamuoyunu oylamam taktiğine gitmesi şark kurnazlığından öte bir şey değildir. İnsanların hayatını yazdığınız yazılar değil aldığınız önlemler kurtaracaktır. Bu ısrarı ile ne amaçlıyor veya kimlere hizmet ediyor sorusu akıllara gelmektedir.

Hafta içinde TBMM düzeyinde yaptığımız görüşmelerde, gerek AK parti gerekse de CHP millet vekillerimizin olayın ciddiyetine anında fraksiyon gösterdikleri halde, sağlık müdürünün bahaneler üreterek vekillerimizi yanıltmasına bir anlam yükleyemiyoruz.

Lens Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler - Lens Fiyatları ve Kullanımı Lens Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler - Lens Fiyatları ve Kullanımı

Buradan il sağlık müdürü Mülayim’i uyarıyoruz. Sizler 6331 sayılı iş sağlığı yasasına göre çalışanların iş sağlığını ve hayatını korumakla mükellefsiniz. Bu keyfi tavrınız yasaları hiçe saymaktır. Biz artık bir çocuğun daha ihmaller yüzünden annesiz kalmasını istemiyoruz. Ve bu yolda sonuna kadar mücadele edeceğiz. 

GÜL Açıklamasın Devamında;

Biz BASK olarak her daim bilimin ışında emeğin hakkın mücadelesini verdik. Bu raporları ilk öğrendiğimiz andan itibaren tüm yetkili kurumlarla resmi yazışmalarımızı yaptık. Sayın Muğla Valimiz Sayın İdris Akbıyık’ın bu duruma acilen el atması gerekmektedir. Şifa bulmaya gelinen hastanenin insanlarımıza mezar olmasın istiyoruz.”(Bodrum Gündem Haber)

Kaynak: rss