FETÖ'den Aranan İhraç Ebe Yakalandı FETÖ'den Aranan İhraç Ebe Yakalandı

Niğde İl Sağlık Müdürlüğüne atanan Dr. Bahadır Karaca Niğde İl Sağlık Müdürlüğü’nde göreve başladı. 

DR. BAHADIR KARACA KİMDİR
Niğde İl Sağlık Müdürümüz Dr. Bahadır KARACA Niğde İl Sağlık Müdürlüğü'nde göreve başladı.
03 Temmuz 1977 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da bitirdi. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni 2003 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanını aldı.Çeşitli sağlık kuruluşlarında hekimlik görevinin ardından 2020-2022 yıllarında Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlük Koordinatörü olarak Suriye'de görev yaptı.
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı adına Suriye'nin Kuzeyi'nde Birinci ve İkinci Basamak Sağlık Hizmetleri sistemlerinin ilk kuruluş aşamaları, yeniden yapılandırma, organizasyon ve yürütülmesi görevlerini yerine getirdi. Yürütmüş olduğu hizmetlerden ötürü başta Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Dünya Sağlık Örgütü ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarınca ödüllere layık görüldü. 
2023 Pazarcık Depremi'nde sahaya ilk müdahale eden ekipler arasında yer alan Dr. Karaca burada göstermiş olduğu özverili çalışmalardan ötürü ilgili mercilerce ödüle layık görüldü.
İki çocuk babası olan Karaca'nın uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlamış çok sayıda bilimsel yayını bulunmakta olup, halen Dünya Sağlık Örgütü çatısı altında yürüttüğü birçok proje ve araştırması devam etmekle birlikte İstanbul Sancaktepe Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışırken Ocak 2024 yılında Niğde İl Sağlık Müdürü olarak atandı. 

Editör: Ceren Yıldız