Manisa Soma  Devlet Hastanesi'nde saat 11.00 sıralarında elektrik panosundan kaynaklı yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye Manisa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi. Yangın alarm sisteminin devreye girmesiyle birlikte ayakta tedavi gören hastalar tahliye edilirken, bölgeye gelen itfaiye ekiplerine yanan panoya müdahale ederek, yangını söndürdü. Kısa süreli paniğe neden olan yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Sağlık Müdürlüğünden nden açıklama yapıldı.

Öte yandan konuya ilişkin Manisa İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“06/11/2023 tarih saat 10:50 civarında Soma Devlet Hastanesinde UPS-Kesintisiz Güç Kaynağı Akü Grubu Odasında akülerin bir kısmında ısınma sebebiyle asit dumanı oluştuğu gözlenmiştir. Alevlenme olmamasına rağmen yangın sistemi duman dedektörleri devreye girmiştir. Bu esnada oluşan yoğun duman hastanemizin zemin katında birikmiş diğer katlara ulaşmadan olaya müdahale edilerek UPS akü grupları devre dışı bırakılmıştır.

Yemek zehirlenmesi: Personele rapor verilmedi Yemek zehirlenmesi: Personele rapor verilmedi

Elektrik dağıtım sistemi kısa süreyle devre dışı bırakılarak itfaiye ekipleri ve hastane teknik ekiplerince duman tahliyesi yapılmıştır. Duman tahliyesi yapılırken yatarak ve ayaktan tedavi gören hastalarımız ile hastane personelimiz dumandan etkilenmemeleri için kısa süreli olarak bahçeye çıkarılmıştır.

Olay sonrasında elektrik sistemi tekrar devreye alınarak tüm hastalarımızın tedavilerine devam edilmiştir.”

Editör: Ceren Yıldız